Ankara’da mafya lideri olduğu söylenilen Ayhan Bora Kaplan Erzurum’da doğmuştur. Erzurum’da doğsa da gençlik yılları Ankara şehrinde geçen Ayhan Bora Kaplan 1994 yılında uyuşturucu ticaretinden dolayı içeriye girmiştir. Cezaevinden çıktıktan sonra 2000 yılları arasında Ankara’nın gece hayatına hakim olmaya başladı. 2015 yılında ise oğlu için gerçekleştirdiği sünnete birçok iş adamı, siyasetçi ve sanatçı katıldı. Kerbela Yasak sonra adı gündemden düşmeyen isimlerden biridir. Adını sıkça gündemde gördüğümüz Ayhan Bora Kaplan Ankara’nın en bilindik mafyası olarak biliniyor.

Ayhan Bora Kaplan Mekanları

Ayhan Bora Kaplan Mekanları

Ayhan Bora Kaplan adını 2015 yılında ülkemizdeki birçok kişiye tanıttı. Hayatı ve yaşadıklarıyla gündemde sıkça yer alıyor. Birçok farklı suç ile yargılanan Ayhan Bora Kaplan Ankara’nın en bilindik mekanlarının sahibi. Hem market zincirlerinin olduğu hem de mekanlarının olduğu biliniyor. Özellikle Çankaya ilçesinin Filistin Caddesinde yer alan marketlerin birkaçının sahibi olduğu söyleniyor. Tren Bar’ın sahibi ise Ayhan Bora Kaplan’dır. Bu bilgiler dışında sahip olduğu mekanlar hakkında sadece bazı iddialar yer alsa da net bir kanıt yoktur.

Ayhan Bora Kaplan Hayatı

Ayhan Bora Kaplan’ın asıl memleketi Erzurum’dur. Erzurumlu olmasına rağmen tüm çocukluk ve gençlik zamanlarını Ankara’da geçirmiştir. Ankara Yenidoğanda büyüyen Ayhan Bora Kaplan, Bülent Aramazı ihbar ettiği ve öldürülmesine neden olduğu yönünde birçok haber gündeme gelmiştir. Ayrıca Ayhan Bora Kaplan’ın silahlı uyuşturucu çetelerine liderlik ettiği de iddialar arasındadır.

Ayhan Bora Kaplan ismini 2015 yılında oğlunun sünnet düğününde tanıştığı Süleyman Soylu ile tanıttığı söylenenler arasında yer alıyor. Hem Süleyman Soyluyla hem de Melih Gökçek ile samimi oldukları iddia ediliyor. Ayrıca bu bağ sayesinde her iki tarafında güçlendiği söylenenler arasında. Hatta iddialar bunlarla da sınırlı kalmıyor. Ümitcan Uygun isimli katilin Ayhan Bora Kaplan’ın gazinolarında çalıştığı ve Sinan Ateş cinayetinde sorumlu kişi olduğu da öne çıkan iddialar arasında yer aldı.

Ayhan Bora Kaplan hakkında merak ettiklerinizi, yorumlarınızı ve düşüncelerinizi bizlerle paylayabilirsiniz.