Ziraat Bankası Hayvancılık Kredisi

Ziraat Bankası hayvancılık kredisi hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. 18 ay faizsiz hayvan kredisi hesaplama işte detaylar.

Ziraat Bankası hayvancılık kredisi, büyük baş, küçük baş hayvancılık, arıcılık ve kanatlı hayvanlarla uğraşan çiftçilerimize yeni bir müjde verildi. 2022 yılında da Ziraat bankası tarafından uygun faiz ve faizsiz kredi sunulmaktadır.

  • Yeni çiftçiliğe atılacak olan ve şu an bulunduğu pozisyonu büyütmek isteyen kişilere en iyi kredi olanakları Ziraat Bankası vermektedir gelin isterseniz detaylarına bakalım.
  • Ocak ayında açıklanan faiz desteklemesiyle büyük ve küçükbaş hayvancılık, kanatlı hayvan sektörüne 5 yıl geri ödeme kredi sağlayan Ziraat Bankası su üreticilerinin de yanında olmaktadır.
  • Bu sene 40 yaş altı ve kadın girişimcileri de %10 indirim olanaklarından faydalanmaya başlamıştır.

Ziraat Bankası tarafından bu konuda kredi çekecek kişiler için istenen şartlar diğer bankaların şartlarına göre ağır olsa da mantıklı şartlardır. Bu şartlar iki başlık altında istenmektedir. Birincisi hayvanlarda aranan şartlar ikincisi de çiftçilerden istenilen şartlardır.

  • Hayvanlarda aranan şartlar; Hayvanın cinsi, Almak istenilen hayvanın küpe nosunun HAYBİS sisteminde bir süre yer alıyor olması, Hayvanın doğum kilosu ve yaşı, Hayvana göre belli bir sayıda alım yapılmasıdır.
  • Çiftçilerimizden istenen şartlar ise; Vergi dairesinden 2022 yılından beri borcu yoktur yazısı almak bu yazıyı e devlet üzerinden de alabilirsiniz. En az iki tane kefil, ilk kez hayvansal kredi çekeceklerden taşınmaz ipotek istenir, çiftçinin Kredi notunun yüksek olması gerekir. Hayvan işletme belgesi olması şarttır, önceden aynı krediden yüksek miktarda çekilmemiş olması gerekmektedir. Şartlar olumlu şekilde olursa ipotek için bir eksper gelecektir. Eksper tarafından da olumsuz bir durum olmazsa Hayvansal kredinizi Ziraat Bankası tarafından onaylanıp 3 iş gününde krediniz hesabınıza yatırılacaktır.

18 Ay Faizsiz Hayvan Kredisi Hesaplama

18 ay faizsiz hayvan kredisi hesaplama, Ziraat Bankası yeni bir güzelliğe daha imza attı. Çiftçilerimizin acil nakit ihtiyaçlarını karşılaması için 18 aylık geri ödeme vadeli yem kredisi vermektedir. Yem kredisinin azda olsa faiz alınmaktadır. Fakat faiz oranı o kadar azdır ki faizsiz denmektedir. Çiftçilerimiz hayvanlarını ipotek ederek bu krediden yararlanmaktadır. İpotek edilen hayvan sayısına niteliğine göre kredinin üst limitleri hesaplanmaktadır. Hayvanların değerine göre verilen bu kredide en azda iki kefil istenmektedir. Yem kredisi hayvanların cinsine göre verilmektedir. Yem kredisi bankanın cari faiz oranına göre hesaplanıyor.

  • Ziraat Bankası cari faiz oranı %14 olarak belirtilmiştir. Cari faiz oranı Yıllık %14 aylık ise 14/12=%1.16 olur. Yem kredisi için olan %50 indirim uygulandığı zaman aylık %0.58 oranına düşer.
  • 3 ayda bir, 6 ayda bir veya senede bir geri ödemeli olarak verilir. Kredinin miktarı ipotek edilen hayvana göre değişir. 1 büyük baş hayvana 2.000 TL 1 küçük baş hayvan için 500 TL olarak yem kredisi verilir.

Ziraat Bankası Küçükbaş Hayvan Kredisi 2022

Ziraat bankası küçükbaş hayvan kredisi 2022, Ziraat Bankasına başvuru yaparak şartlara uygun olmanız durumunda düşük faiz oranında koyun kredisi çekebilirsiniz. Önceden 5 milyon TL üst limit olarak verilen kredi 2022 de 15 milyona çıkarılmıştır. 2022 yılı için 100 üstü rakamlarda çiftçilerimize 15 milyon TL’ye kadar faizsiz küçükbaş kredisi vermektedir. Faiz oranı aylık en fazla %0.35 olmaktadır. Tabi ki bu krediden faydalanmak isteyenlere bazı şartlar verilmiştir. Bu şartlar Besicilik, süt hayvancılığı olmak üzere iki başlık altında verilmiştir.

  • Öncelikle hayvan sayısı 100 üstünde olmalıdır. Alacakları küçük baş hayvanların kayıt sistemine 3 ay süreli kayıtlı olmalıdır. Küçük baş hayvanlarının erkek olup 6 aylıktan büyük olması gerekir.
  • Süt hayvancılığında ise şartlar; Koyun keçi sistemine kayıtlı olmaları gerekir. 9 aylıktan büyük 24 aydan küçük olmalıdır.
Ziraat Bankası Hayvancılık Kredisi Hesaplama
Ziraat Bankası Hayvancılık Kredisi Hesaplama

Ziraat Bankası Hayvancılık Kredisi Hesaplama

Ziraat bankası hayvancılık kredisi hesaplama, çiftçi kaydınız bulunuyorsa endişe etmenize gerek yok. Size uygulanacak faiz oranları %0.29, %0.58, %0.87 olarak alacağınız krediye göre değişiklik göstermektedir. Kaç ayda bitirmek istediğinize göre de ödemelerinizde değişiklik gösterir.

  • Bu durumda Ziraat Bankası müşteri hizmetlerini arayarak, Ziraat Bankası internet sitesi üzerinden ya da en yakın şubeye giderek hesaplatabilir bilgi edinebilirsiniz.

Dul ve Yetimlere Faizsiz Kredi 2022

Ziraat Bankası EFT FAST Saatleri 2022

Ziraat Bankası müfettiş yardımcılığı 2022

Ziraat Bankası Evlilik Kredisi 2022

googlehaberler