1 Yaş üstü devam sütü kullananlar ve Pınar devam sütü kullananların yorumlarını sizlerle paylaşıyoruz. Devam sütü ısıtılır mı ve Pınar devam sütü zararlı mı, birlikte inceleyelim.

Bebekler için en zengin besin kaynağı anne sütüdür. Anne sütü ilk 6 ay bebeğiniz için gerekli olan mineral ve vitaminlerin pek çoğunu içermektedir. Anne sütüyle beslenen bebekler zihinsel ve fiziksel olarak gelişimlerini büyük ölçüde tamamlamaktadırlar.

Anne sütünün yetersiz kaldığı ya da altı ayı geçtikten sonra ek ürün olarak anne sütüne yakın değerde devam sütleri bebeğinize verilebilir. Bir yaş üstü devam sütü kullananlar bebekleri için zengin içerikte devam sütlerini onların gelişimi için tercih etmektedir. Devam sütlerinin içerisinde yer alan pek çok vitamin ve mineral 6 aydan sonra da bebeklerin gelişimini büyük ölçüde tamamlamasına yardımcı olmaktadır.

Pınar Devam Sütü Kullananlar

Kaliteli süt markalarından birisi olan Pınar devam sütü bebeğinizin fiziksel ve zihinsel gelişimine katkı sağlamaktadır. Pınar devam sütünün içerisinde yer alan pek çok vitamin ve mineral bulunur

Pınar devam sütü kullananlar çocuklarının gelişimlerine  katkıda bulunabilirler. Pınar devam sütü A vitamininin %30’unu D vitaminini%43’ünü, B12 vitamininin %30’unu, C vitamininin % 62’sini K vitamininin %75’ini, E vitamininin %40’ı ve kalsiyum gereksiniminin %31’ini karşılamaktadır.

Pınar Devam Sütü Isıtılır mı?

Pınar devam sütü kullananların merak ettiği sorulardan birisi de Pınar sütünün ısıtılarak verilip verilmediğidir. Pınar devam sütünü bebeğinize ya da çocuğunuza vermek istediğinizde taze bir şekilde vermenizi öneririz. Oda sıcaklığında bir miktar sütü ısıtarak çocuğunuza içirebilirsiniz. Sütün içerisindeki besin değerlerinin kaybolmaması açısından ısıtmadan devam sütünün verilmesi önerilmektedir.

Milupa 1 Yaş Üstü Devam Sütü Kullananlar

Milupa 1 Yaş Üstü Devam Sütü Kullananlar

Bebeklerin gelişimlerine ek gıda takviyesi olarak Milupa devam sütü de en çok kullanılan ürünler arasında yer alır. Minimum 1 yaş üstü devam sütü kullananlar bebeklerinin hem zihinsel  hem de fiziksel gelişimlerine katkı sağlamak için onların ihtiyaçları olan besin değerlerini tek bir üründe toplayarak alabilirler. Milupa devam sütü bebeğinizin ihtiyacı olan pek çok mineral ve vitaminleri bir arada bulundurmaktadır.

Milupa devam sütü içerisinde kalsiyum, B12, demir, Cve D vitaminleri gibi pek çok besin değeri yüksek vitamin ve mineraller bulunmaktadır. Bu besinler bebeğinizin gelişimi noktasında ona katkı sağlayacak değerli resimlerdir.

Aptamil 1 Yaş Üstü Devam Sütü Kullananlar

Aptamil 1 yaş üstü devam sütü kullananlar bebekleri için zengin besin kaynağı içeriklerini bir arada sunmuş olurlar. Aptamil içerisinde bebeğinizin gelişimine destek olacak C, kalsiyum, Demir, B12 gibi daha pek çok vitamin ve mineral bulunur.

Aptamil devam sütü bebeğinize verilirken anne sütüne de aynı zamanda devam edilmelidir. En az 2 yaşına kadar bebeğinizin anne sütü almasına destek olmalısınız. Ek takviye olarak Aptamil gibi devam sütleri ile bebeğinizin gelişimini en iyi şekilde destekleyebilirsiniz.

Devam Sütü Isıtılır mı

Bebeğinizin ek gıdalara geçiş döneminde onun gelişime destek amaçlı devam sütleri verilebilir. Doktorunuzun önereceği uygun bir devam sütünü bebeğiniz için vermeye başlayabilirsiniz.

Devam sütü verirken kesinlikle sütü ısıtmayın. Dolaptan yeni çıkmış çok soğuk süt de bebeğiniz için zararlı olabilir. Oda sıcaklığında bir miktar sütü beklettikten sonra biberon aracılığıyla ya da içebiliyorsa bardakla devam sütünü bebeğinize güvenli verebilirsiniz.

Pınar Devam Sütü Kullananlar

Pınar Devam Sütü Kullananlar

Pınar devam sütü bebeğinizin gelişimine destek olmak için bebeğinizin yaşına uygun içerikte vitaminlerle desteklenmiştir. Bebekler gelişimlerini 1 ve 4 yaş arasında tamamlarlar. Bu yaş döneminde bebeğinizin zengin gıdalarla beslenmesi çok önemlidir. Bebeğiniz için en sağlıklı gıda anne anne sütü içerisinde yer alan zengin vitamin ve mineraller bebeğinizin gelişimi için ihtiyacı olan tüm vitamin ve mineralleri bir arada bulundurmaktadır. Anne sütü hem bebeğinizin gelişimine katkı sağlar hem de onun bağışıklığının kuvvetlenmesini destekler.

Anne sütünün alımının azaldığında ya da anne sütünün yetersiz kaldığı durumlarda ek takviye olarak devam sütleri önerilebilir. Pınar devam sütü gibi pek çok kaliteli devam sütleri bebeğinizin gelişimini desteklemek için verilebilir.


Daha fazla ilgili içerik;


Pınar Devam Sütü Zararlı mı

Pınar devam sütü yıllardır kullanılan kaliteli bir markadır. Tarım ve Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanan Pınar devam sütünü bebeğiniz ya da çocuğunuz için vermenin hiçbir sakıncası yoktur. Pınar devam sütü içerisindeki yüksek kaliteli besinler bebeğinizin hem bağışıklığının kuvvetlenmesine hem de onun gelişiminin desteklemesine yardımcı olmaktadır.

Pınar devam sütü kullanırken dikkat etmeniz gereken diğer sütlerde olduğu gibi son kullanım tarihine dikkat etmek ve ayrıca herhangi bir şekilde ısıtmadan sütü oda sıcaklığında vermektir. Çok soğuk ya da sıcak süt vermek bebeğiniz için zararlı olabilir. Ayrıca sütü fazla sıkmak sütün içerisindeki besin değerlerinin yok olmasına neden olabilir. Bu bakımdan sütü ısıtmadan oda sıcaklığında bebeğinizi vermek en doğrudur.