4 Haneli Numaralara Mesaj Atamıyorum Samsung

Andrid ve İos işletim sistemine sahip birçok telefonda 4 haneli numaralara mesaj engeli ile karşı karşıya kalabilirsiniz. 4 haneli numaralara mesaj atmak için bazı zamanlar ihtiyaç duyarız. Özellikle operatörleriniz ve bankalar için kullanılan kısa mesajlar gerekli olmaktadır.

Bakiye öğrenmek, başvuru yapmak veya iptal durumlarında 4 haneli belirli bir numaraya mesaj atmanız gerekebilir. Bu durum operatörlerle ilgisi yoktur. Cihazınızın ayarlarından engellemeyi kaldırabilirsiniz. Ülkemizde 4 insandan 3’nün kullandığı Samsung marka cihazlarda ve tüm markalara ait bu durumun nasıl ortadan kaldırılacağını sizler için ele aldık. Hadi gelin engelleri ortadan kaldıralım.

Samsung Premium SMS Açma

Dört haneli telefon numaralarına mesaj atmak için yapmanız gerekenleri sizler için adım adım anlatamaya çalıştık. İlk olarak telefonunuzun sürümünü kontrol etmeniz gerekir. Bunun için ayarlar seçeneğine ardından telefon hakkında seçeneklerine tıklayın. Daha sonra yazılım bilgilerine ve Android sürümü seçeneğine tıklayınız. Android seçeneğinden sürümünüzü öğrendikten sonra sürüme uygun adımları gerçekleştirin.

 • Android 7,8,9,10,11,12 sürümüne sahip telefonlarınızdan yapmanız gereke adımlar şu şekildedir; Ayarlar – Uygulamalar- Üç Nokta – Özel Erişim- Premium Metin Mesaj Servisleri adımlarını takip ediniz.
 • Android Go 8.1 sürümüne sahip yani J4 Core, J2 Core ve A2 Core telefonlarda ise Ayarlar- Uygulamalar ve Bildirimler – Üç Nokta – Özel Erişim- Premium Metin Mesaj Servisleri Kullanın adımlarını izlemeniz gerekmektedir.
 • Android 6 sürümüne sahip telefonlar için Ayarlar- Uygulamalar – Üç Nokta – Sistem Uygulamalarını Göster- Mesaj Servisi- Premium SMS Gönder adımlarını takip etmeniz gerekmektedir.
 • Android 5 sürümüne sahip cihazlar için de operatörlerinizle görüşmeniz gerekir.

Premium SMS Ayarları Yok

Samsung neredeyse ülkemizde birçok kişinin kullandığı telefon markalarından birisi olmaktadır. Ne kadar SMS eskide kalsa da bazı durumlarda SMS atmamız gerekmektedir. Premium SMS servislerine hiçbir zaman izin verme seçeneğini seçmeniz durumunda mesajlarınız kısıtlanmaktadır. Premium SMS ayarlarına erişmek için sürümler önemlidir. Sürümlerine ve cihaz markalarına göre bu ayarları düzeltmeniz değişiklik göstermektedir. Premium SMS bazı cihazlarda ve sürümlerde mesaj servisi olarak karşımıza çıkabilir.

4 Haneli Numaralara Mesaj Atamıyorum Huawei

Belirli bir numaraya veya istediğiniz kişiye mesaj atmanız engelleniyorsa cihazınızın ayarlarından kaynaklı olmaktadır. Gönderdiğiniz numara operatöre aitse operatörünüzle iletişime geçmeniz gerekmektedir. Huawei marka cihaza sahipseniz numara engellemesini şu adımları takip ederek kaldırabilirsiniz. Sabit arama numaralarının etkinleştirilmesi gerekir.

 • İlk olarak Telefon seçeneğinde yer alan üç noktaya tıklayın.
 • Ardından Ayarlar seçeneğine tıklayın.
 • Daha sonra SIM seçeneğine tıklayın ve diğer seçeneğine tıklayın.
 • Bu kısımda yer alan Sabit Arama Numaraları yazan seçeneğine girerek bu özelliği devre dışı bırakmanız gerekmektedir.

Mesaj gönderme işleminiz hala kısıtlanıyorsa Premium SMS Erişimi araması yaparak Mesajlar seçeneğine tıklayarak Sor seçeneğine tıklamanız gerekmektedir.

4 Haneli Numaralara Mesaj Atamıyorum iPhone

4 haneli numaralara mesaj atamıyorum

Birçok markaya ait telefonlarda görülen 4 haneli numaralara mesaj engeli birçok kullanıcıyı rahatsız etmektedir. Bu durum genellikle cihazın ayarlarından kaynaklı oluşur. İphone markasına ait cihazlarınızda mesajlarınız gönderilmiyorsa yapmanız gereken işlemleri sizler için ele aldık.

 • Cihazınızı yeniden başlatmayı deneyin eğer işe yaramıyorsa hücresel veri ve Wİ-Fİ bağlantılarınızı kontrol etmeniz gerekir. SMS mesajı göndermek için bağlantınızın olmasını gerekmektedir.
 • Göndermek istediğiniz MMS ve SMS mesaj türlerinin desteklenip desteklenmediğini öğrenmek için operatörünüzle iletişime geçerek durumu öğrenmeniz gerekmektedir. 

4 Haneli Numaralara Mesaj Atamıyorum Redmi

4 haneli numaralara mesaj atmanız için engeliniz varsa kaldırmanız gerekmektedir. Xiaomi Redmi cihazlarda sürekli olarak karşılaşılan bu durumu ortadan nasıl kaldıracağınızı sizler için ele aldık.

 • İlk olarak cihazınızda yer alan Ayarlar seçeneğine tıklayınız.
 • Daha sonra Gizlilik Koruması yazan seçeneğe tıklayınız.
 • Karşınıza çıkan ekrandan Özel İzinler seçeneğine tıklayın.
 • Karşınıza çıkan Özel Uygulama Erişim sayfasında yer alan Premium SMS Erişimi seçeneğine tıklayınız.
 • Ardından mesajlar seçeneğine tıklayın ve Sor seçeneğini aktif hale getirin.

Adımları uygulayarak menüde bu işlemi bulamadıysanız arama kısmına Premium SMS Erişimi yazarak ulaşabilir ve buradan kontrol edebilirsiniz.


Daha fazla ilgili içerik;

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥