Birçok öğrenci tarafından YKS en yüksek puan 500 mu sorusunun yanıtını merak etmektedir. Geçtiğimiz aylarda düzenlenen üniversite sınavının sonuçları açıklandı. Sonuçların açıklanmasının ardından YKS sınavında en yüksek puanın 500 olmaktadır. 

Sonuçların açıklanmasıyla birlikte ülkemizde YKS sınavında birinci olan kişi ve hangi ilden birinci çıktığı merak edildi. YKS sınavında tam puan alarak birinci sırada yer alan 3 tane isim vardır. TYT birincisi Kocaeli şehrinden gelmiştir. AYT’de ise sayısal alanın birincisi Kayseri’den, Eşit ağırlık birincisi İzmir’den ve sözel alanın birincisi yine Kayseri’den gelmiştir. 

Yks Tam Puan 600 Mü 

Öğrenciler arasında tartışılan ve merak edilen YKS tam puan 600 mü sorusudur. YKS sınavında tam paun 500 olurken en düşük puan 100 olarak belirlenmiştir. 2022 yılında yapılan sınavdan itibaren üniversite sınavlarında baraj sistemi kaldırılmıştır. 

Merakla beklenen YKS sınavının sonucu beklendiği tarihten önce açıklanmasıyla tüm öğrencileri şok etti. Sınav açıklandıktan sonra milyonlarca aday tercih yapmaya hazırlanıyor. 2022 yılında TYT tam puanı 500 olurken Kocaeli’nde bu tam puanını alan bir öğrenci çıkmıştır.  

Yks Tam Puan Kaç 

Yks Tam Puan Kaç 

YKS tam puan kaç sorusunun yanıtını milyonlarca öğrenci merak etmektedir. 2022 yılında YKS tam puan 500 olmaktadır. 500 tam puanını alan 2022 senesinde birkaç öğrenci bulunmaktadır. Bazı senelerde tam puan alan öğrenci sayısı oldukça az olurken bu sene birinci sayıları artış gösterdi.  

TYT ve YDT İngilizce alanında birinci olan öğrencimizin ismi Zeynep Dila Kuyucu olurken, AYT oturumunda sayısal ve sözel birincisi Kayseri şehrinden, eşit ağırlık birincisi şehrinden çıkmıştır. Zeynep Dila Kuyucu tarafından yapılan açıklamada çalışarak yapılmayacak hiçbir şeyin olmadığını dile getirdi.  

2022 yılında gerçekleşen YKS sınavı hakkında fikirlerinizi ve düşüncelerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.  

YKS Kaç Gün Kaldı 2023

4 Yıllık Kazandığımı Nasıl Anlarım 

2024 YKS Nasıl Olacak – 2024 YKS Değişecek Mi?