Aşağıya Bakmayacağız Olayı Nedir

Aşağıya bakmayacağız olayı nedir hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Aşağıya bakmayacağız nerede yaşandı ve aşağıya bakmayacağız olayı video işte detaylar.

Boğaziçi Üniversitesindeki eylemler ile ortaya çıkmıştır. Üniversiteye rektör olarak atanan Prof. Dr. Melih Bulu’nun protestoları esnasında polislerin “Aşağıya bak, toplu gezmek yok” dedikleri iddiası ile gündeme oturmuştur. Bu gündemin sosyal medyaya taşınması ile herkesin ilgi odağı haline gelmiştir.

Boğaziçi Üniversite kampüsünde öğrencilere müdahale eden polis amirinin “Aşağıya bak, terbiyesiz” diye bağırdığı iddiaları sonrasında öğrenciler gözaltına alınmaya başlanmıştı. Kısa sürede hashtag ile atılan tweetler sonrası sosyal medyada gündem olmuştu.

Üniversite Nasıl Dondurulur

Aşağıya Bakmayacağız Nerede Yaşandı

Yapılan eylemler sırasında bir polisin Aşağı bak dediğine dair iddialar üzerine eylemlerde yer edinen konuyla ilgili bir çok haber yapılmıştı. Boğaziçi Üniversitesindeki eylemler esnasında atılan tweetler ile gündemi belirleyen #AşağıBakmayacağız etiketi sonrasında Emniyet Genel Müdürlüğü konuyla ilgili açıklama yapmıştı.

Atılan tweetler sonrası bir çok ünlü de bu paylaşımlara destek verdi. #AşağıBakmayacağız hashtagini Hazal Kaya, Rıza Kocaoğlu, Derya Köroğlu ile Bülent Emrah Parlak’ta paylaşım yaparak tepkilerini göstermişti.

Aşağıya Bakmayacağız Nerede Yaşandı

Aşağıya Bakmayacağız Olayı Video

Eylemler sonrası gündem olan konuyla ilgili olarak Emniyet Genel Müdürlüğü konuya ilişkin açıklak getirdi. Eylemler esnasında söylenen sözlerle ilgili olarak video yayınlayan Emniyet Müdürlüğü olayın iç yüzünü vatandaşlara gösterdi. Videolarda görevli polisin aslında toplu hareketler sergileyen öğrencileri dağıtmak için “in aşağı, in aşağı, aşağıdan, aşağıdan… Toplu gitmek yok” dediği de duyuluyor. Yapılan açıklamada ayrıca Aşağı bak Yalan –  Aşağıdan Doğru denildi.

YouTube video

Getiryemek Üniversite Kulübü Nasıl Kullanılır

Milli Savunma Üniversitesine Nasıl Girilir

Üniversitede Öğretim Görevlisi Nasıl Olunur

googlehaberler