Perebron Şurup Fiyatı 2022

Perebron şurup fiyatı 2022 hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Perebron şurup ne işe yarar ve Perebron şurup reçetesiz alınır mı işte detaylar.

Perebron şurup fiyatı 2022 yılı itibari ile 19.30 TL olarak bilinmektedir. Şurubu eczanelerden temin ederken reçeteniz varsa devlet ilacın bedelini karşılamaktadır. Perebron şurup fiyatı en son 2021 yılı Aralık ayında 18 TL’den satışa sunulurken 2022 yılında 19.50 TL fiyatlandırma ile satılmaktadır.

Perebron Şurup Ne İşe Yarar

Perebron şurup ne işe yarar, Perebron şurup çok yönlü olarak kullanılabilen bir öksürük şurubudur. Öksürük bir çeşit iltihap sonrasında karşılaşılan bir durumdur. Perebron şurup diğer bir adı ile Oksolamin şurup öksürüğe neden olan iltihabın giderilmesinde etkili olması nedeni ile tercih edilmektedir.

Perebron şurubun kullanım alanlarının geniş olması öksürüğe neden olan faktörlerin çeşitlenmesi ile ilişkilidir. Sürekli öksürük hali kişinin günlük hayatını oldukça olumsuz etkileyebilmektedir. Öksürüğe neden olan iltihapların giderilmemesi halinde ciddi sonuçlar doğurabildiği de bilinmektedir. Perebron şurup kullanılan hastalıklar;

  • Soğuk algınlığı,
  • Faranjit,
  • Grip,
  • Bronjit,
  • Boğazda oluşan iltihaplar.

Perebron Şurup Reçetesiz Alınır Mı

Perebron şurup reçetesiz alınır mı, Perebron şurup reçetesiz alınabilen ilaçlardan biridir. İlacın temin edilmesi sonrasında kullanım önerilerine uygun olarak çalkalandıktan sonra tüketilmesi gerekir. Her bir doz arasında en az 5 saat aralık olmalıdır.

Perebron şurup reçeteli alındığında devlet tarafından bedeli karşılanan ilaçlardan biridir. Perebron şurubun kullanımında kişinin yaş grubu önemlidir. Şurubun mide bulantısı yapmaması için  tok karınla tüketilmesi önerilmektedir.

Perebron şurup doktor tarafından önerilen dozda alınması gereken bir ilaçtır. İlacın mide rahatsızlıklarına neden olmaması için mutlaka tok karınla alınmalıdır. İlacın yan etkileri bir hayli azdır. Oksolomin alerjisi olan kişiler tarafından kullanılmaması gerekmektedir. Perebron şurubun yanlış oranda alınması halinde ağızda kısa süreli his kaybı görülebilmektedir.

Perebron Şurup Reçetesiz Alınır Mı
Perebron Şurup Reçetesiz Alınır Mı

Perebron Öksürük Şurubu Kaç Yaşında Kullanılır

Perebron öksürük şurubu kaç yaşında kullanılır, Perebron öksürük şurubu 2 yaşın altındaki çocuklarda reçetelendirilmeyen bir ilaçtır. Bu nedenle 2 yaş altında kullanılmaması gerekmektedir. Bebeklerde halüsinasyon görülmesine neden olabildiği bilinmektedir.

Perebron öksürük şurubu 2 yaşın üzerinde olan herkeste kullanılabilen bir ilaçtır. Kişinin Oksolomin alerjisi olmaması ilacı kullanabilmesi için yeterlidir. Ancak ilacın doktor reçetesi ile önerilen dozda alınması gerekir. Çocuklar için tavsiye edilen doz ile yetişkinler için tavsiye edilen  doz oranları farklıdır.

En İyi Ateş Düşürücü Şurup

Sebepsiz Ateş Yükselmesi Nedenleri ve Tedavisi

Calpol Ne İşe Yarar ve Calpol Şurup Fiyatı

Dolorex Ne İçin Kullanılır ve Dolorex Ağrı Kesici Fiyatı

googlehaberler