Andorex Gargara Fiyat, Ne İçin Kullanılır – Kullananların Yorumları

Andorex gargara fiyat en çok merak edilen konular arasında yerini aldı. Andorex gargara hakkında aklınıza takılan tüm soruları ele aldık.

Ağız, boğaz ve diş iltihapları günlük hayatımızı ciddi derecede etkilediği gibi aktivitelerimizi yavaşlatır. Bazı nedenlere bağlı olarak ağız yararları, iltihap, enfeksiyon ve diş eti rahatsızlıkların tedavi edilmesi gerekir. Tedavi edilmediği sürece bazı problemler ortaya çıkmaya başlar. İşte bu durumda genellikle doktorlar Andorex gargarayı tavsiye ediyor. Perebron şurup sonra en çok tercih edilenler arasında yer aldı. Peki Andorex gargara 2023 yılında güncel fiyatı ne?

 • Andorex gargara 2023 güncel fiyat 86 TL.
Andorex Devlet Karşılıyor Mu Evet
Günde Kaç Defa Kullanılır3 Saatte bir içilebilir. Günlük olarak 5 ile 10 dozu geçmeyin.
İltihaba İyi Gelir Mi Evet
Kimler KullanamazHamile ve emziren anneler
Antiseptik Mi Evet

Andorex Gargara Ne İçin Kullanılır

Andorex gargara ne i̇çin kullanılır

Antiseptik özelliğe sahip Andorex gargara enfeksiyon ve iltihaba neden olan bütün mikropları yok etme özelliğine sahiptir. Genellikle şurup ve sprey olarak satışa sunulur. İlacı her gün düzenli bir şekilde kullanmanız gerekir. Ayrıca bu gargara 6 yaşından daha küçük çocukların kullanmaması gerekir. Peki Andorex gargara ne işe yarar ve hangi hastalıklarda kullanılır?

 • Ağız içinde oluşan yara ve aftlar,
 • Ağız içindeki iltihaplarda,
 • Bademcik iltihabı ya da boğaz enfeksiyonunda,
 • Kanser tedavisine bağlı olarak gelişen ağız ve boğaz yaralarında,
 • Diş eti rahatsızlıklarında,
 • Diş plakalarının önlenmesi için bu gargara kullanılır.

Andorex Gargara Kullananlar

Andorex gargara kullananlar

Diş, ağız ve boğaz iltihaplarını ortadan kaldırarak hastaların iyileşmesini sağlayan Andorex gargarayı birçok kişi kullanmıştır. Daha önce kullanan ve deneyimleyen kişilerin yorumları ise şu şekildedir;

 • Spreyini hiç kullanmadım. Ama gargarası gerçekten harika. Boğazımdaki enfeksiyon için kullandım. Yan etkisini görmedim.
 • Bademciklerim şiştiği için kullandım. Mükemmel bir etkiye sahip bademcik ağrısından beni kurtardı.
 • Boğazımın içinden ateş çıkıyor sandım. Sabah kullandım ama rahatlama hissi gelmedi. Bakalım etkisini görür müyüz?
 • Boğaz ağrısına herhangi etkisini göremedim. Hiçbiri işime yaramadı maalesef.
 • Öksüre öksüre mahvettiğim boğazımı rahatlatan ve kendine getiren muhteşem bir ilaç.

Andorex Gargara Yan Etkileri

Andorex 3 saat arayla kullanabileceğiniz hızlı etkisini gösteren ilaçlardan biri. 30 saniye boyunca Andorex gargarasını ağızınızda tutmanız daha sonra ağzınızı temizlemeniz yeterli olacaktır. Hızlı etkisini gösteren ve rahatlatan bu gargaranın bazı yan etkileri var. Peki nedir bu yan etkiler?

Ağız içinde hissizlik, tat almada değişiklik, dişlerin üzerinde lekelenme gibi yaygın görülen yan etkilerle karşılaşabilirsiniz. Yanma, batma hissi, baş dönmesi, baş ağırsı, uykusuzluk gibi yan etkiler ise çok seyrek görülür. Ciddi yan etkiler görmeye başlarsanız hemen doktora giderek durumu bildirmeyi unutmayın.

Andorex gargara hakkında yorumlarınızı ve deneyimlerinizi bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Başak Saroğlu

Başak, Ankara'da Elektrik Elektronik Mühendisi. Ayrıca yeni içerikler yazmayı ve paylaşmayı seviyor. basak.saroglu@bedavainternet.com.tr