18 LT yağ fiyatları, birçok insan tarafından merak ediliyor. Çünkü yağ, en çok kullanılan mutfak yemek malzemelerinin başında geliyor.

Bundan kaynaklı insanlar yağ fiyatlarına yönelik araştırmalar gerçekleştiriyor. 2024 yılında sunulan en güncel yağ fiyatları kısaca şu şekildedir;

TrendyolOrkide Kızartma Yağı 18 lt1.508 TL
YıltaşBiryağ 18 Lt Ayçiçek Yağı765 TL
Arya GrossOna 18 Lt Ayçiçek Yağı855 TL

Çeşitli yağ markalarına ait olan 18 lt yağ fiyatları yukarıdaki tabloda verilmiştir. Fiyatlar, satışın gerçekleştirildiği internet sitelerine ve marketlere göre değişkenlik gösterebiliyor. En cazip fiyat seçeneklerine ulaşmak istiyorsanız satış noktalarının kampanyalı dönemlerini takip edebilirsiniz.

18 LT Ayçiçek Yağı En Ucuz

18 LT ayçiçek yağı en ucuz olarak alıcılara sunulmaya devam ediliyor. Yağ almak isteyen bireyler, bu fiyatları yakından takip etmek için güncel fiyat bilgilendirmelerinden yararlanabilir. Yağ fiyatları pandeminin başından bu yana oldukça değişti. Özellikle de ilk zamların pandemi başı itibariyle yansıdığını söylemek mümkündür.

Şu an da piyasada fiyatı en çok değişen ve yükselen ürün olarak dikkat çekiyor. Bu nedenle de fiyatları neredeyse günlük bazda değişiyor. Güncel yağ fiyatlarının detaylarına yukarıdaki tabloda yer verdik. Tablodan da anlayacağınız üzere güncel fiyatlar yağın markasına ve satış noktasına göre de değişkenlik gösteriyor.


Daha fazla ilgili içerik;


Teneke Yağ Fiyatları 18 LT

18 lt yağ fiyatları

Teneke yağ fiyatları 18 LT yılında ortalama olarak 600 TL ila 1100 TL arasında değişkenlik gösteriyor. Bu durumun başlıca faktörü ise yağın markası olmaktadır. Öte yandan yağın satış noktası da yağ fiyatının belirlenmesinde etkin rol oynuyor. En çok tercih edilen yağ markalarının cazip fiyatlara satıldığı yerler ise zincir marketler olarak dikkat çekiyor.

A101, Şok ve BİM market gibi büyük market zincirleri yağ markalarını aktüel ürün kategorisinde cazip fiyatlarla sunabiliyor. Diğer online ya da fiziki satış noktalarında yağ fiyatlarının bu marketlere kıyasla daha yüksek yansıdığını söylemek mümkündür.

Yağ Fiyatları Neden Arttı

Enerji fiyatlarının, artış gösteren tarımsal giderlerin ve kur farkının raflara yansımasıyla birlikte yağ fiyatları da artmaya devam ediyor. Aynı zamanda dünya genelinde yaşanan ekonomik ya da siyasi-ticari sorunların da yağ fiyatlarında etkili olduğunu söylemek mümkündür.

Yağ Fiyatları Düşecek mi

Türkiye genelinde yağ probleminin olmadığı dile getiriliyor. Stokçuluğun artması nedeniyle yağ fiyatlarının fahiş fiyatlara yükseldiği aktarılıyor. Stokçulara yönelik yapılan yaptırımlar neticesinde ilerleyen zamanlarda yağ fiyatlarının düşüş göstermesi bekleniyor.

/ 5.

Share.
Leave A Reply