TR Aliexpress Nasıl Alışveriş Yapılır: Gümrük Vergisi Ne Kadar?

TR Aliexpress Nasıl Alışveriş Yapılır detaylı bilgi. Aliexpress alışveriş yapmak gümrük ve Aliexpress alışveriş yapmak güvenli mi işte detayları.

Aliexpress nasıl alışveriş yapılır sorusu yurtdışından ürün getirip ticaret yapmak ve ya kendi ihtiyaçlarını karşılamak isteyenler tarafından merak edilmektedir. Aliexpress, Çin merkezli bir alışveriş sitesidir ve Alibaba Group’a aittir. Alibaba Group medya ve ticaret odaklı çok büyük bir dünya şirketidir. Günümüzde 220’den fazla ülkede kullanılan bir e-ticaret sitesine dönüşmüştür.

TR Aliexpress Alışveriş Yapmak

Aliexpress’ten alışveriş yapmak konusuinsanlar açısından genellikle mantıklı bulunan bir seçim. Bunun en büyük sebeplerinde biri, Çin alışveriş siteleri arasında pek çok insanın en güvenli bulduğu site olması. Çoğu ürün Türkiye fiyatlarına bakıldığında daha uygun fiyatlara bulunabiliyor, bu sebep de Aliexpress’ten alışveriş yapma talebini arttırıyor.

Cazip fiyatlar hepimizi kendine çekiyor olsa da her sefanın bir cefası olduğu gibi burada da karşımıza aldığımız ürünlerin elimize ulaşma süresi çıkıyor. Bu süre en erken 14-30 gün, en geç ise 60 gün sürebiliyor. Detaylı bilgi için tr.aliexpress.com/ sitesini ziyaret edebilirsiniz.

  • AliExpress.com sitesine girin
  • Siteye üye olun yada üyeliğiniz varsa giriş yapın
  • Almak istediğiniz ürünün boyut, miktar ve renk özelliğini seçin
  • Şimdi satın al seçeneğine basın
  • Teslimat adresi ve ödeme seçeneğini doldurun
  • Ödeyeceğiniz ücreti kontrol ederek sipariş butonuna basın.
Aliexpress. Com sitesine girin
Aliexpress. Com sitesine girin
Siteye üye olun yada üyeliğiniz varsa giriş yapın
Siteye üye olun yada üyeliğiniz varsa giriş yapın
Almak istediğiniz ürünün boyut, miktar ve renk özelliğini seçin
Almak istediğiniz ürünün boyut, miktar ve renk özelliğini seçin
Şimdi satın al seçeneğine basın
Şimdi satın al seçeneğine basın

Aliexpress Fiyat Nasıl Anlaşılır

Aliexpress fiyat nasıl anlaşılır sorusu bu siteden alışveriş yapmak isteyen tüm tüketiciler için bir soru işareti haline gelmiş bulunmakta. Eskiden TL kullanılmasa da günümüzde Aliexpress’te TL kullanılabilmekte. Fakat TL ile alışveriş yapmak size yüksek kur ile geri döneceğinden önerilmemekte.

Aliexpress’in sitesinde görünen TL fiyatları sitenin o anki dolar TL kuru ile çarpıp önümüze koyduğu rakam oluyor ama siz alışveriş yaparken sizin bankasınızın TL’nızı o andan kaçtan sattığı daha büyük önem taşıyor.

Aliexpress Gümrük Vergisi 2023

Aliexpress Gümrük vergisi 2023 ücretlerine, Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından yapılan toplantıda Yurt Dışı Alışverişleri için geçerlilik gösteren 2023 vergi ücretlerinin belirlenmesiyle açıklılık getirilmiştir.

VergiTutar
Aliexpress Gümrük Vergisi%30
Gümrük Sunum Ücreti16 TL
ÖTV Kapsamındaki Ürünler İçin+ %20

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥