Adet Olmak İçin Okunacak Dua

Adet olmak için dua hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Anında adet olduran dua ve adet olmak için hangi esma okunur işte detaylar.

Kadınların fiziksel fonksiyonlarından biri olan adet gebe kalmayan kadınların her ay düzenli aralıklarla vücuttan dışarıya atılan kandır. Farklı bir sebebi olmadığı sürece aylık döngü devam eder. Bu durum kadınların sağlığı açısından da önem arz eder. Farklı nedenlere bağlı olarak kadın adet olmak için okunacak dua eder ve bunun farklı seçenekleri bulunur.

Adet görmek kadınlar için faydalı bir vücut hareketi. Bir çok kadın bu anlamda iltihaplanma ile bu iltihabı söktürerek rahatlamak ister. Nitekim adet sancıları bir gün öncesi başlar ve birkaç gün devam edebilir. Bu ağrının kısa sürede bitmesi içinde iltihabın atılması gerekir. Bunun yanında gebe kalma endişesi yaşayan kadınların da korkuları için geciken adet dönemlerinde dua ettiği bilinir. Hatta bazı rahatsızlıklarda kadınlar adet görmelerini hızlandırmak ve normal akışına kavuşabilmek için ilaç kullanmak zorunda kalır. Nitekim adet için dua eden kadın geciken ve uzun süreler gelmeyen kanamanın gelmesi için yapılır.

Adetin gecikmesinde farklı psikolojik nedenlerde olabilir. Günümüzün en büyük rahatsızlığı stres, kullanmak zorunda kalınan ilaçlar, hamile kalma gibi. Bu gibi durumlarda bayanların duaya başvurması normaldir. Zira her sıkıştığımızda dualara başvurma yoluna gideriz. Bu anlamda da manevi yönden Allah’a sığınırız.

Canını Yakana Okunacak Dua

Anında Adet Olduran Dua

Aslında sadece bu problemimizin giderilmesi için dua söz konusu değildir. Allahu Teala bizlere ne zaman sıkışsak yardım eder kollar, korur. Bu anlamda yaptığınız duanın da içten olması gerekir. Allah’ım hoşnut olmadıkların hususlarda rızana, bağışlamana, güçsüz kaldığım zamanlarda, çaresizliğimi bilenlerdensin. Sana sığınıyorum, bütün zulmeti üzerimden kaldır, aydınlat, selameti çıkaracak olan sana sığınırım. Dua etmek maneviyatla ilgilidir. Bu anlamda da ettiğiniz dualar içten olmalıdır.

Adet Olmak İçin Hangi Esma Okunur

Adet Olmak İçin Hangi Esma Okunur

Yaşadığınız strese bağlı olarak, hormon bozuklukları sizlerde adet gecikmesine neden olabilir. Geciken adet ile stres daha çok çoğalır, tatile gidecekler erken adet olmak ister, planlarının bozulmaması için hemen adet olmak isteyenler olabiliyor. Bu anlamda doktora giderek adet söktürücü ilaç kullananlarda bulunmaktadır. Manen dualar da sizleri rahatlatır. Bu dönemde de dua edebilirsiniz. Rabbena duası dahi bizlere iyi gelecek şifa bulduracaktır.

Adet Söktürücü Ayetler

Duanın ve ayetlerin sonu yoktur. Bu aşamada ihtiyacımıza göre edeceğimiz dualar manevi olarak bizleri rahatlatır. Allaha kulluk eden bizler Allah’tan geleni kabullenir, ona sığınırız.

Çıkmaza Girince Okunacak dua

Gece Yatarken Tövbe Duası

Yatarken Okunan Dua

24 Saatte Zengin Olmak İçin Okunacak Dua

Yusuf Saroğlu

Sizin için blog yazıları paylaşıyorum. Soru ve önerilerini aşağıya yazabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aradığın burada

Başa dön tuşu