‘Zengin Baba Yoksul Baba’ Yazarı Bitcoin ve Borsa Sektörü için Büyük Çöküş Bekliyor!

‘Zengin Baba Yoksul Baba’ yazarı ve iş adamı Robert Kiyosaki, tetikleyicinin “Sahte Enflasyon” olduğunu iddia ederek Bitcoin, Altın, gümüş ve gayrimenkul için yaklaşan en büyük çöküşü öngördü.

Kiyosaki bugün Twitter’a gitti ve ABD hükümetinin kasıtlı olarak sahte enflasyonu bastırdığını, bunun sonucunda korku endeksinin yükseleceğini ve çöküşün bir çöküşe tanık olacağını iddia etti. Ancak bunu bir yatırım fırsatı olarak gördüğünü, çünkü “sahte enflasyon çöktüğünde” piyasa yeniden yeşerecek.

‘Zengin Baba Yoksul Baba’ yazarı ve iş adamı Robert Kiyosaki Twitter hesabından şunları dile getirdi;

“FED ve Biden SAHTE ENFLASYONU zorluyor. Kaza ve Depresyon geliyor. Altın, gümüş, Bitcoin, emlak da çökecek. Kazadan sonra daha fazla altın, gümüş, Bitcoin, gayrimenkul almaya hazır. Sahte enflasyon çöküşlerinden sonra daha zengin olma zamanı. Farkında olmak. Dikkatli ol.”

kripto para
kripto para

Raporlama zamanda, küresel kripto piyasa değeri durdu  $ 2.26T bir ile, % 3.30 son gün boyunca azalma oldu. Bitcoin halen 900 milyar dolarlık piyasa değeri ile 48 bin dolar değerinde olan 50 bin dolar altında işlem görüyor. BTC, son 24 saatte yüzde 1,5 ve geçen hafta yüzde 15 gibi şaşırtıcı bir düşüş yaşadı.

Çöküş Sezonu Başladı mı?

Bu ayın başında, kripto piyasası en şok edici çöküşle vuruldu ve sadece birkaç saat içinde yaklaşık 500 milyar doları süpürdü. Yeni COVID varyantı Omnicorn, aşırı kaldıraçlı pozisyonlar ve borsalardaki yüksek fonlama oranları ile birlikte çöküşten sorumlu tutuldu. Ayrıca, birçoğu ABD düzenleyicisinin kripto yasalarını güçlendirme konusundaki son duruşunun, özellikle de stabilcoinler için daha katı politikaların çöküşte rol oynayabileceğini iddia etti. Ancak, o zamandan beri hiçbir şey düzelmedi. Görünüşe göre ayı mevsimi yaklaşıyor ve Robert Kiyosaki’nin sözleriyle, bu sefer ABD yetkilileri tarafından art arda çöküşleri tetikleyecek “Sahte Enflasyon” olacak.

Ayrıca, Hindistan Crypto Bill’in sızdırılan enstantanesiyle, kesin bir yasakla ilgili spekülasyonlara yol açan çöküş sezonu Kasım ayı sonlarında çoktan başlamıştı. Hindistan kripto yasağı spekülasyonlarının neden olduğu ülke çapındaki çöküş hala iyileşme aşamasındayken, piyasa Güney Afrika’dan gelen yeni COVID varyantı haberleriyle çarpıldı ve kripto para birimi ile birlikte küresel borsalarda ve ABD hisse senedi endeksi vadeli işlemlerinde küresel bir düşüşe neden oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aradığın burada

Başa dön tuşu