4 Numara saç kaç cm ve 4 numara saç modellerini sizler için derledik. Kısa kısa saç kesimi ve 4 numara saç kaç mm, gelin birlikte inceleyelim.

4 numara saç kesimi çok popüler bir modeldir. 4 numara saç kesimi hem erkekler hem de kadınlar tarafıdan çok fazla tercih edilmektedir. Erkek saç yapısı düz, dalgalı veya kıvırcık olan kişiler taraından tercih edilebilir çünkü tüm saç yapılarına uygun bir modeldir. 4 numara saç kesimi yapmak oldukça kolaydır. Işlem şu şekilde yapılır;

  • İlk olarak saçın tamamı yıkanır ve ardından kurutulur.
  • Saç tarağı kullanılarak taranır ve düz bir hale getirilir.
  • Bu kesimi yapmak için uygun bir makine veya makas seçilir.
  • Saçın tamamı aynı uzunlukta kesilir.
  • Son olarak, herhangi bir kesim hatası varsa düzeltilir.

Az bakım gerektiren bir saç kesim modeli olduğu için, sık sık tercih edilen ve severek kullanılan bir saç kesimidir.

4 Numara Saç Kaç Cm

4 Numara Saç Kaç Cm

4 numara saç kaç cm sorusu saçını kestirmek isteyen ama aşırı kısa olsun istemeyen kişiler tarafından oldukça merak edilen bir konudur. 4 numara saç kesimi yaklaşık olarak 1,27 cm uzunluğunda olan bir kesimdir.4 numara saç modelini yaparken tüm saç 1,27 cm kesilmelidir. Eğer sonradan bakıldığında farklılıklar görünürse düzeltilmelidir.

Saç kesiminde numaralandırma sistemi inç boyutu üzerinden hesaplanmıştır. Örnek olarak, 1 numara saç kesimi yaklaşık olarak 3,2 mm (0,125 inç) uzunluğundadır. Bu orantıda hesaplandığı zaman 4 numara saç kesimi 1i 27 cm uzunluğa denk gelmektedir.

Daha fazla saç içeriği için;

4 Numara Saç Modelleri

4 Numara Saç Modelleri

4 numara saç modelleri özellikle yüz hattı yuvarlak şekilde olan kişiler tarafından tercih edilmelidir. Düşük saç bakımı gerektiren bu model sık sık tercih edilir. Ancak yine de bu modeli tercih eden kişiler de düzenli bir bakım rutini oluşturmalıdır. 4 numara saç için de birbirinden farklı modeller vardır. İşte, 4 numara saç kesimi için popüler saç modelleri;

Klasik Kısa Saç

Klasik Kısa Saç

Bu model, saçın tümünde eşit bir uzunlukta olduğu için oldukça kolay bakımı olan bir stildir. Bu model, genellikle düz saçlar için daha uygun olabilir. Kısa saç kesimi, yüz hatlarını daha belirgin hale getirerek yüzü daha genç ve taze görünmesini sağlayabilir.

Kısa Dalgalar

Kısa Dalgalar

Kısa dalgalı saçlar, 4 numara saç kesimi ile harika bir uyum gösterir. Bu model, kıvırcık saçlara sahip olanlar için de idealdir. Bu stil, saçın doğal dalgalanmasını vurgulayarak daha hacimli bir görünüm sağlar.

Fırçalanmış Yüksek Üst

Fırçalanmış Yüksek Üst

Bu model, saçın üstünde daha uzun bir bölümle ve yanlarda daha kısa bir bölümle kesilir. Üst kısımdaki saçlar, fırçalanarak yukarı doğru kaldırılır ve üst bölümde hacimli bir görünüm sağlar. Bu model, düz ve ince saçlara sahip olanlar için idealdir.

Crew Cut

Crew Cut

Crew cut, saçın yanları ve arkası 4 numara kesimle, üst kısım ise daha uzun bir bölümle kesilir. Bu model, erkeklerin sıkça tercih ettiği bir saç kesimi modelidir. Bu stil, yüzü daha keskin ve belirgin hale getirir.

Buzz Cut

Buzz Cut

Buzz cut, saçın tamamının 4 numara kesimle kesilerek en kısa haline getirilmesidir. Bu stil, en düşük bakım gerektiren saç modelidir ve özellikle sıcak yaz günlerinde tercih edilebilir.

Sonuç olarak, çok popüler ve tarz duran 4 numara saç kesimleri vardır. Yüz hatlarına uygun modeli öğrenmek için kuaföre danışılabilir.

4 Numara Saç Kaç mm

4 Numara Saç Kaç mm

4 numara saç kaç mm sorusunun cevabını saç kesimi yaptırmadan önce merak eden çok fazla kişi vardır. 4 numara saç kesimi yaklaşık olarak 12,7 mm (0,5 inç) uzunluğuna denk gelmektedir.  Bu saç modeli oldukça popüler bir kesimdir ve yaklaşık olarak 4- 6 haftada bir tekrardan kesim yapılması gerekir.