Araç Vize Fiyatları 2023 – Egzoz Emisyon Güncel Fiyatı

Araç vize fiyatları 2023 yılında 258,42 TL’den başlamaktadır. Vize fiyatlarının her yıl güncellendiği biliniyor. 2022 yılında ise %36,2’lik bir zam ile vize alınması için gerçekleştirilen muayeneler yapılıyor. Muayene sonrasında alınan vize ile araç trafiğe çıkmaya devam edebilmektedir.

Araç vizesi alınması için muayeneden olumlu sonuç alınması şarttır. Araçların vizelerinin çıkması sürecinde vize çıkmaması halinde aracın trafiğe çıkması yasak olur. Araç muayeneleri Karayolları Trafik Kanunu tarafından yıllık olarak yapılması zorunlu olan kontrollerdir.

Yazımızın devamında araç vize fiyatları ve egzoz muayene ücreti hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Araba muayenesi yaptırırken muayene işlemini geciktirirseniz, başka bir ifade ile aracın vizesi bitmesine rağmen muayene yaptırmazsanız bu durumda %5’lik bir gecikme ücreti ödemeniz gerekir. Güncel 2023 araç vize fiyatları;

Araç vize fiyatları 2023 - egzoz emisyon güncel fiyatı
Araç vize fiyatları
Muayene Edilen Araç TürüMuayene Ücreti
Otomobil, minibüs, kamyonet, römork, yarı römork507,40 TL
Kamyon, tanker, çekici, otobüs685,58 TL
Traktör, motosiklet258,42 TL
Araç vize fiyatları 2023 - egzoz emisyon güncel fiyatı
Egzoz muayene ücreti

Egzoz Muayene Ücreti 2023

Egzoz muayene ücreti 2023 yılında KDV dahil olarak 110 TL’dir. Bu ödemenin içerisinde 74 TL bakanlık payı ve 36 TL istasyon payı bulunmaktadır. Egzoz gazı emisyon ölçüm yetki belgesi almak isteyenler için ise ödenmesi gereken yetki belgesi bedeli ise 1.000 TL’dir.

Egzoz emisyon ölçüm ücreti 2023 yılında otomatik olarak güncel zam ile birlikte yukarıdaki tutarlarda alınmaktadır. Egzoz muayenesinden geçmeyen araçların trafikte tespit edilmesi ile birlikte cezai işlem uygulandığı da biliniyor.

Araç vize fiyatları 2023 - egzoz emisyon güncel fiyatı
Tüvtürk muayene ücreti

TÜVTÜRK Muayene Ücreti

TÜVTÜRK muayene ücreti 2023 yılında otomobil, minibüs, römork, yarı römork ve kamyonetler için 507,40 TL’dir. 2021 yılına oranla %36,2 zam yapılmış muayene ücreti fiyatıdır. Her yıl güncellenen ve zamlanan muayene ücretlerinden 2023 yılında büyük bir zam oranı ile yeni fiyatlar belirlendi.

TÜVTÜRK muayenesi sonrasında araç rapor alır. Aracın raporunda kusurlu, hafif kusurlu ya da kusursuz ibarelerinin bulunduğunu görebilirsiniz. Bu rapor oluşturulurken aracın genel durumu puanlanarak sonuç elde edilir.

Araç Muayene Ücreti Ödeme Nasıl Yapılır?

Araç muayene ücreti ödemesi muayene sürecinde kredi kartı, banka kartı ya da nakit ile ödenebilmektedir.

Araç Muayene Sorgulama Nasıl Yapılır?

Araç muayene sorgulama TÜVTÜRK resmi web sitesi üzerinden ya da e-devlet kanalından yapılabilmektedir.

20 50 MOTOR YAĞI 18 LİTRE FİYATI – EN UYGUN YAĞ FİYATLARI

Conta Yakan Araba Nasıl Anlaşılır? Kaliteli ve Uygun Conta Takımları

Araç KM Sorgulama Sms 5664 – Bedava KM SORGULA

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥