2024 Soğan Suyu İçenlerden Yorumlar – 15 Gün İçtim

Soğan suyu, soğanların suda kaynatılması veya rendelenmesi ve süzülmesiyle elde edilen sıvı bir besindir. A, C ve B vitaminleri, folat, potasyum ve lif bakımından zengindir.

Günlük hayatımızda tükettiğimiz birçok yiyeceğin vücudumuz için yararı var. Ancak soğan ve soğan suyunun vücuda olan yararını öğrendiğinizde şaşıracağınızı biliyorum. Birçok hastalığın oluşmasını engelleyen kuru soğan suyu hem cildinize hem de vücut sağlığınıza iyi geliyor. Adet söktürücü özelliğinin yanı sıra eklem ağrıları, kadınsal hastalıklar, diş hastalıkları, burun kanaması gibi birçok konuda yararı bulunuyor. Peki 15 gün boyunca soğan suyu içen kişilerin yorumlarına birlikte bakalım mı?

Soğan Suyu Zayıflatır MıYağ yakımını hızlandırır.
Kaç Gün Sonra Etkisini Gösterir3 sonra etkisini gösterir.
Kistleri Yok Eder Mi Evet
Kaç Ay Kullanılmalı 6 ayda bir 15 gün
Her Ay İçilir Mi Hayır

Soğan Suyu Yorum

Soğan suyu i̇çenlerden yorumlar

Soğan suyu içen kişiler deneyimlerini bizlerle paylaştı. Herhangi yan etkisi var mı yoksa gerçekten işe yarıyor mu bu sorularınızın hepsini daha önce deneyimleyen kullanıcılar cevapladı. İşte soğan suyu içenlerin yorumları şu şekildedir;

  • Rahim kanallarım kapalı olduğu için soğan suyu içmeye başladım. Bir ay sonra film çektirdiğimiz zaman kanalların açıldığı söylendi. İşe yarıyor.
  • 3 tane yumurtalık kistim olduğu için adet bitiminde soğan kürü yapmaya başladım. 7 cm kistlerim 2 cm kadar küçülmeye başlamış.
  • Ufak ufak kistim olduğu için 15 gün boyunca soğan kurunu içtim. Tekrar doktora gittiğimde o kistlerden eser kalmadığını söyledi.
  • Soğan kürünü denediğim zaman bacak ve popo kısmımda kızarıklıklar meydana gelmeye başladı. Bu yüzden hemen kestim.
  • Soğan suyu aşırı midemde gaz yaptığı için içmeyi kestim. Beni aşırı derecede etkiliyor.

Kaynatılmış Soğan Suyunun Zararları

Soğan suyu i̇çenlerden yorumlar

Soğan sadece yemeklere tat vermesi için kullanılmaz. Aynı zamanda vücut ve beden sağlığı için de tüketilmelidir. Adet olmak için kullanılan soğan suyu birçok hastalığın tedavisi için kullanılması önerilir. Ancak soğan suyunun faydası olduğu gibi zararları da bulunur. Dilerseniz kaynatılmış soğan suyunun sizde yaratacağı olası yan etkiler ve zararlarına birlikte bakalım.

  • Aşırı tüketildiği zaman midenize hasar vermeye başlar.
  • Gaz ve şişkinlik sorunlarının oluşmasına neden olur.
  • Eğer soğana karşı alerjiniz varsa kızarıklık, döküntü ve kaşıntı gibi sorunları ortaya çıkartır.

Gece Yatmadan Önce Soğan Suyu İçtim

Soğan suyunu sabah ve akşam tüketebilirsiniz. Tüketirken soğan suyunun ılık olmasına dikkat etmeniz gerekir. Uzmanlar gece yatmadan önce soğan suyunu tüketilebileceğinizi söyler. Ancak bazı mide problemleri yaşayan kişilerde gece soğan suyu içmek gaz ve şişkinlik gibi problemler oluşturabilir. Bu yüzden gece yatmadan önce değil öğle ya da akşam vakitlerinde soğan suyunu tüketmeniz daha iyi olacaktır. Mide probleminiz yoksa gece yatmadan önce de içebilirsiniz.

Başak Saroğlu

Başak, Ankara'da Elektrik Elektronik Mühendisi. Ayrıca yeni içerikler yazmayı ve paylaşmayı seviyor. basak.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥