0.5 Gram Altın Fiyatı 2024 (Kolye ve Bileklik)

0.5 gram altın fiyatı ne kadar? Altın, 2024 yılının ilk yarısında ani bir yükseliş yaptı. Bu durum çeyrek, yarım ve tam altın fiyatlarına da yansıdı.

Kuyumcularda bunların dışında bir de yarım gramlık altınlar satılmakta. Müşterilerin tercihine göre gram altının yarısını da satan kuyumcular, artan fiyatlardan sonra halkın bu altınları tercih etme oranının arttığını söyledi.

8 Ayar Altın Fiyatı663 TL
0.5 Gram 986 TL
Gram Altın1.973 TL
Çeyrek Altın3.344 TL
Yarım Altın6.687 TL
Tam Altın13.138 TL
Cumhuriyet Altını13.334 TL
22 Ayar Bilezik (1 gram)1.864 TL

Altını fiziki olarak istenilen gramda satın alabilmek ne yazık ki mümkün değil. Bunu bankalarda kolaylıkla yapabiliyorken kuyumcularda bir gram, yarım gram veya çeyrek, tam gibi ölçü birimleri ve katları kadar alabilirsiniz.


Daha fazla ilgili içerik;


0.5 Gram Altın Kaç TL 22 Ayar

0. 5 gram altın fiyatı

0.5 Gram altın kaç TL 22 ayar, altın dijital olarak bankalardan istenilen miktarlarda alınabiliyor. Paranız miktarında o anki kurdan hesaplanıp ne kadar ediyorsa o kadar altın almanız mümkün. Fiziki olarak ise her gramda altın bulmak zor. Kuyumcularda 0.5, 1 gram ya da çeyrek, yarım, tam gibi altın alabilirsiniz. Yatırım yapmak veya hediye götürmek isteyenler için altın almayı kolaylaştıran 0.5 gramlık altına talep fazla.

Çeyrek Görünümlü Yarım Gram

Çeyrek görünümlü yarım gram, düğün sezonu yaklaşırken borcu olanlar ve hediye altın götürmek isteyenler bütçelerine uygun altını seçmeye çalışıyor. Yıllardır kültürümüzün bir parçası olarak evlenenlere, yenidoğanlara, sünnet olanlara vb. hediye olarak altın götürülmüştür. Ancak günümüzde artan altın fiyatları insanları daha düşük fiyatlı hediyelere yönlendiriyor. Yarım gramlık altınlar da bunlardan biri.

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr