Aseket ne işe yarar özellikle kas ve iskelet ağrısı çekenler tarafından araştırılmaktadır. Kireçlenme, romatizmal ağrılar gibi problemler için kullanılmakta olan ilaç, ağrı ve sızıyı dindirmekle görevlidir.

Aseket Nedir, Nasıl Kullanılır?

Aseket 25 mg’lık dozlarda üretilen ve etken madde olarak parasetamol içeren, kombine ağrı kesici bir ilaçtır. Ağrı kesici ilaçlar kategorisinde yer alan bu ilaç, ağrıya sebep olan inflamasyonun ortadan kaldırılmasını sağlar. Dolayısıyla yalnızca ağrıyı geçirmez, ağrıya neden olan hastalığında tedavi edilmesini sağlar. İçeriğinde pek çok etken madde bulunuyor olması sebebiyle bu ilacın doktor kontrolünde alınması önemlidir.

Aseket nedir, nasıl kullanılır sorusuna özetle kas ve iskelet ağrılarının hangi sebeple meydana geldiğini anlayan ve tedavisini sağlayan bu sayede ağrıların ortadan kalkmasını mümkün hale getiren ilaç olduğu yönünde yanıt vermek doğru olacaktır.

  • Aseket oral (ağız) yoluyla kullanılır.

Oksijen Ne Zaman Bulundu?

Oksijen ne zaman bulundu sorusuna Carl Wilhelm Scheele tarafından 1773 yılında bulunduğunun düşünüldüğü şeklinde yanıt vermek doğru olacaktır.

Aseket Yan Etkileri

Aseket yan etkileri arasında boğaz ve yüzde şişme, çarpıntı, kaşıntı, deride dökülme, böbrekte iltihap, pankreas iltihabı gibi ciddi yan etkiler bulunabilir. Bu gibi durumlar sebebiyle bu ilaç yalnızca doktor kontrolünde ve bilinçli şekilde kullanılmalıdır. Yorgunluk, baş ağrısı, idrara sık şekilde çıkma, fazla terleme veya mide şişkinliği de bu ilacın hafif yan etkileri arasında bulunmaktadır.

Aseket Ağrı Kesici mi?

Aseket kesici mi sorusuna pek çok hastalığın tedavisi için kullanılan bir ağrı kesici olduğu yönünde yanıt verilebilir. Hem ateş düşürmeye hem de inflamasyonu getirerek ağrıyı kesmeye yarayan bu ilaç, kireçlenme, eklem bölgelerinde meydana gelen şekil bozukluğu, sırt ve boyun bölgesinde eklemlerin sertleşmesi gibi pek çok farklı problemin tedavisi için yaygın olarak kullanılmaktadır.

Aseket Boğaz Ağrısına İyi Gelir mi?

Aseket boğaz ağrısına iyi gelir mi sorusuna kısmi olarak etki gösterebileceği şeklinde yanıt vermek doğru olacaktır.

Aseket Baş Ağrısı İçin Kullanılır mı?

Çeşitli rahatsızlıkların meydana getirdiği ağrıların altında yatan enflamasyonu tedavi eden dolayısıyla ağrıların ortadan kalkmasını sağlayan bu ilaç, baş ağrısı için de kullanılabilir. Baş ve diş ağrısı gibi rahatsızlıkların tedavisinde kısmi olarak rol oynayan Aseket baş ağrısı için kullanılır mı sorusuna böylelikle kullanılabileceği şeklinde yanıt vermek doğru olacaktır.

Aseket Adet Keser mi?

Aseket içeriğinde bulunan maddeler sebebiyle adet gecikmesine neden olabilir. Dolayısıyla adet dönemlerinde ancak bir doktor kontrolünde kullanılması gerekir.

Aseket Antibiyotik midir?

Aseket adı verilen ilaç iltihabı baskılama özelliğine sahip olsa da antibiyotik ilaçlar kategorisine girmemektedir.


Daha fazla ilgili içerik;

Aseket hangi ağrılara iyi gelir?

Baş ağrısı
Diş ağrısı
Adet ağrısı
Kas ağrısı
Eklem ağrısı
Sırt ağrısı
Omuz ağrısı
Boyun ağrısı

Aseket tiyo 25 mg 8 mg yan etkileri nelerdir?

Baş ağrısı
Mide bulantısı
Kusma
İshal
Kabızlık
Sersemlik
Uyuşukluk
Halsizlik
Yüksek tansiyon
Karaciğer fonksiyon bozukluğu
Böbrek fonksiyon bozukluğu
Alerjik reaksiyonlar

Askent Ne ilacı?

Askent, aşağıdaki etken maddeleri içeren bir ağrı kesici ve antiinflamatuar ilaçtır:
Deksketoprofen trometamol 25 mg
Tiyokolşikosid 8 mg
Leave A Reply