Aliexpress Kargo Ücreti 2022 – Ücretsiz Sevkiyat Nedir

Aliexpress Kargo Ücreti 2022 hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Aliexpress Ücretsiz Sevkiyat Nedir ve Kargo Ücreti Hesaplama işte detayları.

Aliexpress kargo ücreti genel olarak oldukça fazla ücretsiz kargo seçeneği bulunmaktaydı. Daha sonra oluşan gümrük vergisi ile yüksek fiyatlı ürünlerin üçte biri kadar kargo ücreti oluştu. Ama bu sadece yüksek fiyatlı ürünler için geçerli olmuştur. Aliexpress gönderim ücreti üründen ürüne değişiklik göstermektedir. Gümrük vergisi kaynaklı yaşanan kargo ücreti ile bu şekilde sonuç çıkıyor. Genel olarak yüksek fiyat değil de normal bir ürün de ise kargo ücreti 10 TL ile 20 TL arasında değişmektedir.

Aliexpress ücretsiz sevkiyat ürünlerinden sipariş vermek için öncelikle https://tr.aliexpress.com/promotion/promotion_speed-shipping-promotion.html sayfasını açın. Sonra görselde yer alan “ücretsiz sevkiyat” kutucuğunu işaretleyin. Ücretsiz kargo ile sipariş verebileceğiniz ürünler listelenecektir.

Ücretsiz Sevkiyat Nedir
Ücretsiz Sevkiyat Nedir

Aliexpress Kargo Ücreti Hesaplama

Aliexpress kargo ücreti hesaplama sistemin de bütün ürünlere gümrük vergisi uygulanmaktadır.  Ürün başına ne kadar kargo ücreti düştüğünü bir kere örnekleyelim:

  • Aliexpress üzerinden 400 TL lik alışveriş yaptınız.
  • Gümrük vergisi alışverişin yüzde 20 si kadardır. Bu da 80 TL yapar.
  • Özel tüketim vergisi (ÖTV) yüzde 20 dir. Bu da 80 TL yapar.
  • Ürün bedeli ve gümrük vergisinin yüzde 20 si alınır. Bu da 16 TL yapar.
  • Gümrük sunum fiyatı 8 TL dir.
  • Damga vergisinden ise 0.70 kr alınmaktadır.

Bütün hepsini topladığımız zaman 400 liralık alışveriş 584,70 TL yapmaktadır.

Aliexpress Nasıl Alışveriş Yapılır

Aliexpress Gönderim Ücreti Nedir

Aliexpress gönderim ücreti nedir sorusuna karşılık gelen cevap üründen ürüne değişmektedir. Kargo hazırlanırken gönderim ücreti ürün bazına bakılarak hesaplanmaktadır. Yani yapılan alışverişin fiyatı ile alakalı bir durumdur.

Aliexpress PTT Kargo Ücreti

Aliexpress PTT kargo ücreti üründen ürüne değişiklik gösterir. Ürün fiyatınız ne ise kargo ücretinizin hesaplanması bununla ilgilidir. PTT gönderimi ile kargonuzu gönderi takip numarası sayesinde takip edebilirsiniz. Oldukça geniş ürün yelpazesi ile çin de olan aliexpress e ticaret sitesi PTT ile çalışmaktadır. Ama standart bir ücret söz konusu değildir. Her ürün kendi içerisinde hesaplanmaktadır.

Gratis Online Alışveriş Nasıl Yapılır

Aliexpress Ücretsiz Kargo Nasıl Anlaşılır

Aliexpress ücretsiz kargo nasıl anlaşılır cevabına bakalım. Eskiden ücretsiz kargo mevcutken şu anda böyle bir durum yoktur. Her ürün başına muhakkak gümrük vergisi alınmaktadır. Sadece kargo ücreti düşük fiyatta olabilir.

Getir İlk Sipariş 30 TL İndirim Nasıl Yapılır

googlehaberler