Ağlama Efekti Nasıl Yapılır? (En Komik Efektler)

Teknoloji hayatımızın her alanında yer almaktadır. Teknoloji ile birlikte hayatımıza filtre ve efekt kavramları giriş yaptı. Filtre ve efektler sayesinde yüzünüzü değiştirebilir ve istediğiniz yüze sahip olabilirsiniz. Efektler ilk olarak Instagram ve Snapchat uygulamasında kullanılmaya başlanmış ardından çoğu sosyal medya platformunda kullanılmaya başlanmıştır.

Efekt konusunda üst düzeyde olan Tiktok uygulaması kullanıcılar tarafından tercih edilmektedir. Ağlama efektini fotoğraflarınızı çekmeden önce sosyal medya uygulamalarını kullanarak fotoğraflarınızı çekebilirsiniz. Bir fotoğrafa efekt yüklemek istiyorsanız yazımızı sizler için ele aldık. Hadi gelin detaylıca bir bakalım.

Ağlama filtresi

Ağlama efekti nasıl yapılır

Ağlama filtresi, bir kişinin gözlerinden akan gözyaşlarını simüle eden bir fotoğraf veya video filtresidir. Bu filtreler, genellikle eğlence veya komedi amaçlı kullanılır. Ancak, bazı durumlarda, duygusal içerikli videolarda da kullanılabilirler.

Ağlama filtreleri, genellikle bir kişinin gözlerinin altındaki bölgeyi koyulaştırmak ve gözyaşı efektleri eklemek için kullanılır. Bu efektler, genellikle yapay olarak oluşturulur, ancak bazı durumlarda gerçek gözyaşlarından da yararlanılabilir.

Fotoğrafa Ağlama Efekti

Fotoğraflarınızı daha eğlenceli bir hale getirmek ister misiniz? Fotoğraflarınıza hava katacak, eğlenceli filtreleri çevrimiçi olarak ekleyebilirsiniz. Sosyal medya platformlarını kullanarak fotoğraflarınıza çekmeden önce filtre ve efekt kullanabilirsiniz. Peki çekilmiş bir fotoğrafa efekt nasıl yapabiliriz. Hadi gelin detaylarına bir bakalım.

Fotoğraflarınıza ağlama efekti yükleyebileceğiniz birçok online web site var gibi gözükse de çoğu işinize yaramayacaktır. Fotoğraflarınıza efekt ekleyebileceğiniz birçok uygulama vardır.  Fotoğraflarınıza ağlama efektini yine sosyal medya platformlarını kullanarak gerçekleştirebilirsiniz. Tiktok, Snapchat ve Instagram uygulamalarını kullanmanız yeterli olacaktır.

  • Fotoğraflarınıza sosyal medya platformlarını kullanarak ağlama efekti verirken bazen uyum sağlamaz. Yüzünüzü algılayamaz bu yüzden fotoğraflarınızı ağlama efektini uyguladıktan sonra sosyal medya platformlarını kullanarak çekmeniz daha doğru olacaktır.

Fotoğraf Efektleri İndir

Günümüzde filtre ve efektlerin kullanım sayısı gün geçtikçe çoğalmaktadır. Fotoğraflarınıza efekt ekleyerek daha güzel ve etkileyici olmasını mı istiyorsunuz? O zaman doğru yerdesiniz. Farklı farklı efektleri bulabileceğiniz, fotoğrafları düzenleyebileceğiniz birçok uygulama bulunmaktadır. Sizler için bu uygulamaları inceledik. En iyi fotoğraflarınıza efekt ekleyebileceğiniz uygulamaları sizler için derledik.

  • PhotoFunia uygulaması ile fotoğraflarınıza animasyon ve efekt yükleyebilirsiniz. Bu uygulamayı yüklemek için googleplay linkine tıklamanız yeterlidir.
  • Efekt, filtre ekleyebileceğiniz kolaj oluşturabileceğiniz harika uygulamalardan birisi Nocrop olmaktadır. Uygulamayı yüklemek için buraya tıklamanız yeterlidir.

Daha fazla ilgili içerik;

İnstagram ağlama efekti nasıl yapılır?

İnstagram uygulamasını açın ve hesabınıza giriş yapın.
Kamera simgesine dokunun.
Efektler simgesine dokunun.
“Ağlama” efektini bulun ve dokunun.
Video veya fotoğrafınızı çekin veya yükleyin.
Video veya fotoğrafınızın efektini görmek için oynatın.
Video veya fotoğrafınızı kaydedin veya paylaşın.

Ağlama efekti nerede var?

Instagram’da ağlama efekti, “Efektler” sekmesinde “Gözler” kategorisinde yer almaktadır.

Instagram efektleri nerede?

Instagram’da efektler, “Efektler” sekmesinde yer almaktadır. Bu sekmeye, kamerayı açtıktan sonra veya bir fotoğraf veya videoyu düzenledikten sonra erişebilirsiniz.

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥