İnşaat sektörünün demir ve beton kadar önem taşıyan bir malzeme olan çimentonun güncel fiyatlarını sayfamızda yayınlıyoruz. 1 Torba çimento fiyatı ve 50 kg çimento fiyatı 2024 yılında ne kadar oldu, güncel olarak bilgilendiriyoruz. 1 Ton çimento fiyatını gelin birlikte inceleyelim.

Çimento fiyaları 2024 yılında iyice artan başta inşaat sektörü olmak üzere her sektörün ilgilendiği fiyat haline geldi.

Çimento Fiyatları
1 Kg Gri Çimento Fiyatları (42,5)19 TL
3 Kg Gri Çimento Fiyatları (42,5)32 TL
5 Kg Gri Çimento Fiyatları (42,5)60 TL
50 Kg (1 Torba) Gri Çimento Fiyatları (42,5)115 TL
1 Kg Beyaz Çimento Fiyatları (42,5)9 TL
3 Kg Beyaz Çimento Fiyatları (42,5)25 TL
5 Kg Beyaz Çimento Fiyatları (42,5)39 TL
50 Kg (1 Torba) Beyaz Çimento Fiyatları (42,5)230 TL

Çimento aslında tek başına kullanılamayan ve tüm malzemeleri birbirine bağlayan çok önemli bir hammaddedir. Özellikle inşaat sektörünün olmasa olmazları arasında olan çimento fiyatları da her üründe olan artışlar gibi çimento fiyatları da artış göstermiştir.

Çimento Fiyatları

Çimento çok nadiren tek başına kullanılan bir maddedir En büyük görevi ise kum ve çakıl gibi malzemeleri birbirine bağlamak için kullanılır. Çimento şu malzemeler ile karıştırılır ise;

  • İnce agrega ile karıştırılan çimento duvarcılık için harç üretmek için kullanılır.
  • Eğer çimentoya kum ve çakıl ile karışım uygulanır ise beton elde edilmiş olur. Bilindiği üzere beton en yaygın kullanılan ana malzemelerin başındadır. Bu yüzden pek çok ana maddenin yapısında çimentoya rastlanmaktadır.

Daha fazla inşaat sektörü malzeme fiyatı;


50 kg çimento Fiyatı 2024

50 kg çimento fiyatı 2024 yılının en çok araştırılan konularından birisi haline gelmiştir. 50 kg çimento fiyatı konusunun en çok araştırılma sebeplerinin başında gelen neden ise 6 Şubat Kahramanmaraş depremi sonrası yılıkan 13.000’i aşkın konutun geri yapımı için araştırılmış olmaktadır.

1 Ton çimento fiyatı

1 Ton çimento fiyatı güncel rakamlarını yukarıdaki tablomuzda sizler için derledik. Makalemizde, 1 torba çimento fiyatı, 50 kg çimento fiyatı ve 1 ton çimento fiyatını güncel hali ile bulabilirsiniz.

1 Torba Çimento Fiyatı

çimento fiyatı

1 Torba çimento ve 50 kilo çimento fiyatı, aslında tek bir fiyat olarak verilemez. Bunun nedeni ise tek bir çimento çeşidi yoktur. Çimento pek çok sektörde kullanıldığı için kullanım alanlarına göre çimento çeşidi de değişkenlik gösterir.

Çimento fiyatlarını çimento çeşitleri dışında torba çimentolarının kilogram oranları da farklılık yaratır. Çimento ağırlık olarak büyük firmalar 50 kilo tercih etseler de, daha küçük kiloluk torbaları da tercih edenler içinde seçenekler vardır. Örneğin;

Torba Kireç Fiyatları 2024

Çimento kg fiyatı

Torba kireç fiyatları 2024 yılında en az çimento kadar önemli olan kireçte pek çok sektörde kullanılan yapı malzemeleri arasındadır.

Kireçte aynı çimento gibi bağlayıcı malzemeler arasındadır. Kireç yapısal olarak, kireç taşının çeşitli sıcaklıklarda pişirilmesi sonucu elde edilen, suyla karıştırıldığında hava veya suda katılaşma özelliği gösteren, beyaz renkli, inorganik esaslı bir hammaddedir.

25 Kg bir torba kireç fiyatı 57 TL olarak fiyatlandırılmıştır.

1 torba çimento kaç kilo?

İş sağlığı ve güvenliği sebebi ile çimento torba kilogramları 25 KG olarak değiştirilmiştir. Artık 50 KG’luk torbalar kaldırılmıştır.

Çimentonun ömrü ne kadardır?

Çimento, kireç, alçı ve gübre gibi ürünler depolarda bekletilmemelidir. Kullanacağınızdan fazlasını almanızı önermiyoruz. Fakrikada üretildiği tarihten sonra tam olarak 3 ay içerisinde tüketilmelidir.