Son zamanlarda borsaya ve halka arz başvuruları yatırımcılar tarafından en çok ilgilenilen konular arasında yer almaktadır. Akbank halka arz para iadesi yapamayan birçok kişi için içeriğimizi ele aldık. Hadi gelin birlikte bakalım.

Halka arza katılan yatırımcılar belirli bir süre sonunda yatırım hesabında olan bakiyenin tekrardan hesaplarına geri yatması talebinde bulunur. Ancak bu para iadesinin geçiş süresi bankadan bankaya değişiklik gösterir. Genellikle 2 iş gününde paranızın hesabınıza geçmesi gerekmektedir. Akbank kullanarak aldığınız halka arz parasının iadesi diğer bankalara geç hesabınıza aktarılır.

Para iadesi ne kadar geç olursa olsun bankalarda ve aracı kurumlar bu işlemi gerçekleştirirler. Para iadeniz 10 günlük süreyi aşıyorsa banka ile görüşmeniz ya da müşteri temsilcinize bağlanmanızı tavsiye ediyoruz.

Halka arz fiyat istikrarı hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız linke tıklamayı unutmayınız.

Akbank Halka Arz Katılım Nasıl Oluyor

Akbank Halka Arz Katılım Nasıl Oluyor

Halka arz talebinde bulunmanız için bankaların tarihlerini takip etmeniz gerekir. Halka arz takvimi 2023 yılı için belirlendi. Şirketler halka arz fiyatlarını ve tarihlerini belirler. Bankalarda anlaşmalı oldukları şirketlerin halka arz taleplerini sitelerinde yayınlarlar. Halka arz başvuru yapmanız için ilk olarak hisse senedi hesabı açmanız gerekir. Peki nasıl?

  • İlk olarak Akbank mobil bankacılığı açın.
  • Ardından Hesaplar bölmesinden Yatırım hesabı açmalısınız.
  • Yatırım hesabı açtıktan sonra linke tıklayarak hisse senedi hesabınızı kolayca açabilirsiniz.

Halka arz hesabınızı açtıktan sonra alttaki adımları takip ediniz.

  • Akbank mobil interneti açın,
  • Yatırım hesabınıza girin,
  • Yatırım işlemi yap seçeneğine tıklayın,
  • En son olarak Halka Arz işlemi seçeneğine tıklamanız yeterlidir.

Ayrıca mobil bankacılık üzerinden halka arz talebinizi oluşturmak istemiyorsanız 444 25 25 telefon hattından ya da Akbank şubelerine bizzat giderek başvuruda bulunabilirsiniz.

Akbank Halka Arzlar 2023

Akbank Halka Arzlar 2023

2023 yılında Akbank halka arz edilecek şirketleri resmi web sitesinde açıkladı. Akbank kullanarak halka arz edilen şirketlerden biri BigChefs olarak karşımıza çıkıyor. Peki başvuru tarihleri ve şirket hakkında bilgilere bir bakalım mı?

BigChefs halka arz 3,4,5 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecektir. Halka arz fiyatı ise 22,50 TL olarak belirlenmiştir. Sabit fiyat ile talep toplamayı ve eşit dağıtım modeli ile karşımıza çıkmaktadır. Ayrıca dağıtımdan payını alan kişiler, pay oranları hesabına geçtikten 3 ay sonuna kadar borsa dışına pay satışını gerçekleştiremez. Buna ek olarak şirket tarafından elde edilen karın %20’si nakit kar payı olarak dağıtılacağı söylenmiştir.

Akbank halka arz işlemlerinizde karşılaştığınız sorunlarını, önerilerinizi ve tavsiyelerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.