At Fiyatları 2023 – Ahal Teke Fiyat, Arap ve Binek At

Binek at fiyatları ve Arap atı fiyatlarını sizlere aktarıyoruz. Güncel Ahal teke atı fiyatı ve satılık midilli atı fiyatını kapsamlı bir şekilde sizlerle paylaşıyoruz. Gelin birlikte at fiyatlarını inceleyelim.

Binek At Fiyatları

Sezonun açılması ile birlikte sıkça araştırılan konular arasında yer alan at fiyatlarının güncel şuanki rakamlarını sizler için düzenledik. Binek at fiyatları ve arap atı fiyatları bilgilerini aşağıda bulabilirsiniz.


ÖzellikBilgileri
AdıGayem Su
CinsiyetiErkek
Yaş3-5 Yaş Arası
At tipiYarış Atı
At Irkıİngiliz
Fiyat1.350.000 TL
At Fiyatları
At fiyatları

ÖzellikBilgileri
AdıKasvet
CinsiyetiDişi
Yaş5 Yaş ve Yukarısı
At tipiKısrak
At IrkıArap
Fiyat80.000 TL
At fiyatları
At fiyatları

ÖzellikBilgileri
AdıAfife
CinsiyetiDişi
Yaş3-5 Yaş Arası
At tipiYarış Atı
At Irkıİngiliz
Fiyat70.000 TL
At fiyatları
At fiyatları

ÖzellikBilgileri
AdıKaramel
CinsiyetiDişi
Yaş2 Yaşa Kadar
At tipiYarış Atı
At Irkıİngiliz
Fiyat360.000 TL
At fiyatları
At fiyatları

At fiyatları 2023 yılı itibari ile 12.000 TL ile 950.000 TL arasında değişmektedir. Atların türü, yaşı ve benzeri faktörler at fiyatlarını etkilemektedir. Bununla birlikte ata ne kadar iyi bakıldığı, cinsiyeti ve performansı da fiyatlar üzerinde etkili olan başka faktörlerdir.


Daha fazla at ve at yarışı içeriği;


Satılık Yavru Tay Fiyatları2023 Güncel
Damızlık 3-6 Aylık Tay Fiyatı1.300 TL ile 30.000 TL
Alaca Pony 3-6 Aylık Tay Fiyatı15.000 TL ile 50.000 TL
Shetland 3-6 Aylık Tay Fiyatı15.000 TL ile 50.000 TL
Smart Robin 3-6 Aylık Tay Fiyatı90.000 TL ile 300.000 TL
Yerli Tay Fiyatı1.500 TL ile 400.000 TL
Arap Atı 3-6 Aylık Tay Fiyatları30.000 TL ile 200.000 TL
İngiliz 3-6 Aylık Tay Fiyatı180.000 TL ile 400.000 TL
Ahal Teke Fiyat400.000 – 500.000 TL
Satılık yavru tay fiyatları
Satılık yavru tay fiyatları
Satılık yavru tay fiyatları

Atlar oldukça revaçta olan ve farklı amaçlarla satın alınan canlılardır. Atların dayanıklı yapısı ve güçlü vücutları sayesinde kimi zaman tarım amacı ile kimi zaman da yarış benzeri amaçlar ile satın alınmaktadır. Atların türlerine göre talep edilme nedenleri de değişkenlik gösteriyor.

Satılık Yavru Tay Fiyatları – Yavru At Fiyatları

Satılık yavru tay fiyatları

Satılık yavru tay fiyatları 1.300 TL’den başlamaktadır. Tay atların 1 yaşına kadar aldıkları isimdir. Yavru atlar için tay isimlendirmesi yapılır. Yavru tay satın alınması en çok tayların büyütülmesi ve at çiftliklerinde yaşatılması amacı ile tercih edilmektedir. Öte yandan yetiştirilmek ve eğitilmek amacı ile satılık yavru taylar ilgi görmektedir.

Satılık yavru tay fiyatları tayların cinsi ve özellikleri etki etmektedir. 1.430 TL ile 400.000 TL arasında değişen yavru tay fiyatları satıldığı yere göre de farklı fiyatlar ile ücretlenmektedir. Güncel 2023 satılık yavru tay fiyatları yukarıda sizler için yayınladık.

Satılık Midilli Atı Fiyatı

Satılık midilli at fiyatları

Satılık midilli atı fiyatı 2023 yılında 12.000 TL ile 950.000 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Midilliler kısa bacakları ve geniş karınları olan atlara oranla daha küçük boyutları ile bilinen at türleridir.

Midilliler at çiftliklerinde görüldüğünde çoğu zaman sevimli bulunan atlardır. Satılık midilli atı fiyatı ise cinslerinin ne kadar az bulunur ve özel olduğuna bağlı olarak 950.000 TL’ye kadar çıkmakta. Bu satılık midilli atı fiyatı çok daha yukarısında da midilli at satın almak mümkün ancak ortalama satılık midilli atı fiyatı 15.000 TL civarında seyrediyor.

Tay Fiyatları

Tay fiyatları

Tay fiyatları 1.300 TL’den başlayarak 500.000 TL’ye kadar yükselebilmektedir.  Tayların cinsi, özellikleri gibi faktörlere bağlı olarak tay fiyatları çeşitlenmektedir. Taylar özellikle yaşları küçük olmasından ve kolayca eğitilebilmesinden dolayı eğitmenler tarafından tercih edilir.

Uyumlu, kolay öğrenebilen ve yetiştirilebilen atlar küçük yaşta alınan ve eğitilen atlardır. Tayları doğru yollarla eğiterek istediğiniz şekilde uyumlu bir at yetiştirebilirsiniz. Taylar cinslerine göre daha uyumlu ya da daha hırçın olabilirler. Tay satın alırken cinsine dikkat etmek gerekir.

Arap Atı Fiyatları

Arap atı fiyatları

Arap atı fiyatları atın cinsi, yaşı, cinsiyetine göre değişkenlik göstermektedir. Ortalama olarak 4.000 TL ile 500.000 TL arasında Arap atı satın almak mümkündür. Dişi ve gebe Arap atları ortalama 30.000 TL ile 200.000 TL arasında satışa sunulmaktadır.

Arap atları cinslerine bağlı olarak oldukça ilgi çekici görünen hayvanlardır. Binek atlar arasında Arap dişi binek atlar genellikle 15.000 TL ile 50.000 TL arasında satılmaktadır. Arap ve İngiliz beyaz kısraklar ise 25.000 TL ile 100.000 TL arasında satılmaktadır. Sahibinden ve Haradan benzeri platformlardan farklı türlerde ve yaşlarda beyaz at satın alabilirsiniz. 

At fiyatları 2023 - ahal teke fiyat, arap ve binek at
Ahal teke

En Çok Tercih Edilen Evcil Hayvanlar – Evde Hangi Hayvanlar Bakılabilir?

Evde hangi hayvanlar bakılabilir

Hemen hemen her insanın bir hayvan sevgisi vardır. Evde bakılacak hayvanlar arasına ahır hayvanları giremediği için sizlere en çok tercih edilen evcil kafes ve doğal yaşam ortamı oluşturabileceğiniz hayvanlar hakkında ufak bir bilgilendirme yapmak istiyoruz. Kafes hayvanları ile başlayacak olursak, sultan papağanı, muhabbet kuşu, hamster, yavru tavşan, sincap, cennet papağanı, papağan gibi canlılar evde bakmak için en çok tercih edilen evcil kafes hayvanlarıdır. Bununla ilgili fiyat bilgisi almak için yukarıda belirlediğimiz linklere tıklayarak fiyat ve bakımı hakkında bilgi almanız mümkündür.

Diğer evcil hayvanlara gelecek olursak, evcilleştirilmiş belçika kurdu görünümü ve eğitim konusundaki çabukluğu ile en çok tercih edilenler arasında başı çekmektedir. Pomeranian boo köpek genelde bayanlar tarafından tercih edilmektedir. Halk arasında adı Çin aslanı olarak bilinen bu köpek oldukça tatlı bir görünüme sahiptir.

Köpek cinslerini inceledikçe aklınızda bir çok köpek alma hissi oluşsada kararınızı kesinlikle doğru vermelisiniz. Aldığınız köpeğinizi veterinerinize götürüp köpek çip takmasını istemelisiniz. Köpek çip fiyatı çok pahalı olmamakla birlikte köpeğinizin güvenliği açısından oldukça önemli bir adımdır.

Evde bakılacak evcil hayvan denildiğinde akla ilk gelen kedi cinsleri olmaktadır. Kedi cinsleri isimleri kontrol ederek hangi cins kedi aradığınızı net bir şekilde bilmeniz aramanızı hızlı sonuçlandıracaktır. Kedi almadan önce yapmanız gereken kedi kumu nasıl temizlenir, kedilerin hamile olduğunu nasıl anlarız ve olmaz olmaz sorumluluklardan biri olan kedi nasıl kusturulur? Bu aşamaları öğrenmenizi önemle tavsiye ediyoruz.

En iyi at hangisi?

Türkmenistanda bulunan Ahal Teke at cinsleri genelde göründüğü zaman ilk ilgi çeken at cinsidir. Parlak altın beyazı rengi ile görenleri kendine hayran bırakıyor.

Hangi at daha hızlı?

En hızlı olarak bilinen at cinsleri arap atı ve ingiliz atı olsa’da Quarter atı bütün at ırklarının en hızlısı denilebilir.

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥