20 Haftalik Gebelik Kac Aylik Oluyo – 20 Hafta Kaç Ay Eder

20. hafta gebelik riskleri ve 20 haftalık gebelikte bebek karnın neresinde, bilgilendiriyoruz. 20 haftalık gebelik yorumları ve 20 haftalık gebelik karnı nasıl olur, gelin birlikte inceleyelim.

20 haftalik gebelik kac aylik oluyo sorusu anne adayları tarafından yoğun bir şekilde araştırılıyor. Bu noktada 20 haftalık bir hamilelik süreci 140 gün anlamına gelir. Buna göre de 20. Haftanızda ortalama 4 ay 20 günlük hamile sayılırsınız. Bir diğer deyişle de 20. Haftada hamileliğiniz 5. ayına girmiş olursunuz.

20. Hafta Gebelik Riskleri

20. hafta gebelik riskleri, bazı gebelerde baş gösterebilir. Bu süreçte genelde şu gibi risk durumları ortaya çıkabiliyor;

  • Bebek eşinin önden gelme durumu
  • Erken doğum
  • Rahim ağzında kısalık riski
  • Erken doğum riskine bağlı ağrılar
  • Bir anda gelen kanamalar
  • Erken su gelmesi

Bu gibi durumlar 20. Haftada risk faktörü olabilir. Eğer 20. Haftanızda bu şekilde şikayetleriniz varsa hemen doktora başvurmanız gerekiyor. Genelde bu gibi risk durumlarında doktorlar cinsellik durumuna tedbir amaçlı kısıtlama getirebiliyor.

Ayrıntılı Ultrason Fiyatları (Devlet, Özel Hastane Renkli Ulstrasyon Fiyatı)

20 Haftalık Bebek Görüntüsü 4 Boyutlu

20 haftalık bebek Görüntüsü 4 boyutlu, artık netlik kazanır. Yani bu süreçte bebeğin şeklinin oturmaya başladığını görebilirsiniz. 4 boyutlu ultrasonlar da net görüntüler verdiği için bebeğinizin şekilsel anlamda daha net görünmesini destekliyor. Hatta bu süreçte göz kırpma gibi refleksler de görülmeye başlayabilir.

20 Haftalık Gebelik Kaç Gram Olur

20 haftalık gebelik kaç gram olur sorusu merak ediliyor. 20 haftalık bir hamilelikte bebeğin ortalama ölçüleri 15-25 cm arasındayken kilosu ise 260-300 gram aralığında değişebilir. Bu veriler sağlıklı bebekler için ortalama verilerdir. Her bebeğin kilosu ve boyu 20. Hafta da farklılık gösterebilir.

20 Haftalık Gebelikte Bebek Karnın Neresinde

20 haftalık gebelikte bebek karnın neresinde

20 haftalık gebelikte bebek karnın neresinde, diye merak edenler için hemen yanıtlayalım.20 haftalık bebeğiniz rahim ve göbek deliği arasında kalır. Bebeklerin en fazla hareket etmeye başladığı dönem 20. Haftadır. Bu nedenle de rahim ve göbek deliği arasında bebeğinizin sıkça hareket etmeye başladığını görebilirsiniz.

20. Hafta Gebelikte Dikkat Edilmesi Gerekenler

20. hafta gebelikte dikkat edilmesi gerekenler, risk faktörlerini analiz etmektir. Eğer erken doğum riski, kanama, bebeğin kalp atışları konusunda takipçi olmazsanız ciddi sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Bebeğinizin en hareketli olduğu dönem olduğu için sıkça doktora başvurup takipte olmalısınız.

Ne Zaman Hamile Kaldım, Gebelik Hesaplama %100 Doğru Hesap Yap

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥