Zoom’da Mikrofon Nasıl Açılır (Ses Gelmiyor, Ayarlar)

Zoom mikrofon çalışmıyor ve Zoom ses gelmiyor gibi sorunlar için çözüm makalemizi inceleyin. Zoom mikrofon açma telefon’da nasıl yapılır gelin birlikte inceleyelim.

Zoom’da mikrofon nasıl açılır adımları oldukça basittir. Zoom toplantısına girdikten sonra ses ve görüntüye izin verdiğinizde ekranda mikrofon şeklinde bir buton görürsünüz. Bu buton ilk olarak üzerinde çarpı işareti ile belirir. Butonun üzerine tıkladığınızda çarpı işareti kalkar ve mikrofonun sesini açmış olursunuz.

Konuşmanızı yaptıktan sonra mikrofonu tekrar kapatmak istiyorsanız yine butonun üstüne tıklayarak çarpı işaretini geri getirin. Konuşmadaki herkes ses kontrolünü aynı yerden gerçekleştirebilir. Günümüzde en çok kullanılan programlardan biri olan Zoom hem telefonda hem de masa üstü bilgisayarda kullanılabilir.

Zoom'da mikrofon nasıl açılır (ses gelmiyor, ayarlar)
Zoom mikrofon nasıl açılır

Zoom Mikrofon Nasıl Açılır

Zoom programına masa üstü ya da diz üstü bilgisayardan da giriş yapabilirsiniz. Cihazlardan giriş yaparken ses ayarlarınız için birkaç adımı takip etmeniz gerekir. Görüşmelerinizi kolaylaştıracak Zoom mikrofon nasıl açılır ayarları şu şekildedir:

  • Uygulamaya giriş yapın.
  • Ekranın sağ üst kısmındaki “ayarlar” bölümüne girin.
  • Sesi açmak için “Audio” kısmına gelin.
  • Mikrofon fotoğrafına tıkladığınızda ses otomatik olarak açılır.

Sesin gidip gitmediğini kontrol etmek için “test mic” kısmından kontrol edebilirsiniz.

Zoom mikrofon nasıl açılır
Zoom mikrofon nasıl açılır

Zoom Mikrofon Ayarları Pc

Bilgisayardan girdiğinizde ayarlar bölümünden dilediğiniz değişikliği gerçekleştirebilirsiniz. Zoom mikrofon ayarları Pc bölümü sağ üst kısımda yer alır ve tıklamanız yeterlidir.

Online toplantı, online ders ve arkadaşlarınızla görüşmeler için en kaliteli program olan Zoom kullanımı tamamen ücretsizdir. Ofisteki arkadaşlarınızla evden çalışıyorsanız donmadan ve kolaylıkla görüşmeler gerçekleştirebilirsiniz.

Zoom uygulamasını indirdikten ve kurulumunu yaptıktan sonra hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Kullanıcı adı aldığınızda görüşmelerde bu ad görünür ve gizliliğiniz korunabilir. Her görüşmeye şifre ile girersiniz.

Zoom Mikrofon Açma

Zoom toplantısı yaparken sesinizi istediğiniz zaman kapayabilir ve açabilirsiniz. Zoom mikrofon açma mikrofon simgesi üzerine tıkladığınızda otomatik olarak gerçekleşir. Öncelikle ilk girdiğinizde insanların sizin sesinizi duyması için izin vermeniz gerekir.

Kendiniz bir görüşme başlatmak istediğinizde “new meeting” bölümüne tıklamanız yeterlidir. Görüşmenin linkini attığınızda ve şifreyi paylaştığınızda her arkadaşınız görüşmeye katılabilir. Çoklu ekran özelliği sayesinde konuşan herkesi tek ekranda görebilirsiniz. İsteğe bağlı olarak sadece konuşanın ekranda göründüğü seçenek de mevcuttur.

Zoom Türkçe Yapma (Telefon ve PC Dil Değiştirme)

Cep Telefonuna Zoom İndir (Giriş Nasıl Yapılır, Ders Açma)

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥