Alkol kokusu nasıl geçer sorusunun yanıtı binlerce kişi tarafından merak konusu oldu. Kokuyu gidermek için yapmanız gerekenleri sizler için ele aldık.

Alkol kokusu günlük hayatınızı etkilediği gibi belirgin kokusuyla çevredekileri rahatsız eder. Özellikle alkolden sonra ağızda oluşan rahatsız edici koku konuşmanıza bile engel olabilir. Parfüm ya da sakız alsanız bile alkol kokusuna maalesef yeterli değildir.. İşte bu kokuyu gidermeniz için en etkili yöntemler şu şekildedir;

  • Duş aldıktan sonra dişlerinizi fırçalayın,
  • Su ile birlikte kahve için,
  • Diş ipi ya da ağız suyu ile derinlemesine temizlik yapın,
  • Sarımsak, çiğ patates, pastırma kısacası kokusu daha ağır olan bir yiyecek tüketin.
  • Naneli sakız ya da şeker,
  • Kıyafetlerinizi değiştirin,
  • Karbonat ile dişlerinizi fırçalayın.

Alkol Kokusu Kaç Saatte Geçer

Alkol Kokusu Kaç Saatte Geçer

Alkol kokusu, aldığınız alkol türüne göre geçiş süresi farklılık gösterir. Genel olarak alkol tükettikten sonra nefesinde, saçında, kıyafetlerinde her yerinde alkol kokusu ortaya çıkmaya başlar.

Alkol kokusu duş almadan ya da dişlerinizi fırçalamadan kolay kolay geçmez. Özellikle vücutta en büyük kokuyu yapan bira bir kaç saat boyunca kokuya sebep olur. Alkol kokusu genel olarak 3 ya da 4 saat içerisinde kaybolur. Ancak içkileri karıştırdıysanız ya da baharatlı içecekler tükettiyseniz bu süre uzayacaktır. Alkol türüne ve içme miktarına göre bu süre uzayabilir ya da artabilir.

Alkol Kokusu Nasıl Anlaşılır

Alkol Kokusu Nasıl Anlaşılır

Alkolün oldukça belirgin bir kokusu vardır. Her içkinin kendine has bir kokusu bulunur. Biranın biraz daha hafif ve kalıcı kokusu bulunurken, rakının daha ağır ve kalıcı olmayan bir kokusu vardır. Bu koku nefesine, kıyafet, saç kısacası tüm vücuda yayılır. Özellikle nefeste alkol kokusu en belirgin yerdir. Ağır, keskin ve pis bir koku alkol kokusu olarak tanımlanabilir.

Rakı Kokusu Nasıl Geçer

Rakı kokusu en ağır olan alkoller arasındadır. Tükettikten sonra rakı kokusu 2 saat içerisinde geçmeye başlayacaktır. Rakının markası ve 35’lik rakı mı yoksa 70’lik rakı mı tükettiğinize bağlı değişkenlik gösterir. Dişlerinizi fırçalamak, karanfil, naneli sakız, sarımsak gibi kokusu daha ağır olan gıdalar tüketmek kokuyu gidermek için yararlı olacaktır. Eğer vücuda koku sinmeye başladıysa maalesef duş almanız gerekir. Duş almadan parfümle bu kokuyu gideremezsiniz.

Viski Kokusu Nasıl Geçer

Alkol oranı çok yüksek olan alkol türleri arasındadır. Viski içme miktarınıza bağlı alkol kokusunun geçme süresi değişiklik gösterir. Ancak genel olarak koku 2 saat içerisinde gidecektir. En iyi viski markasını tüketseniz bile vücudunuzda kendinizin hissetmeyeceği bir koku oluşmaya başlar. Ağız kokusunu gidermek için mutlaka karbonat ile dişlerinizi fırçalayın. Vücut kokusu için de duşa girmeli ya da bulunduğunuz ortamdan uzaklaşarak bir kaç saat dinlenmeniz yeterli olacaktır.

1 Comment

  1. Arkadaşlarımla bira içmeye gideceğim ancak eve döndüğümde kokmaktan çok korkuyorum 3 saat içerisinde kesinlikle alkol kokusu gider mi yoksa yine diş fırçalamam lazım sıkmamaya da banyoya girmem gerekir mi bilen arkadaşlar var mı lütfen yazar mı