7 Günde 40 Koyun Nasıl Kesilir

7 Günde 40 koyun nasıl kesilir hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. 40 Koyunu 7 günde nasıl kesilir cevabı ve 70 koyunu 7 günde nasıl kesilir cevabı işte detaylar.

Hayatımızda sıkça karşımıza çıkan zeka soruları olmaktadır. Gerek sosyal medya üzerinden gerek insanlardan birçok zeka sorusu duyabilirsiniz. Mantık soruları ile zihninizin gelişmesine yardımcı olabilirsiniz. Ailenizle değişik vakit geçirmek istiyorsanız değişik zeka soruları ile sizlerleyiz. Çevrenizdeki insanlara zeka sorularını yönelterek hoş muhabbet için sıkı durun. Hadi gelin sizler için hazırladığımız zeka sorularına bir göz atalım.

Hırsızdan Nasıl Saklanılır Wikihow

40 Koyunu 7 Günde Nasıl Kesilir Cevabı

İnsanın düşünme gücünün gelişmesine yardımcı olan zeka sorularını internetten, sosyal medya üzerinden ve bulmacalardan bulabilirsiniz. Son zamanlarda sosyal medya platformlarında en sık sorulan sorulardan biri 40 koyun 7 günde nasıl kesilir sorusudur. Sizler için zeka sorusuna ve cevabına bir bakalım.

  • Bir çiftlikte 40 tane koyun var ve bu koyunların 7 gün içinde kesilmesi gerek. Ancak bir şart var; kesilecek olan koyun sayısı tek sayı olmak zorunda. 1 günde 11 koyun kesilecekse geriye kalan günlere kaç koyun dağıtılır?
  • Cevap; Soruda her gün kesin bir koyunun kesilmesi şartı yoktur. Bu yüzden 7 gün içerisinde yetişmesi gerekiyor sadece bu yüzden günlere dağılımı şu şekilde olabilir; ilk gün 11 koyun kesilmesi gerekiyordu elimizde 6 gün ve 29 koyun kaldı. İkinci gün de hiç koyun kesmem ve diğer günler 5-3-7-7-7 olacak şekilde koyunları keselim. Hadi gelin 7 gün içinde 40 koyun kesebildik mi bakalım? 11+0+5+3+7+7+7=40 şeklinde bulunur. Ancak her gün kesilme şartı varsa bu sorunun cevabını bulmanız imkansızdır. Matematiksel açıdan bu mümkün değildir.
7 günde 40 koyun nasıl kesilir
40 koyunu 7 günde nasıl kesilir cevabı

30 Koyunu 7 Günde Tek Sayılarla Nasıl Kesilir Cevabı

İnternet üzerinde sıkça karşılaştığımız ve hala net bir cevabı olmayan sorulardan bir tanesini sizler için ele adlık. Birçok kişi farklı yorumlarda bulunsa da net bir şekilde cevabı bulunamamıştır. Sizler için cevabı oldukça zor olan en popüler zeka sorusunu derledik. Hadi gelin bakalım.

  • Bir çiftlikte 30 tane koyun var ve bu koyunların 7 gün içinde kesilmesi gerek. Ancak bir şart var; kesilecek olan koyun sayısı tek sayı olmak zorundadır. Hangi günlerde kaç koyun kesersiniz?
  • Cevap; Bu sorularda önemli olan bir nokta vardır. Her gün koyun kesmek zorunda değilim. Buda bir avantaj sağlar. İlk gün hiç koyun kesmem böylece 6 gün içerisinde 30 koyun kesmem gerekir. Her gün 5 koyun keserek 7 gün içinde 30 koyun kesmiş olabilirim. Eğer her gün kesilme şartı varsa bu sorunun cevabı asla çıkmaz.

70 Koyunu 7 Günde Nasıl Kesilir Cevabı

Birçok kişinin merak ettiği sorulardan biri olan ve birçok kişinin tartıştığı sorulardan birisini sizler için ele aldık. Bu sorularda çoğu kişi bir noktada hata yapmaktadır. Sorularda tek sayıların toplanarak bir çift sayıya ulaşması beklenir. Buda imkansız olmaktadır. Soruda oluşan ufak bir anlatıma dikkat etmek gerekir. Bu hatadan dolayı sorunun cevabını bulamamaktadır. Hadi gelin sorumuza ve cevabına bir bakalım.

  • 70 koyunun 7 günde kesilmesi gerek. Ancak kesilecek koyun sayısı tek sayı olmak zorundadır. Bu kesim işlemini nasıl gerçekleştirirsin?
  • Cevap; koyunların her gün kesilme şartı olmadığından dolayı günlük kesilme şekli şu şekilde olabilir; 0-3-5-7-9-11-35 şeklinde olmaktadır. Eğer her gün kesilme şartı varsa bu sorunun cevabı yoktur.

Fikirlerinizi ve yorumlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz. Sizce cevabı nedir?

Instagram Anket Soruları

Instagram Story Soruları (TEST Soru Örnekleri)

Sevgiliye Sorulacak Sorular

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥