Adet Olmak İçin Masaj – İşe Yarar Adet Egzersizler

Adet olmak için masaj hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. 1 Günde adet söktürücü ve hemen adet olmak için egzersizler işte detaylar.

Aylık düzenli döngüler eşliğinde kadınların adet olması sağlık açısında önemli bir husus. Yaşanan psikolojik sorunlar, stresler, rahatsızlıklar ve birçok nedenden dolayı adet diğer adıyla regl olunamayabiliyor. Kadınların tatile gitmek, düğün, özel günleri gibi zamanlarda regl olmamak için erken söktürücü, gecikmesi halinde gebe kalınma endişesi gibi nedenlerle hemen adet olmak isteyebiliyor. Bu aşamada yapılanlardan biride masajlar…

 Erken regl olmak ya da zamanında olmak için kadınlar farklı yollarla başvurmak zorunda kalıyor. Adetin geciktiği dönemlerde özellikle adet söktürücü ilaçlar kullanıldığı da bilinenlerden. Bunlardan biride adetin gerçekleşebilmesi için vücut hareketleri ile masaj yaptırma yol oluyor.

Adet Olmak İçin Dua

1 Günde Adet Söktürücü

Kadınlar adetleri geciktiği dönemde doğal yollardan adet söktürücü destekler almaya başlarlar. En çok kullanılan ürün ise mısır püskülüdür. Bu püskül kaynatılarak tüketildiği takdirde kadınlarda adet söktürme etkisi sağlarken aynı zamanda adet ağrısını da en aza indirdiği bilinmektedir. Bunların yanında doğal olarak tarçın, ısırgan otu ve anasonunda adet söktürücü özellikleri bilinen doğal yöntemlerdir. Bazıları da soğan suyunu kullanılır. Sabahları özelikle aç karna için bir bardak kaynatılarak soğutulmuş soğan suyu kullanan bir çok kişinin bu konuda etkili olduğu yorumlarda bulunur. Kaynamış soğumuş soğan suyu ayrıca antibiyotik etkisi gösterir.

Hemen Adet Olmak İçin Egzersizler

Hemen Adet Olmak İçin Egzersizler

Adet olmak için doğal yöntemlerden biri de egzersizlerdir. Kadınların gecikmesi halinde yapacağı bazı hareketler bu durumu hızlandırabilir. Kadınların yumurtalıklarının rahatlatılması gerekir. Bunun için bacakları açarak oturmak yardımcı olabilir. Bununla birlikte yapabileceğiniz bazı hareketler şu şekilde;

  • Sırt üstü yatın ve başınızı yukarı kaldırarak ileriye doğru bakın, kobra yılanı hareketi halini alın.
  • Kalça hareketleri kan pıhtılarını dağıtmaya yarar. Kalçanızla daireler çizerek kan dolaşımını hızlandırın.
  • Öne doğru ikiye katlanırcasına eğilin. Yapacağınız bu hareketle kan pıhtıları parçalanır ve adet sökülmesi hızlanmış olur.
  • Yumurtalık bölgesini rahatlatmak ve hareketlik sağlamak için kurbağa oturuşlarını sık sık tekrarlayın.
  • Kasıklarınızı gerdirin, bu esnada kollarınızı da yukarı doğru kaldırın ve vücudunuzu esnetin.

Zıplayarak Adet Olunur mu

Regl dönemi geciken kadınların sordukları sorulardan biri de zıplayarak adet olunabilir mi? Bazı kadınlar bu sayede olduklarını dile getiriyor olsa da teknik ve bilimsel açıdan zıplayarak adet olunduğu yönünde bir açıklama bulunmuyor.

Adetliyken Kadir Gecesinde Nasıl İbadet Edilir

Oruçluyken Adet Olunca Ne Yapılır

Adet Olacakmış Gibi Ağrı Hamilelik Belirtisi Mi

Son Adet Tarihine Göre Cinsiyet Belirleme

Yusuf Saroğlu

Sizin için blog yazıları paylaşıyorum. Soru ve önerilerini aşağıya yazabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aradığın burada

Başa dön tuşu