Doğayla İç İçe En İyi Ankara Piknik Alanları – Kendin Pişir Kendin Ye

Ankara piknik alanları en çok araştırılan konular arasında yerini aldı. Doğayla baş başa kalabileceğiniz en güzel piknik alanlarını içeriğimizde bulabilirsiniz.

Ülkemizin başkenti Ankara’da yapabileceğiniz birçok aktivite var. Gezilecek yerler listesi uzun olsa da hafta sonu piknik alanlarına giderek biraz şehirden uzaklaşabilirsiniz. Ailenizle, arkadaşlarınızla ya da sevgilinizle doğada muhteşem bir piknik yapmak istiyor musunuz? O zaman Ankara’da gidebileceğiniz, dere kenarı, sobalı ya da doğanın içinde en iyi piknik alanlarını ele aldık. Hadi gelin birlikte inceleyelim.

Ankara En İyi 5 Piknik Alanları

 • Yeşildere Mesire Alanı,
 • Alacaatlı Piknik Alanı,
 • Mavigöl Piknik Alanı,
 • Yeşilöz Güdül,
 • Kartaltepe Kent Ormanı

Yeşildere Mesire Alanı

Doğayla i̇ç i̇çe en i̇yi ankara piknik alanları - kendin pişir kendin ye

Ankara’da birçok kişinin tercih ettiği gözde piknik alanlarından birisi Yeşildere olarak bilinir. Halka açık olarak hizmet veren bu piknik alanında ücret ödemeden piknik keyfinizin tadını çıkartabilirsiniz. Lavabo, mescit, market gibi birçok hizmet sunuluyor. Ankara Ayaş yolu üzerinden bulunan bu piknik alanına sevdiklerinizle güvenli bir şekilde gidebilirsiniz. Ayrıca gazlı mangal yapmanıza da imkan sunulur. Hafta sonu mangal yapmak için kaçamak bir yer arıyorsanız kesinlikle tercih edebilirsiniz. Ayrıca piknik için malzemelerini eksik olursa hemen yakınındaki markete giderek ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

 • Adres; Ilyakut Mahallesi, Ankara Ayaş yolu üzeri No; 41 Sincan/ANKARA
 • Telefon; 0530 950 55 56

Alacaatlı Piknik Alanı

Doğayla i̇ç i̇çe en i̇yi ankara piknik alanları - kendin pişir kendin ye

Geniş kapasiteli olmasından dolayı birçok kişiye hizmet verebilir. Piknik için tasarlanmış bu alanda, çardak, büfe, çay bahçesi gibi birçok imkandan yararlanabilirsiniz. Her şey düzen içerisinde olan bu piknik alanında kendinize özel çardak kiralayabilirsiniz. Ayrıca kış aylarında da kolayca bu piknik alanına gidebilirsiniz. Giriş ücreti olarak kişi başına 25 TL, semaver ücreti olarak 90 TL, mangal için 120 TL ve soba hizmeti için de 140 TL ödeme yapmanız gerekir. Geniş alanı sayesinde şehirden uzak piknik keyfinizin tadını çıkartın.

 • Adres; Alacaatlı Mahallesi No; 185 Çayyolu/ANKARA
 • Telefon; 0536 682 10 19 – 0530 136 96 53

Mavigöl Piknik Alanı

Doğayla i̇ç i̇çe en i̇yi ankara piknik alanları - kendin pişir kendin ye

Ankara’nın Mamak ilçesinde bulunan Mavigöl Ankaralıların en çok uğradığı yerlerden biri. Açık hava piknik alanı arıyorsanız gölün yanında piknik yapabilirsiniz. Yaz ve kış istediğiniz her zaman piknik yapabilirsiniz. Ayrıca piknik için ayrı, mangal için ayrı yerleri bulunur. Ailenizle ve sevdiklerinizle kolay bir şekilde gidebileceğiniz Mavigöl keyifli vakit geçirmenizi sağlar. Aynı zamanda Mavigöl içerisinde yürüyüş yerleri ve ufak büfeler sayesinde tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

 • Adres; Mamak ilçesinde Kayaş yakınlarında yer alır.
 • Telefon;

Yeşilöz Güdül

Doğayla i̇ç i̇çe en i̇yi ankara piknik alanları - kendin pişir kendin ye

Ankara’nın Güdül ilçesinde bulunan piknik alanına mutlaka gitmelisiniz. Hem piknik yapabilir hem de etrafta bulunan mağaraları gezebilirsiniz. Mağaralar romanın son zamanlarında saklanma ve barınma yeri olarak kullanılıyormuş. Ancak günümüzde mesire alanı olarak kullanılmaya başlanmıştır. Tarihi bir yeri gezmek ve piknik yapmak aklınıza çılgınca gelebilir ancak Yeşilöz Güdül tarafına gittiğiniz zaman muhteşem bir deneyim yaşayabilirsiniz. Ayrıca mağaranın yanı sıra sallanan köprüyü de mutlaka görmelisiniz.

 • Adres; Kirmir çayı yakınlarındaki Yeşilöz, Güdül/ANKARA
 • Telefon;

Kartaltepe Kent Ormanı

Doğayla i̇ç i̇çe en i̇yi ankara piknik alanları - kendin pişir kendin ye

Ankara’nın en popüler piknik alanlarından biri Kartaltepe olarak karşımıza çıkıyor. Mangal yakmayı seviyorsanız kesinlikle tercih edeceğiniz mekanlardan biri. Açık ya da kapalı alanlarda mangalınızı yapabilirsiniz. Çocuklar için oyun parkı, yetişkinler için de oyun alanları bulunuyor. Yamacın üzerine kurulu bu piknik alanında hem etrafı izleyebilir hem de mangal keyfinizin tadını çıkartabilirsiniz. Fıskiyeli gölet, şelale, yer altı su, futbol sahası, bisiklet parkuru, voleybol sahası gibi birçok alan mevcut.

 • Adres; Ovacık Mahallesi Keçiören/ANKARA
 • Telefon; 0312 578 08 09

Başak Saroğlu

Başak, Ankara'da Elektrik Elektronik Mühendisi. Ayrıca yeni içerikler yazmayı ve paylaşmayı seviyor. basak.saroglu@bedavainternet.com.tr