Briket fiyatları, birçok faktöre bağlı olarak değişebildiği için kesin olarak ucuz veya pahalı olduğunu söylemek zordur. Briket Fiyatları, briket çeşidi, marka ve satın alma yerine göre değişebilir.

Briket fiyatları, yapı malzemesinin kalitesiyle orantılıdır. Briket kaliteli olmasıyla birlikte tuğla fiyatları ile karşılaştırırsak biraz daha pahalı olabilir. Ponza, bims taşı ve çimento karışımından üretilmiş bir inşaat malzemesidir. Çeşitleri oldukça fazladır. Briket tuğlalara göre daha iyi olmasına karşın çoğu kişi tercih etmez bunun sebebi fiyatıdır.

Sıva yapılırken daha kolaylık sağlamaktadır. Düz bir yüzeyi vardır bu yüzden su direnci iyidir. Yangına karşı dayanıklıdır. Genel olarak briketler 5 kg ve 12 kg arasında ağırlıklara sahiptir.  Kalınlıkları 3cm’den az seçilmemelidir. Piyasa koşullarına göre briket fiyatları, demir fiyatları gibi bir yükseliş yaşamadı.

10’luk bims Briket9.88 TL
13.5’luk Bims Briket11.75 TL
15’lik Bims Briket12.38 TL
20’lik Bims Briket14.88 TL
25’lik Asmolen Bims Briket18.38 TL

Briket fiyatları değişiklik gösterir. Malzemenin tipi, briketin boyutu, kullanacak alanın ölçüsü, bulunduğu il, üretim maliyetleri etki etmektedir.

🧱 Briket fiyatları beklentilerini karşılamadıysa; 13.5 Tuğla fiyatları listesi ilgini çekebilir.

Briket Çeşitleri

Briket Çeşitleri

Briket çeşitleri, briketler iki türlü üretilmektedir. İçi dolu veya boşluklu olarak üretilmektedir. Yan kısımlarında harç yerleri bırakılmıştır. Boyutları değişkenlik göstermektedir. Briketler kullanım alanları şu şekildedir; taşıyıcı olarak kullanılmayan duvarlarda, dekoratif döşemelerde, bahçe duvarlarında, tarım yapılarında kullanılan briketler bulunur. Boş blokbims, üç boşluklu blokbims, asemolen, dolu blok, üç boşluklu blokbims ve iki sıra boşluklu blok olarak üretilmektedir. Bu çeşitlerin dayanıklılığı hepsinin farklıdır. Sizler için birkaç briket çeşitlerinin dayanıklılıklarını yazdık.

 • Tek sıra boşluklu briket; 7 veya 7,5 kg arasında dayanıklıdır.
 • İki sıra boşluklu briket; 8 veya 9 kg arasında dayanıklıdır.
 • Üç sıra boşluklu briket; 8 veya 12 kg arasında dayanıklıdır.
 • Tek sıra boşluklu briket; 7 veya 7,5 kg arasında dayanıklıdır.
 • Asmelon briket; 7 veya 10,5 kg arasında dayanıklıdır.

Bims nedir?

Bims, volkanik kökenli, silikat esaslı, camsı ve gözenekli hafif yapı elemanıdır. Gözenekli ağırlığı 650kg/m3 olan bu doğal malzeme yapısındaki boşluklar sayesinde yüksek ısı ve ses izolasyonu özellikleri taşır.

Bims ne işe yarar?

Bims, inşaat sektöründe yaygın olarak kullanılan bir yapı malzemesidir. Isı ve ses yalıtımı, depreme karşı dayanıklılık ve hafiflik gibi özellikleri sayesinde, duvar, tavan, döşeme, cephe ve temel yapımında kullanılmaktadır.

Bims ne demek açılımı?

Bims, “Beyaz İnce Mermer Sünger” kelimelerinin baş harflerinden oluşan bir kısaltmadır.

Bims içinde ne var?

Bims, volkanik kökenli bir malzeme olan ponzadan üretilmektedir. Ponza, volkanik patlamalar sırasında oluşan ve gözenekli bir yapıya sahip olan bir kaya türüdür. Bims üretiminde ponza, su ve çimento ile karıştırılarak preslenir ve fırınlanır.

Briket ile bims aynı mı?

Briket ve bims, inşaat sektöründe kullanılan iki farklı yapı malzemesidir. Briket, kil, kum, çimento ve su gibi malzemelerden üretilen, genellikle dikdörtgen şeklindeki bir yapı malzemesidir. Bims ise ponza, su ve çimentodan üretilen, gözenekli bir yapıya sahip olan bir yapı malzemesidir.


Daha fazla ilgili içeri;


Duvar Briket Fiyatları

Duvar briket fiyatları, duvar briketler taşıyıcı özelliği olmadığından dolayı bahçeleri ve evlerin etrafını ayırmak için kullanılır. Daha güvenli bir alan elde etmek başlıca amaçlardandır. Boşluklu briketler duvarların basınç gerilimi düşük olmasından dolayı kullanılması sakıncalıdır. Yangın yönetmeliğine göre de tuğla ile beraber briket kullanılması yasaklanmıştır. Yönetmeliklere bakmanız gerekir. Duvar briketleri seçerken dikkatli olmanız gerekir.

20’lik Beton Briket Fiyatları

20’lik beton briket fiyatları, briketler inşaatta kullanılan yapı malzemelerinden biridir. Briketler kullanım alanları şunlardır; dış duvarlarda, bölme duvarlarda, bahçelerde, bacalarda kullanılmaktadır. 25’lik briketler 9 ile 12 kg arasında yük taşıyabilmektedir.

 • 20’lik Briket fiyatı, 14.88 TL

25’lik Bims Fiyatı

25’lik bims fiyatı, Bims briket içeriği ve yapısı ile ses ve ısı yalıtımını çok güzel yapmaktadır. Yalıtım özelliğinden dolayı kullanımı verimlilik sağlar. 2022 yılında 25’lik briket fiyatı 10.50 TL’dır. Ölçüsü 25X40X19 şeklindedir. Fiyatlara KDV dahildir.

Bahçe Duvarı Briket Fiyatları

Bahçe duvarı briket fiyatları, bahçe duvarlarında ve asmolen döşemelerde kullanımı oldukça yaygındır. Bahçenizi diğer yerlerden ayırmak, daha hoş bir görüntü elde etmek için kullanabileceğiniz briket türüdür. Briketler tuğlalardan daha iyidir fakat çoğu kişi tercih etmez. Bahçe duvarları için oldukça uygundur. Briket fiyatları için bahçenize uygun hangi ölçü de ve ağırlık ta briket kullanmanız gerekiyorsa ona uygun fiyatlara bakmanız avantajlı olacaktır.

Kabartma Briket Fiyatları

Kabartma briket fiyatları, bahçeleriniz de veya evinizin dış duvarlarında süslemek veya güvenlik için briket kullanılır. Dekoratif ürün olan kabartma briketler renklerine göre fiyatları değişiklik gösterir. Genel olarak ebatları 19x39x19 şeklindedir. Aşağıdaki tabloda sizler için kabartma briketlerin renklerine göre fiyat listesini verdik. 12.5 adet kabartmalı briket fiyatlarıdır.

22 Comments

 1. 1200 adet bahçe duvarı beton briket 20’lik ursa İnegöl’e ne kadara getirirsiniz yarısı kırmızı yarısı normal

 2. 30 metre bahçe duvar için yükseklik 175cm kaç adet birket gider kaç para tutar yer manisa Saruhanlı

 3. Selamünaleyküm Arkadaşlar 1200 adet 20 lik Bims lazım. Bunlar Kurşunlu/Gemlik’te olan zeytinlige getirilmeli. Asfaltan 700 metre toprak yol var, yani traktör ve römork şart. Bu işe talip olan beni arasın. 90 543 93 288 93

 4. Remzi yilmaz on

  Renkli ve sade briket lazim toplam 3-5 bin adet olabilir yeriniz nerde nigdeye yakinsa e-mail den ulasirmisiniz..?

 5. Mehmet usta on

  110 metre karelik bir köy evi yapabilmem için sadece evin dış etrafına briket 20’lik kullanırsam kaç adet gider ve kaç TL tutar ben gelip alırsam Ara fiyat farkı nekader yer istanbul Silivri giriş 0535 315 52 93

 6. 1000 tane briket alsanız 8000 lira vereceksiniz. Yapacağınız işe göre çok görünmeyebilir fiyat ama maliyetler sürekil arttığından artık takip etmek de imkansız hale geldi. Bilmiyoruz bakalım kar etmek için fiyatları yükselttikçe müşteri bulamaz hale gelmeyiz umarım.

 7. İnşaatçı on

  Briket fiyatları 2023 yılında 2022 ye oranla daha yükseldi. Tabi hangi briket istediğinize göre de farklı fiyat çekiyorlar. toplu alımda iyi indirimler yapılsın diyorsanız iyi bir pazarlık yapmak şart.

 8. Pandemiden sonra briket fiyatları takip edilmiyor artık. Arsa için yapacağımız duvara briket almak istiyorum fiyat aralığı ne kadar olur sizce. Birde seçimden sonra briket fiyatları artar mı şimdiden almalı mıyım

 9. Ali Saroğlu on

  550 Briket ihtiyacınız var. Briket fiyatınız toplam 4.300 TL tutuyor

 10. Hakan Yeşilöz on

  600 adet 20’lik briket Zonguldak Ereğli’ ye nakliyeyle ne kadar olur

 11. Ramazan Ularak on

  2500 adet düzce merkeze gondebilirmisiniz toplam fiyatı tessekurler

 12. Ahmet Aksoy on

  55 m2 bahçe duvarı için 20 lik briket kaç adet olur, 0rdu Aybastı ya gönderebilir misiniz? Fiyat kaç lira olur?

 13. Bahçe duvarı için 600 adet 15 lık biriket alcağım tane fiyat alabilirmiyim yeriniz nerde

Leave A Reply