Briket Fiyatları 2022 – 20’lik ve 25’lik Bims Fiyatı

Briket fiyatları 2022 hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Briket çeşitleri ve Duvar briket fiyatları işte detaylar.

Briket fiyatları 2022, Yapı malzemelerinden biridir. Briket tuğlalara göre daha iyidir. Ponza, bims taşı ve çimento karışımından üretilmiş bir inşaat malzemesidir. Çeşitleri oldukça fazladır. Briket tuğlalara göre daha iyi olmasına karşın çoğu kişi tercih etmez bunun sebebi fiyatıdır. Sıva yapılırken daha kolaylık sağlamaktadır. Düz bir yüzeyi vardır bu yüzden su direnci iyidir. Yangına karşı dayanıklıdır. Genel olarak briketler 5kg ve 12 kg arasında ağırlıklara sahiptir.  Kalınlıkları 3cm’den az seçilmemelidir. Piyasa koşullarına göre briket fiyatları, demir fiyatları gibi bir yükseliş yaşamadı.

Briket fiyatları değişiklik gösterir. Malzemenin tipi, briketin boyutu, kullanacak alanın ölçüsü, bulunduğu il, üretim maliyetleri etki etmektedir. 2022 yılı briket fiyatları aşağıda yer almaktadır.

Malzeme TipiAdet Fiyatı
10’luk bims Briket7.50 TL
13.5’luk Bims Briket7.75 TL
15’lik Bims Briket8.00 TL
20’lik Bims Briket8.50 TL
20’lik Bims Dolu Blok10.50 TL
25’lik Asmolen Bims Briket10.50 TL
7’lik Kılavuz Briket5.75 TL

Briket Çeşitleri

Briket çeşitleri, briketler iki türlü üretilmektedir. İçi dolu veya boşluklu olarak üretilmektedir. Yan kısımlarında harç yerleri bırakılmıştır. Boyutları değişkenlik göstermektedir. Briketler kullanım alanları şu şekildedir; taşıyıcı olarak kullanılmayan duvarlarda, dekoratif döşemelerde, bahçe duvarlarında, tarım yapılarında kullanılan briketler bulunur. Boş blokbims, üç boşluklu blokbims, asemolen, dolu blok, üç boşluklu blokbims ve iki sıra boşluklu blok olarak üretilmektedir. Bu çeşitlerin dayanıklılığı hepsinin farklıdır. Sizler için birkaç briket çeşitlerinin dayanıklılıklarını yazdık.

  • Tek sıra boşluklu briket; 7 veya 7,5 kg arasında dayanıklıdır.
  • İki sıra boşluklu briket; 8 veya 9 kg arasında dayanıklıdır.
  • Üç sıra boşluklu briket; 8 veya 12 kg arasında dayanıklıdır.
  • Tek sıra boşluklu briket; 7 veya 7,5 kg arasında dayanıklıdır.
  • Asmelon briket; 7 veya 10,5 kg arasında dayanıklıdır.

Duvar Briket Fiyatları

Duvar briket fiyatları, duvar briketler taşıyıcı özelliği olmadığından dolayı bahçeleri ve evlerin etrafını ayırmak için kullanılır. Daha güvenli bir alan elde etmek başlıca amaçlardandır. Boşluklu briketler duvarların basınç gerilimi düşük olmasından dolayı kullanılması sakıncalıdır. Yangın yönetmeliğine göre de tuğla ile beraber briket kullanılması yasaklanmıştır. Yönetmeliklere bakmanız gerekir. Duvar briketleri seçerken dikkatli olmanız gerekir.

20’lik Briket Fiyatları

20’lik briket fiyatları, briketler inşaatta kullanılan yapı malzemelerinden biridir. Briketler kullanım alanları şunlardır; dış duvarlarda, bölme duvarlarda, bahçelerde, bacalarda kullanılmaktadır. 20’lik briketler 6,5 ile 8 kg arasında yük taşıyabilmektedir. 2021 yılı ve 2022 yılına göre 20’lik bims fiyatının karşılaştırılması yapılmıştır. 20’lik briketin fiyatı 10.50 TL’dir.

20212022
1,12 TL1,41 TL
25'lik Bims Fiyatı
25’lik Bims Fiyatı

25’lik Bims Fiyatı

25’lik bims fiyatı, Bims briket içeriği ve yapısı ile ses ve ısı yalıtımını çok güzel yapmaktadır. Yalıtım özelliğinden dolayı kullanımı verimlilik sağlar. 2022 yılında 25’lik briket fiyatı 10.50 TL’dır. Ölçüsü 25X40X19 şeklindedir. Fiyatlara KDV dahildir.

Bahçe Duvarı Briket Fiyatları

Bahçe duvarı briket fiyatları, bahçe duvarlarında ve asmolen döşemelerde kullanımı oldukça yaygındır. Bahçenizi diğer yerlerden ayırmak, daha hoş bir görüntü elde etmek için kullanabileceğiniz briket türüdür. Briketler tuğlalardan daha iyidir fakat çoğu kişi tercih etmez. Bahçe duvarları için oldukça uygundur. Briket fiyatları için bahçenize uygun hangi ölçü de ve ağırlık ta briket kullanmanız gerekiyorsa ona uygun fiyatlara bakmanız avantajlı olacaktır.

Kabartma Briket Fiyatları

Kabartma briket fiyatları, bahçeleriniz de veya evinizin dış duvarlarında süslemek veya güvenlik için briket kullanılır. Dekoratif ürün olan kabartma briketler renklerine göre fiyatları değişiklik gösterir. Genel olarak ebatları 19x39x19 şeklindedir. Aşağıdaki tabloda sizler için kabartma briketlerin renklerine göre fiyat listesini verdik. 12.5 adet kabartmalı briket fiyatlarıdır.

RenkFiyatı
GRİ10,50 TL
KIRMIZI11,00 TL
SARI12,00 TL
SİYAH11,00 TL
BEYAZ12,00 TL

2 el satılık inşaat demiri

İnşaat İş İlanları

Demir Fiyatları

Demir Ağırlıkları Tablosu

13.5 Tuğla Fiyatı

Pimapen Metrekare Fiyatı

Yusuf Saroğlu

Sizin için blog yazıları paylaşıyorum. Soru ve önerilerini aşağıya yazabilirsin.

12 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aradığın burada

Başa dön tuşu