Yılbaşı tatili kaç gün 2023 yılı yaklaşırken en merak edilen konulardan biri haline gelmiştir. 2023 yılı için yılbaşı tatilinin ise 2 gün süre ile yapılacağı bilinmektedir. Hafta sonu ile birleşen yılbaşı tatili, 2 gün boyunca devam edecektir.

31 Aralık Hangi Gün

2023 31 Aralık Hangi Gün?

Yeni yıl heyecanının hemen herkesi sarmaya başladığı bu günlerde, pek çok kişinin aklında 2023 31 Aralık hangi gün sorusu var. Yeni yılının ilk gününün cumartesi gününe denk gelmesi ise, yılbaşı tatilinin hafta sonuna denk gelmesine neden oluyor. 31 Aralık’ın hangi güne denk geldiği sorusuna ise Pazar cevabını vermek mümkün oluyor.

31 Aralık Pazar gününün sona ermesi ile tüm dünya 2023 yılına giriyor. 31 Aralık itibari ile herhangi bir tatil olmadığı ise söylenilen bilgilerin arasında bulunuyor. 1 Ocak 2023 itibari ile tatil olsa da, bu tatil pazar gününe denk geliyor. Dolayısıyla cumartesi günü mesaisi olan çalışanlar çalışmaya devam edecek, pazar günü çalışanlar ise izinli olacak ve işe gitmeyecek.

1 Ocak Hangi Gün

1 Ocak Hangi Gün 2023

Yılbaşı ile yeni yılın gelmesi herkesi heyecanlandırıyor. Eski yılın gelmesi ve yeni umutlar ile yepyeni bir yıla başlamak oldukça keyifli hisler barındırsa da, bu konuda en çok heyecan duyulan konulardan biri tatiller oluyor. Yeni yılın ilk günü resmi tatil olması sebebiyle herhangi bir kurum ya da kuruluş çalışmıyor. Bu aşamada gözler 1 Ocak hangi gün 2023 sorusuna dönüyor. 2023 yılının ilk günü olan 1 Ocak ise pazar gününe denk geliyor. Bu durumda pazar günleri çalışma hayatına devam edenler 1 gün olacak şekilde tatil hakkı elde edecekler.

Resmi Tatil Kaç Gün

Resmi Tatil Kaç Gün?

Yılbaşında resmi tatil kaç gün sorusuna 1 gün şeklinde cevap vermek doğru olacaktır. Her yılın ilk günü olan 1 Ocak, ülkemizde resmi tatil olarak kabul edilmekte ve bu gün herhangi bir kurum ya da kuruluşta çalışma olmamaktadır.

Yılbaşı Tatili Ne Zaman?

Yılbaşı Tatili Ne Zaman?

Yeni yılın yaklaşması ile pek çok kişi yılbaşı tatili ne zaman hakkında araştırma yapmaya başlamaktadır. Ülkemizde yeni yıl için oluşturulan resmi tatil takviminde yılın ilk günü olan 1 Ocak’ta tatil olacağı gözlenmektedir. Yani 1 Ocak 2023 Pazar günü, ülke çapında resmi tatildir.

Yılbaşına Kaç Gün Kaldı 2023, Geri Sayım Görebilirsiniz

Milli Piyango Bileti Sahtesi Nasıl Anlaşılır

Milli Piyango Büyük İkramiye Nasıl Alınır