Ankara Şehir Hastanesine Nasıl Gidilir

Ankara şehir hastanesi nasıl gidilir hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Kızılaydan Ankara şehir hastanesi’ne nasıl gidilir işte detaylar.

Ankara şehir hastanesine nasıl gidilir sorusu oldukça şık bir şekilde araştırılıyor. Ankara ilinde ikamet edenler herhangi bir taksi ile doğrudan hastaneye ulaşabilir. Ayrıca 112 numaralı otobüs hattı da her gün şehir hastanesine sefer yapıyor. Otobüsün seferleri yarım saatte bir şekilde düzenlenmiştir.

Kızılaydan Ankara Şehir Hastanesi'ne Nasıl Gidilir
Kızılaydan Ankara Şehir Hastanesi’ne Nasıl Gidilir

Kızılaydan Ankara Şehir Hastanesi’ne Nasıl Gidilir

Kızılaydan Ankara şehir hastanesi’ne nasıl gidilir diye merak ediliyor. Kızılay üzerinden hastaneye gitmek oldukça basittir. Bunun için dolmuş ya da taksi kullanabilirsiniz. Hastaneye gitme seçeneklerini detaylıca aktarmak gerekirse de;

  • Kızılay’dan hastaneye gitmek istiyorsanız Güvenpark önünden kalkan dolmuşlara binebilirsiniz.
  • Eğer Ulus tarafından geçecekseniz de Bilkent alanına giden her dolmuşa binerek hastaneye ulaşabilirsiniz. Bu dolmuş Ulus Denizciler dolmuş durağından kalkıyor.
  • Bu bölgeden dolmuş değil de taksiyle de gidebilirsiniz. Yakınlardaki taksi duraklarından taksi çevirip hastaneye gitmek istediğinizi söylemeniz yeterli olacaktır.
Sıhhiyeden Ankara Şehir Hastanesi'ne Nasıl Gidilir
Sıhhiyeden Ankara Şehir Hastanesi’ne Nasıl Gidilir

Sıhhiyeden Ankara Şehir Hastanesi’ne Nasıl Gidilir

Sıhhiyeden Ankara şehir hastanesi’ne nasıl gidilir sorusu da yine oldukça araştırılıyor. Sıhhiye üzerinden Ankara Şehir Hastanesi’ne gitmek için 442 numaralı EGO otobüs hattını kullanabilirsiniz. Bu otobüs ile öncelikle AŞTİ otobüs terminaline ulaşıyorsunuz. Burada indikten sonra ise Bilkent ‘e giden dolmuş ya da metro hatlarını kullanarak hastaneye varabilirsiniz. Yine buna alternatif olarak direk 339 numaralı EGO otobüsünü kullanarak da şehir hastanesine de ulaşabilirsiniz.

Metro ile Şehir Hastanesi’ne Nasıl Gidilir

Metro ile şehir hastanesi’ne nasıl gidilir sorusuna da hemen yanıt verelim. Aşti’yi reefrans alırsan buradan Söğütözü merto durağına yürüyerek ulaşabilirsiniz. Metroya bindikten sonra ise direk Tarım bakanlığı durağında inip ardından 112 numaralı otobüse binerek ya da taksi kullanarak hastaneye ulaşabilirsiniz. Kızılay Güvenpark kısmında doğrudan hastaneye ulaştıran dolmuş hatları bulunuyor. Genelde vatandaşlar bu dolmuş hatlarını kullanarak hastaneye ulaşıyor.

Sıhhiyeden Ankara Şehir Hastanesi'ne Nasıl Gidilir
Sıhhiyeden Ankara Şehir Hastanesi’ne Nasıl Gidilir

Şehir Hastanesi’ne Hangi Dolmuş Gider

Şehir hastanesi’ne hangi dolmuş gider diye de oldukça merak ediliyor. Bu hangi ilçeden hastaneye ulaşacağınıza göre değişkenlik gösteriyor. Kızılay’dan hastaneye gidecekseniz Güvenpark durağındaki dolmuşları kullanabilirsiniz. Eğer Ulus tarafından hastaneye ulaşmanız gerekiyorsa da Ulus denizciler durağından kalkıp Bilkent yönüne giden dolmuşların tümünü kullanabilirsiniz.

Ankara Altınköy Nasıl Gidilir

Suluadaya Nasıl Gidilir

Anıtkabire nasıl gidilir

Almanya’ya Nasıl Gidilir?

googlehaberler