Ankara misafirhaneleri fiyatları itibariyle uygundur. Ankara’ya gelen kişiler akşam kalmak için misafirhane arayışına girerler. Farklı olanaklar sağlayan birçok farklı misafirhane vardır. Geçici olarak barınma hizmeti sunan misafirhanelerde genellikle kamu personelleri kalır. Başka şehirden gelen misafirlerin birkaç gün misafirhanede konaklamasına izin verilir.

Ankara Misafirhaneler

Ülkemizin her bölgesin misafirhaneler bulunur. Ankara öğretmenevi, polisevi, üniversite konukevleri ve belediye misafirhaneleri bulunur. Ankara’da kalabileceğiniz en iyi 7 misafirhaneyi yazımızda ele aldık. Hadi gelin inceleyelim.

ODTÜ Aysel Sabuncu Yaşam Merkezi

Ankara Misafirhaneler

Ankara’da kalabileceğiniz en iyi misafirhanelerin başında Aysel Sabuncu Yaşam Merkezi geliyor. Abant otelleri gibi rahat ve konforlu oda misafirler için sunulur. Kamu görevlileri misafirhanede kalabildiği gibi kamu dışında olan kişiler de rahatlıkla misafirhanede kalabilirler. Tek kişilik odaları mevcut olduğu gibi üç kişilik odaları da bulunur. Kamu personelleri için fiyatlar 250 TL ile 450 TL arasındadır. Kamu personeli dışındaki personeller için günlük ücretler 270 TL ile 530 TL arasında değişiklik gösterir. Misafirhanelerde sabah kahvaltısı verilir. En fazla 30 gün boyunca misafirhanelerde kalabilirsiniz.

İletişim Bilgileri

 • Adres; Üniversiteler Mahallesi, ODTÜ Küme Evler No; 175 Çankaya/Ankara
 • Telefon Numarası; 0312 210 65 60 – 0312 210 65 58

Ankara Üniversitesi Konukevi

Ankara Misafirhaneler

Ankara Üniversitesi tarafından sağlanan konukevi birçok kişi tarafından tercih ediliyor. 24 saat sıcak suyu, sabah kahvaltısı, wifi ve uydu tv gibi birçok hizmet sunuluyor. Sabah girişler 14.00 olurken çıkış saati 11.00 olarak belirlenmiştir. 11.00’dan sonra çıkış yağan misafirlerden ekstra ücret istenir. Sabah kahvaltısı ise 10.30 saatine kadar devam eder. Evcil hayvan kabul edilmiyor. Standart odaları olduğu gibi aile odaları da mevcuttur.

İletişim Bilgileri

 • Adres; Nene Hatun Caddesi, Numara; 122 Gaziosmanpaşa/Ankara
 • Telefon Numarası; 0312 446 96 32

Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Misafirhanesi

Ankara Misafirhaneler

Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından misafirhane Ankara’da kalınabilecek en iyi yerlerden biri. Odada kişi sayısına göre fiyatlar değişiklik gösterir. Genellikle tek kişilik odalar için kamu personelinden 420 TL alınırken kamu personeli olmayan kişilerden 500 TL ücret talep edilir. İki kişilik ve üç kişilik odaları da bulunur. Genelde fiyatları 280 TL ile 500 TL arasındadır. Fiyatlara kahvaltı dahil edilir. İhtiyacınız olan her şeyi misafirhanede bulabilirsiniz.

İletişim Bilgileri

 • Adres; Atatürk Bulvarı Numara; 325 Kavaklıdere/Ankara
 • Telefon Numarası; 0312 468 28 48

Gençlik Ve Spor Bakanlığı Konukevi

Ankara Misafirhaneler

Gençlik ve Spor Bakanlığına ait misafirhanede toplamda 158 yatak bulunur. Tek kişilik odaları olduğu gibi ailelerin konaklaması için de odalar mevcuttur. 3 yaşından küçük çocuklar için ücret talep edilmez. Tek yataklı odalarda kamu personeli 500 TL ücret öderken kamu personeli olmayan kişilerden 750 TL ücret talep edilir. Ücretler genellikle 480 TL ile 1500 TL arasında değişir. Süit oda tercih ederseniz fiyatlar yüksek olacaktır. Ücretlere sabah kahvaltısı dahildir.

İletişim Bilgileri

 • Adres; A19 Mayıs Stadyumunun karşısı, Boks Eğitim Merkezi Çankaya/Ankara
 • Telefon Numarası; 0312 309 21 00

DSİ Misafirhanesi

Ankara Misafirhaneler

Ankara’nın en güzel bölgesinde yer alan DSİ misafirhanesinde konaklayabilirsiniz. Kızılay Meydanında yer alan DSİ misafirhanesinde kamu personelleri ve sivil vatandaşlar için konuklama hizmeti sunulur. Tek kişilik odalar kamu personeli için 357 TL iken sivil vatandaşlar için 561 TL’den başlar. Güler yüzlü çalışanlarının yanı sıra güvenliğe önem verilen DSİ misafirhanesi Ankara’da birçok kişi tarafından tercih ediliyor.

İletişim Bilgileri

 • Adres; Kızılay Meydanı Menekşe Sokak No; 22 Çankaya/ANKARA
 • Telefon Numarası; 0312 418 85 01

Hacettepe Üniversitesi Konukevi

Ankara Misafirhaneler

Hacettepe üniversitesine ait iki farklı konuk evi bulunuyor. Konuk evi 1’de genellikle öğrenciler, veliler ve diğer konukların kaldığı bölüm olurken Konukevi 2’de genellikle asistan, doktor, doçent gibi üyeler kalabiliyor. Elbise dolabından mini buzdolabına kadar ihtiyaç duydunuz her şey konukevlerinde size sunuluyor. 24 saat boyunca yararlanabileceğiniz sıcak suyu ve wifi ile tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

İletişim Bilgileri

 • Adres; Hacettepe Üniversitesi Sıhhiye Yerleşkesi Sıhhiye/ANKARA
 • Telefon Numarası; 0312 305 15 78

1 Comment

 1. Hasan Suskun on

  Ankara’ya geldiyseniz Çalışma ve Sosyal Bakanlığı tarafından sunulan misafirhanede kalmanızı öneririm. Harika. Çalışanlar çok güleryüzlü ve ücretleri uygun. Keisnlikle tavsiye ediyorum

Leave A Reply