Ne Zaman Hamile Kaldım

Ne zaman hamile kaldım hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Zaman Hamile Kaldım Hesapla işte detaylar.

Ne zaman hamile kaldım sorusu için bu süreci öğrenmenin bazı yöntemleri bulunur cevabı bilinir. Bu yöntemler şu şekilde sıralanabilir.

  • Hamilelik tarihini hesaplamak adına kişinin  son adet döneminin ilk gününün bilinmesi bu tarihin öğrenilmesi adına çok önemlidir.
  • Yani hamilelik tarihi, son adet gününün ilk günü baz alınarak hesaplanan bir sisteme sahiptir.
  • Ancak gebeliğin başlama tarihi adetin ilk günü olarak bilinmez. Bu ilk günü takip eden 14. Gün gebelik tarihinin başladığı gün kişinin hamileliğinin başladığı günü gösterir.
Son adet döneminizin ilk günü
Lütfen tüm değerleri doğru giriniz.
Tahmini Doğurganlık Tarihleri
Tahmini Doğurganlık Tarihleri
Tahmini Gebelik Tarihi
Tahmini Gebelik Tarihi
3 Aylık dönem bitiyor (12 Haft)
3 Aylık dönem bitiyor (12 Haft)
İkinci 3 Aylık Dönem Bitiyor (27 Hafta)
İkinci 3 Aylık Dönem Bitiyor (27 Hafta)
Tahmini Doğum Tarihi (40 Hafta)
Tahmini Doğum Tarihi (40 Hafta)

Ne Zaman Hamile Kaldım Hesapla

Ne zaman hamile kaldım hesapla işlemi için birçok yöntem bulunur. Bunlardan ilki kişinin adet tarihinin başlangıç günü ile hesaplanır. Bunlarla birlikte kişi bazı siteler üzerinden gerekli bilgileri yazarak hamilelik tarihini hesaplayabilir. Bu hesaplama işlemi kişinin adet tarihinin ilk gününü öğrenmesi ile yapılır.

Hamilelik Kilo Hesaplama

Hamilelikte Nasıl Beslenmeli

Son Adet Tarihine Göre Kaç Haftalık Hamileyim

Son Adet tarihine göre kaç haftalık hamileyim sorusu için kişinin ilk adet olduğu gğnden 14 gün çıkarıldığı zaman çıkan süre kişinin hamilelik sürecidir. Bu süreç tamamen kişiye bağlı olarak değişip birçok farklı yöntem ile kaç haftalık olduğunu öğrenebilirsiniz. Bu haftaya bağlı olarak hamilelik ayının 4 haftaya bağlı olduğuna bağlı olarak aylığını hesaplayabilirsiniz.

İlişki Tarihine Göre Gebelik Hesaplama
İlişki Tarihine Göre Gebelik Hesaplama

İlişki Tarihine Göre Gebelik Hesaplama

İlişki tarihine göre gebelik hesaplama işlemi tam olarak doğru şekilde ortaya çıkmaz. Çünkü kişinin hamilelik süreci yumurtlama dönemine bağlı olarak belirlenir. Bu nedenle adetin ilk günü olarak baz alınan bir sisteme göre hamilelik tarihi hesaplanır. Kişi bu tarihe bağlı olarak ilk 14 gün baz alınmaz. Kişi bu tarihten sonra haftalık ve aylık hesap yapabilir.

Hamilelik Haftası Hesaplama Cinsiyet

Hamilelik haftası hesaplama cinsiyet ile ilgisi yoktur. Kişi bebeğin cinsiyetini öğrenmek için öncelikle bir doktora başvurup belli bir süreçten sonra cinsiyetini muayene sonrası öğrenebilir.

Hamileliğin 14. Gününden  sonra bebeğin cinsiyeti belli olmaktadır. Kişi bu süreçte bebeğin cinsiyetini öğrenmek adına birçok gelenek bulunur ve bu gelenekler tamamen tıptan bağımsız şekilde çalışır. Bebeğin cinsiyeti ilk 14 günde tam olarak belirlenmese bile ilk 3 aydan sonra tam olarak belirlenir.

Tam Hamilelik Hesaplama

Tam hamilelik hesaplama işlemi için kişinin son adet tarihinin ilk gününü öğrenmesi gerekir. Bu tarihe bağlı olarak kişinin hamileliğinde kaçıncı ayında olduğu belirlenir. Bu tarihi öğrenmeden tamamen eksik şekilde bilgi verilir. Bunlarla birlikte bu tarihten yaklaşık olarak 14 gün çıkarılıp bulunduğumuz tarihe göre hesap yapılır.

Hesaplama işlemi için sunulan araçları kullanıp gerekli bilgiyi alabilirsiniz. Bunula birlikte doktorunuza başvurarak gerekli cihazlardan geçerek  kaç haftalık hamile olduğunuzu öğrenebilirsiniz. İlk adet tarihinden 14 gün sonrasının hesaplanmasının nedeni ise kişinin yumurtlama süreci ile ilgili olup bu tarih baz alınır.

googlehaberler