Ziraat Bankası Hayvancılık Kredisi – 18 Ay Faizsiz Hayvan Kredisi

Ziraat Bankası hayvancılık kredisi ve Ziraat Bankası büyükbaş hayvan kredisi 2023 yılı oranlarını sizlere aktarıyoruz. 18 ay faizsiz hayvan kredisi 2023 ve 2 yıl geri ödemesiz hayvancılık kredisini inceleyelim.

Ziraat Bankası hayvancılık kredisi, büyük baş, küçük baş hayvancılık, arıcılık ve kanatlı hayvanlarla uğraşan çiftçilerimize yeni bir müjde verildi. 18 Ay faizsiz hayvan kredisi 2023 yılı kredileri çiftçiye verilmeye başlanmıştır.

  • Yeni çiftçiliğe atılacak olan ve şu an bulunduğu pozisyonu büyütmek isteyen kişilere en iyi kredi olanakları Ziraat Bankası vermektedir gelin isterseniz detaylarına bakalım.
  • Ocak ayında açıklanan faiz desteklemesiyle büyük ve küçükbaş hayvancılık, kanatlı hayvan sektörüne 5 yıl geri ödeme kredi sağlayan Ziraat Bankası su üreticilerinin de yanında olmaktadır.
  • Bu sene 40 yaş altı ve kadın girişimcileri de %10 indirim olanaklarından faydalanmaya başlamıştır.

Ziraat Bankası tarafından bu konuda kredi çekecek kişiler için istenen şartlar diğer bankaların şartlarına göre ağır olsa da mantıklı şartlardır. Bu şartlar iki başlık altında istenmektedir. Birincisi hayvanlarda aranan şartlar ikincisi de çiftçilerden istenilen şartlardır.

18 Ay Faizsiz Hayvan Kredisi

14 Mayıs seçimleri ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı 18 ay faizsiz hayvan kredisi konusu sıkça araştırılmaktadır. 18 ay faizsiz hayvan kredisi 2023 yılının çiftçiyi en iyi motive eden bir müjde olduğunu çiftçiden duyuyoruz. Çiftçinin yününü güldüren 18 ay faizsiz hayvan kredisi 2023 yılı kredi verilmeye başlamıştır.

18 Ay faizsiz hayvan kredisi, Ziraat Bankası yeni bir güzelliğe daha imza attı. Çiftçilerimizin acil nakit ihtiyaçlarını karşılaması için 18 aylık geri ödeme vadeli yem kredisi vermektedir. Yem kredisinin azda olsa faiz alınmaktadır. Fakat faiz oranı o kadar azdır ki faizsiz denmektedir.

Çiftçilerimiz hayvanlarını ipotek ederek bu krediden yararlanmaktadır. İpotek edilen hayvan sayısına niteliğine göre kredinin üst limitleri hesaplanmaktadır. Hayvanların değerine göre verilen bu kredide en azda iki kefil istenmektedir. Yem kredisi hayvanların cinsine göre verilmektedir. Yem kredisi bankanın cari faiz oranına göre hesaplanıyor.

Ziraat Bankası Büyükbaş Hayvan Kredisi 2023

Ziraat Bankası büyükbaş hayvan kredisi 2023, Ziraat Bankasına başvuru yaparak şartlara uygun olmanız durumunda düşük faiz oranında büyükbaş hayvan kredisi çekebilirsiniz. Önceden 5 milyon TL üst limit olarak verilen kredi 2023 de 15 milyona çıkarılmıştır. 2023 yılı için 100 üstü rakamlarda çiftçilerimize 15 milyon TL’ye kadar faizsiz büyükbaş hayvan kredisi vermektedir.

  • Öncelikle hayvan sayısı 100 üstünde olmalıdır. Alacakları büyükbaş hayvanların kayıt sistemine 3 ay süreli kayıtlı olmalıdır. Büyükbaş hayvanlarının erkek olup 6 aylıktan büyük olması gerekir.

Ziraat Bankası Hayvancılık Kredisi Hesaplama

Ziraat bankası hayvancılık kredisi hesaplama, çiftçi kaydınız bulunuyorsa endişe etmenize gerek yok. Size uygulanacak faiz oranları %0 olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklandı.

Bu durumda Ziraat Bankası müşteri hizmetlerini arayarak, Ziraat Bankası internet sitesi üzerinden ya da en yakın şubeye giderek hesaplatabilir bilgi edinebilirsiniz.

Blas S.

ali.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥