3D Secure nedir ve 3D Secure ile ödemek istiyorum anlamını sizlerle paylaşıyoruz. 3d Secure nasıl açılır ve 3d Secure ödeme ne demek, birlikte inceleyelim.

3D Secure nedir, herhangi bir online alışveriş sitelerinden alışveriş yaparken, karşınıza çıkan panelde cep telefonu doğrulama paneli gelir. Burada da 3D secure sistemi oluyor. Bu sistem tam olarak 2 faktörlü bir alışverişin cevabı oluyor.

Bugün hemen hemen bütün sosyal medya platformlarında kimlik doğrulama süreçleri çok önemli oluyor. E-ticaret dolandırıcılığının tarihi en az e-ticaret kadar eski olduğu için bankalar ve kredi kartı şirketleri uzun zamandır 3D Secure ve benzeri güvenlik altyapıları kullanıyorlar. Bu altyapı sayesinde tüm kredi ya da banka kartı bilgilerinize sahip kötü niyetli kişi bile kolay kolay online harcama yapamıyor. Gelin 3D Secure nedir, nasıl çalışır biraz daha yakından bakalım ve bu güvenlik sistemi hakkında bilmeniz gereken detayları görelim.

3d Secure ödeme Ne demek

3d secure ödeme ne demek

3d Secure ödeme ne demek, kredi kartı ya da banka kartı kullanırken işlemlerinizi çok daha güvenli yapmanız için oluşturulan bir güvenlik katmanı sistemidir diyebiliriz. CA Technologies tarafından ortaya çıkmış olan bu teknolojik gelişimler, özellikle şirket bazlı olarak geniş bir kitleye erişiyor. Bu yüzden de yapısal olarak çok daha fazla kişiye erişebiliyoruz.

3D Secure sistemini sosyal medya platformlarında bulunan iki faktörlü kimlik doğrulama gibi düşünebilirsiniz. Çünkü 3D Secure; online alışveriş sitelerinde kredi kartı ya da banka kartı kullanarak yaptığınız harcamaları sizin yaptığınızı kanıtlamak için kullanılan bir kimlik doğrulama sistemidir.


Daha fazla ilgili içerik;


3d Secure Nasıl Açılır

3d secure nasıl açılır

3d Secure nasıl açılır, 3D Secure kullanma konusu kart sahiplerinin insiyatifine bırakılmış ama bazı siteler sürekli olarak zorunlu kılıyor. Bu yüzden de 3D secure kullan özelliğini aktif etmediğiniz süreçlerde bankanızdan direkt ödeme talep ediliyor.

Bu yüzden de yapmanız gereken işlemler doğrudan banka ile iletişime geçmek yerine sitenizin kaliteli olmasıdır. Bu konuda yapılacak olan işlemler de siteyle ilgili oluyor. 3D bağlantıları konusunda yapılacak olan şeyler de tamamen kendiliğinden gelişiyor. Bu sistemi kullanırsanız avantajlarını fazlasıyla göreceksiniz. Öncelikle sitenin güvenli olması demek, sizin de rahatlıkla alışveriş yapabilmeniz demektir.

/ 5.

Share.

1 Comment

  1. 3D secure özelliğini kullanarak ödeme yapmak güven verse de doğrulama kodu ile uğraşmak istemiyorum. Çoğu yerde bu özelliği kapatmak istiyorum ama maalesef olmuyor. Sadece 3D secure özelliği bir tek bana mı saçma geliyor acaba