Hırsızdan nasıl saklanılır, ipuçları ve hırsızlardan korunmak için yapabileceğiniz birkaç şey var:

Hırsızdan saklanmak bazı durumlarda insanların karşı karşıya oldukları tehlike için başvurabilecekleri en iyi yol olabilir. Günden güne artan hırsızlık vakaları sonrasında insanlar evlerinde hırsızla karşılaştıklarında saklanmak için ne yapmaları gerektiğini düşünüyor.

Hırsız ya da saklanmanız gereken herhangi biri ile aynı alanda olduğunuzda başvurabileceğiniz bazı yöntemler bulunuyor. İlk olarak başvuracağınız yöntemin sizi tamamen saklayacağından emin olun.

Göz önünde olurken aynı zamanda görünmez olmanızı sağlayacak kadar iyi kamufle olmalısınız. Peki söz konusu özel eşyalarsa? Yazımızın devamında hırsızların aklına gelmeyecek eşya saklama yerlerine ve saklanma yerlerine dair bazı püf noktalara ulaşabilirsiniz.

Hırsızların Aklına Gelmeyecek 4 Para Saklama Yeri

Hırsızdan Nasıl Saklanılır

Hırsızların aklına gelmeyecek 4 para saklama yeri evde çoğu zaman kendiniz bile unutabileceğiniz yerlerden oluşmalıdır. Bu yerler ise kolayca fark edilememelidir. Bir parkenin altı ya da tavandaki girintilerin içi olabilir. perdelerin arka kısımları da hırsızların aklına gelmeyen yerler arasında sayılıyor. Hırsızların aklına gelmeyecek başlıca saklama yerleri ise göz önünde olan ancak görülmeyen yerlerdir.

Hırsızlar tarafından eviniz yağmalandığı zaman evdeki nakit paranın bulunmaması için başvuracağınız ilk yol göz önünde olurken görünmeyecek bir alan seçmektir. Tabloların arkalarına para asmaktan kaçının. Gömleklerinizin ve ceketlerinizin cebini de dolu tutmaktan vazgeçin. İlk fark edilen yerler buralardır.

Hırsızlar tarafından akıl edilemeyecek bir saklama yeri arıyorsanız mutlaka evinizi detaylı bir şekilde gezin. Alıcı bir göz ile para saklanabilecek küçük ama görünmez yerleri arayın. Gizli bölme oluşturmaktan ve paraları saklayacağınız yerlere bir şeyler sabitlemekten de kaçınmayın.

Evde Özel Eşya Saklama Yerleri

Evde özel eşya saklama yerleri genellikle hırsızların akıllarına gelmeleri istenmeyen yerlerdir. Saatlerin arkaları, duvarlardaki gizli bölmeler ve çok daha fazlası evde özel eşya saklamak için uygun yerler olabilir. bunun dışında tercih edebileceğiniz bazı evde özel eşya saklama yerleri;

 • Kapı deliğinde bir saklama alanı oluşturmak,
 • Merdiven altlarına gizli bir saklama alanı oluşturmak,
 • Dolapların altlarına saklama alanı oluşturmak,
 • Banyodaki çinilerin arkasını kullanmak,
 • Çekmece içerisine sahte bir alt taban oluşturarak saklama alanı elde etmek,
 • Mutfak borularının gizli kalan köşelerini kullanmak.

Fiziki Altın Nerede Saklanır

Hırsızdan Nasıl Saklanılır

Fiziki altın saklanabilecek yerler evde çoğu zaman bulması zor olan yerler olabilir. fiziki altınların saklanmasında saklanacak alanın büyüklüğü de artması gerekebilir. Bu gibi durumlarda fiziki altınların saklanması için bir alan oluşturmak gerekebilir.

Çekmecelerin altlarında bulunan tabanların sahteleri ile değiştirilmesi yaygın kullanılan ve zor fark edilen bir yöntemdir. Bu yöntemi biraz daha az fark edilir kılmak isterseniz zemin yerine bir yüzeyi kullanın. Dolapların ya da çekmecelerin arka yüzeylerinin aynı formatında bir yüzey oluşturun ve bu yüzeyi alanın içine monteleyin.

Tekrar monteledikten sonra fiziki altınların saklanması için uygun bir alan oluşturulmuş olacaktır. Saklanacak altınları yerleştirip yüzeyi yerine koymalı ve önüne çok kullanmadığınız eşyalarınızı koymalısınız. Eşyalarınızı yerleştirirken belirli bir alanı gizlemeye çalışır gibi yerleştirmeyin. Normal bir görüntü oluşturmaya özen gösterin. Aynı işlemi mutfak dolapları, açılabilir masaların iç kısımları gibi çeşitli alanlarda yapabilirsiniz.

Evde En İyi Saklama Yerleri

Evde en iyi saklanma yerleri en hızlı şekilde yer değiştirebileceğiniz ve kendinizi sürekli güven altına alabileceğiniz yerlerdir. Ev gibi yerlerde saklanmak için birçok yer bulabilirsiniz.

Katlanacak eşya yığının arasına ya da çamaşır makinesinin arkasına saklanabilirsiniz. Bu evinizdeki uygun alanlara bağlı olarak değişebilecek bir analizdir. Evde en iyi saklanma yerleri arayışınızda aşağıdaki hususlara dikkat etmeye özen gösterin.

 • Kendinizi etkin bir şekilde gizleyebileceğiniz yerler seçin.
 • Acil durumlarda hareket edebileceğiniz başka bir saklanma alanına yakın olun.
 • Kendinizi saklarken açıklık alanlardan kaçının.
 • Kirli çamaşırların ya da battaniyelerin arasına saklanmak iyi bir seçenek olabilir.
 • Saklanırken nefeslerinizi kontrol edin. saklandığınız alanda hareket oluşturmayın.
 • Kapalı alanlarda iç mekanları tercih edin. Oturma odasında masanın altı ya da yatak odasında yatağın altına saklanabilirsiniz ancak bu çok tahmin edilebilir olacaktır. Daha zor tahmin edilecek bir yer olarak koltukların altını tercih edebilirsiniz.
 • Saklanırken gölgenizin görünmediğinden emin olun.
 • Dolaplar saklanmak için harika yerler olabilir.
 • Banyodaki küvetin içi de gölgeniz görünme tehlikesini ortadan kaldırabilirsiniz harika bir seçenek olabilir.
 • Küçük alanlara girmekten çekinmeyin.

Daha fazla ilgili içerik;

Hırsızdan nasıl saklanır?

Evinizi iyi aydınlatın
Güvenlik kamerası kullanın
Kapı ve pencerelerinizi kilitleyin
Değerli eşyalarınızı güvenli bir yerde saklayın
Komşularınızla iletişim halinde olun

Hırsızlar nerede saklanır?

Hırsızlar, genellikle karanlık ve tenha yerlerde saklanırlar. Bu yerler arasında, bodrumlar, çatı katları, garajlar ve saksılar olabilir. Hırsızlar, ayrıca, insanların kolayca göremeyeceği yerlerde, örneğin ağaçlarda veya çatılarda da saklanırlar.

Hırsızlar ilk önce nereye bakar?

Hırsızlar, genellikle kolayca girebilecekleri ve değerli eşya bulabilecekleri yerleri arar. Bu yerler arasında, kapı ve penceresi açık olan evler, boş evler ve kolayca kırılan kapı ve pencereleri olan evler olabilir.

Hırsızlar hangi evlere girer?

Güvenlik önlemleri olmayan evler
Bodrum, çatı katı veya garaj gibi gizli yerleri olan evler
Değerli eşyaların bulunduğu evler
Yoldan görünmeyen evler
Leave A Reply