Almanya havalimanı işçi alımı başvuru süreci ne zaman başlar, başvurular nasıl yapılır gibi sorular yoğun şekilde araştırılıyor. Almanya havalimanlarında artan personel gereksinimi dikkat çekiyor. Almanya nüfusunun yaşlanması ve işçi bulmakta güçlük çekilmesi Türkiye’den personel talep edilmesine neden oluyor. Bu noktada Almanya havalimanlarında çalışacak personel alımının da Türkiye’den yapılacağını duyurdu.

İlgili duyurunun hemen akabinde ise başvuru şartları ve detayları da belli oldu. Başvurular ise İŞKUR üzerinden kabul edilecek. İŞKUR kaydı açıp Almanya iş ilanı sayfalarında yer alan başvuru şartlarını incelemeniz gerekiyor. Şartlara uygun olduğunuzu düşünüyorsanız başvuruda bulunabilirsiniz.

Almanya Havalimanı İşçi Alımı Başvuru Formu Doldur

Almanya havalimanı işçi alımı başvuru formu doldur seçeneğine İŞKUR resmi web sitesi üzerinden erişim sağlamak mümkündür. Bildiğiniz üzere Almanya farklı sektörlerdeki işçi gereksinimini sürekli Türkiye’den karşılıyor. Alman nüfusunun yaşlı olması ve personel bulmakta güçlük çekilmesi tercihin Türk işçilerden yana olmasına neden oluyor.

Almanya havalimanı işçi alımı ise ülkemizde İŞKUR üzerinden kabul edilecektir. Bu noktada başvuruda bulunmak isteyen Türk vatandaşların İşkur kaydı açması ve ilanlar üzerinden başvuru formuna ulaşması gerekiyor. Bunun için vatandaşların İŞKUR’a yurt dışı istihdam kapsamında kayıt açması gerekiyor.

Almanya Havalimanı İşçi Alımı Nereye Başvurulur?

Almanya havalimanı işçi alımı nereye başvurulur sorusuna sıkça cevap aranıyor. Almanya bildiğiniz üzere farklı sektörlerde Türk işçi alımı için sürekli ilanlar yayınlıyor. Ülkemizde Almanya işçi ilanları yerli yabancı firmalar tarafından İŞKUR üzerinden veriliyor.  İŞKUR’a yurt dışı istihdam kapsamında kayıt açarak Almanya havaalanı işçi alımı ilanlarına ulaşabilir ve başvuru formlarını doldurabilirsiniz.

Almanya Havalimanı İşçi Başvurusu Nereden Yapılır?

Almanya havalimanı işçi başvurusu nereden yapılır sorusuna doğrudan İŞKUR üzerinden diye yanıt vermek mümkündür. İŞKUR Türkiye’de işçi istihdamı yapan kurumdur. Yurtiçi yada yurtdışı iş ilanlarına yer verilen İŞKUR üzerinden işe alınmak için kaydınızın olması gerekiyor. Eğer Almanya ilanlarına başvuruda bulunmayı istiyorsanız bunun için İŞKUR yurt dışı istihdam kaydı açmanız gerekiyor. Bu kaydı açtıktan sonra Almanya yerli ya da yabancı şirket veya firmaların alım ilanlarını detaylı olarak görebilir ve hemen başvuruda bulunabilirsiniz.

Almanya Havalimanı İşçi Alımı Şartları

Almanya Havalimanı İşçi Alımı Şartları

Almanya havalimanı işçi alımı şartları değişkenlik gösteriyor. Almanya ya da Türk firmaları tarafından açılan Almanya işçi ilanı alımları için başvuru şartları değişiyor. Şirketlere göre değişen bu başvuru şartları genel olarak şöyle yansıyor;

  • En az A2 seviyesinde Almanca konuşabilmek
  • IATA’nın (hava yolu birliği) belirlediği şartları taşıyan sertifikaya sahip olmak.
  • Tehlikeli maddelere karşı gerekli eğitimlerin alınmış olması
  • Almanya güvenilirlik kontrollerinin talep ettiği şartları taşıyor olmak

Bu ve talep edilen diğer Almanya işçi alım şartlarını karşılamanız gerekiyor. Şartlardan en az birini karşılamamanız halinde başvurularınız onay almayacaktır. Bu nedenle de İŞKUR üzerinden yapacağınız Almanya işçi alımı başvurusundan önce mutlaka başvuru şartlarını ayrıntılı olarak incelemeniz tavsiye edilir.

Almanya Türk İşçi Alıyor Mu?

Almanya ülkesine sürekli farklı sektörlerde Türk işçi alımı yapılıyor. Hatta Almanya ülkesinin en çok işçi alımını Türkiye’den istihdam ettiğini söylemek de yanlış olmayacaktır. Ortala bir sektörde çalışan Türk işçilere Almanya tarafından 7.200 Euro kadar maaş veriliyor. Bu maaş sektöre ve çalışma saatine bağlı olarak değişebiliyor.

Almanya İşçi Olarak Nasıl Gidilir?

Almanya ülkesine işçi olarak gidebilmek için vize başvurusu yapmanız gerekiyor. Ek olarak vize başvurularında yabancı dil bilginizin de olması gerekiyor. Bu vize başvuruları Almanya işçi alımı yasası kapsamında olmalıdır.

Almanya’dan Türkiye’ye Bayilik Veren Firmalar

Almanya’da Benzin Fiyatı – Avrupa Benzin Fiyatları

Almanya Evlenmek İsteyen Bayanlar

1 Comment

  1. Ahmet Yılmaz on

    Almaya isçi olarak git istiyorum bu işe çok ihtiyacım var işsizim parasizim ne olur anlayim
    05079803602