Animeler başladığınızda kendinizi durduramayacağınız birçok farklı çeşidi bulunan içeriklerdir. Dizi ve film izlemeyi sevenler için animeler kelimenin tam anlamı ile ayrı bir dünyadır. Animelerin dünyasına düştüğünüz andan itibaren neyi nasıl ve ne zaman izleyeceğinizi kestirmekte güçlük çekebilirsiniz.

Bitirmeden duramayacağınız ve anime izlemeye başladığınızda kendinizi iyi hissedeceğiniz türden animeleri sizler için burada listeledik. En iyi romantik animeler serilerinden tutun da uzmanlarından anime önerilerine kadar her türlü tavsiyeyi aşağıda inceleyebilir ve izlemeye başlayabilirsiniz.

Bitirmeden Duramayacağınız Anime Önerileri

Bir gün adınızı kara kaplı bir defterde görürseniz sevdiklerinizle vedalaşmanız gerekebilir. Death Note

Ölüm bir insanı ne kadar yakından takip edebilir? Death Note günümüzde izleyebileceğiniz en gerilimli animelerden biri. Fantastik bir teması var. Animeyi izlediğinizde kendinizi bir sonraki bölüme geçmekten alıkoyamayacaksınız.

Anime denildiğinde ilk akla gelen yapımlardan biri. Death Note konusu ise kara kaplı bir deftere yazılan isimlerin yazıldığı şekilde hayatını kaybetmesini işliyor. Ölümün verdiği bu öldürme hakkı bir genci ne kadar kötü biri haline getirebilir? Yaşamı ve ölümü yönetmek insanda nasıl etkiler yaratır?  

Attack on Titan

Uçmalı kaçmalı, korkulu dramalı bir anime arıyorsanız ekran başına. Attack on Titan

Bu anime gerçekten sürükleyici bölümler ile dolu. Şiddet içerdiğinden çocuklara önermiyoruz. Aksiyon sevenler buraya gelebilir. Aksiyon, korkutucu sahneler, dramatik olaylar ve zekice tasarlanmış planlar eşliğinde bir bölümün nasıl başladığını ve bittiğini anlamakta güçlük çekebilirsiniz.

Animenin konusu ise insan yiyen devlerden kaçmakla ilişkili. Her yanı duvarlar ile çevrilmiş olan bir şehirde kısılan insanlar aslında devlerden kendilerini koruyabilecek bir kafese sığınıyor. Bu devlet sadece insan eti ile besleniyor.

Erased

Anime dünyasına yeni yeni giriyorsanız 12 bölümlük kısa bir anime olan Erased ile tanışın.

Erased kısa bir anime olmasının yanında oldukça sürükleyici bir temaya sahip. Daha masum ve sakin bir anime arıyorsanız bu sizin için iyi bir seçim olabilir. Erased dizisinin konusu yine cinayet ve kaçırılma ile ilişkili.

Anime dizisinin konusu sert olsa da yumuşak bir tasarıma sahip. İzleyenleri kendine bağlayan ve düşündüren bir anime. Finali ise gerçekten herkesi şaşkınlığa düşürecek. Daha fazla spoiler vermeden iyi seyirler dileriz.

One Punch Man

Süper güçleri bulunan ve komik bir karakter hayal edebiliyor musunuz? One Punch Man

One Punch Man, animeler arasında klasikleşmiş yapımlardan biri. Komik ve bir o kadar parodik olan bu yapımda aksiyon hiç bitmiyor. Komediyi aksiyon ile harmanlayan süper kahramanları izleyeceğiniz bu anime 24 bölüme sahip.

Tek bir yumrukla tüm düşmanlarınızı yenebildiğinizi düşünün. Bu sizce de biraz sıkıcı olmaz mıydı? Bu sıkıcılıkta süper kahraman olmaya devam etmeye çalışan kahramanımızı yakından izlediğinizde kahkahalara boğulacaksınız.

Fullmetal Alchemist: Brotherhood

Karanlık güçlerin macera dolu savaşına tanık olun. Fullmetal Alchemist: Brotherhood

Animenin konusu çok masum. Ölen annelerini geri getirmek isteyen iki genç bir ritüele katılır. Olmayacak iş olur ve ritüelde bedenlerini kaybederler. Karanlık güçlerle dolu kaldıkları ruhları içinde bedenlerini geri almak için yapmaları gereken çok fazla şey vardır.

Bedenlerini kurtarmak için girişebilecekleri tüm maceraları gözü kapalı kabul eden bu iki kardeş doğaüstü güçleri bu kadar masumlaştırabilir. Anime toplam 64 bölümden ibaret.

Mob Psycho 100

Psişik güçlere sahip bir çocuğun içine kapanık dünyasına şahit olun. Mob Psycho 100

Henüz 8.sınıfta olan Kageyama sahip olduğu psişik güçleri insanlara göstermekten hoşlanmamaktadır. Bunun nedeni ise insanlara gösterdiğini kendisini bir ucube gibi görmesidir.

Bu ucube yaşam onun için fazla olsa da yeri geldiğinde mecburen güçlerini sergilemek zorunda kalır. Bir çocuğun zorlu yaşamının aksiyon dolu bölümlerine şahit olun.

My Hero Academia

Kahraman yetiştiren bu akademinin öğrencileri arasındaki anlaşmazlıklara siz de şahit olun. My Hero Academia (Boku no Hero Aacademia)

Bir kahraman okulunda her şey ne kadar ters gidebilir ki? Yaşanacaklara şimdiden çok şaşıracağınızı söyleyelim. Kahraman yetiştiren bu okulda her kahramanın kendine has bir özelliği bulunuyor. Sadece yetenekleri yönünden çeşitlenmiyor. Kahramanların her birinin kendine has acıları da var.

Monster

Bir doktorun yanlış tercihi kaç hayata sebep olabilir? Monster

Hem ünlü hem de çok yetenekli bir doktorun hayatının ne kadar karmaşık olabileceğine tanık olun. Doktorumuz bir gün statü nedeniyle bir hastayı öncelik olarak alır. Sırasını kaybeden hasta ise ölür. Bu durumu gören doktor olaydan sonra asla kimseyi başkalarının önceliklerine göre öne geçirmeyecektir.

Doktorun kafasından vurulmuş olan bir çocuğu tedavi ederek öncelik bekleyen belediye başkanını görmezden gelmesinden sonra doktorluk hayatı da kötü etkilenir.

Doktorun hem mevkisi hem de ilişkileri olumsuz bir hal alır. Ancak bir gün tedavi ettiği çocuk ortadan kaybolur ve doktoru suçlayanlar birer birer ölmeye başlar. Başlayınca duramayacağınız bir yapım.

Rurouni Kenshin

Gözünü kırpmadan öldüren bir suikastçiyi sadece aşk alt edebilir. Rurouni Kenshin

Bugün seri halinde filmleri dahi çıkan bu anime dizisi izleyenleri hem üzüyor hem de şaşırtıyor. Bir kılıç ustası olan ve kendisine denk kimse olmayan suikastçı bir adamı durdurabilecek tek şey aşktır.

Ancak aşık olduğu kadının sandığından çok daha fazla sırrı vardır. Bu sırlar aralarındaki aşkı geri dönülmez bir noktaya taşıyacaktır.

Naruto

Genç bir ninjanın insanlar tarafından kabul görme çabasına şahit olun. Naruto

Naruto henüz çok genç olan ancak bir o kadar da yetenekli olan bir ninjadır. Naruto’nun yaşadıkları karşısında aldığı kararlar ve kendini geliştirme öyküsüne yakından tanık olmak isterseniz buraya buyrun.

Baştan söyleyelim sandığınızdan çok daha uzun bir anime serisi. Sevenleri için farklı serilerle sık sık gündeme geliyor ve gündemden düşmeye de hiç mi hiç niyeti yok.

Haikyuu

Voleybol severler toplanın. Bu anime tam size göre. Haikyuu

Hayalleri olan ve kısa boyuna rağmen asla vazgeçmeyen bir çocuk var. Bu animede takımlar arasındaki mücadele neredeyse bitmiş olan bir okul takımının yeniden doğuşunu gözler önüne seriyor.

Yeteri kadar çabalarsanız her şeyi elde edebilirsiniz. Kısa boyunuza rağmen voleybolun enleri arasına bile girebilirsiniz.

Yüzünüzde Gülümsemeye Neden Olabilecek Romantik Animeler