Azelderm Krem Ne İşe Yarar

Azelderm krem; ciltte alın, yanak ya da çene bölgesinde sıklıkla görülen sivilce, cilt lekeleri, siyah noktalar ve benzeri pek çok sorunu iyileştirmek için kullanılır. Azelderm kremi aynı zamanda gül hastalığı benzeri sorunları geçirmek için de kullanabilirsiniz. Azelderm krem işlevleri aşağıda belirtilmiştir;

 • Güneş lekelerinin giderilmesinde,
 • Siyah noktaların temizlenmesinde,
 • Sivilcelerin giderilmesinde,
 • Cildin kendini yenilemesinde,
 • Sivilce izlerinin temizlenmesinde,
 • Gül hastalığını geçirmede etkin rol oynar.

Locoderm Krem Ne İçin Kullanılır

Azelderm Krem Kullanıcı Yorumları

Azelderm krem kullanıcıları yüksek oranla kremin etkisinden memnundur. Kullanıcı yorumları baz alındığında kremin pek çok kişi tarafından tercih edildiği görülüyor. Azelderm krem kullanıcı yorumları şu şekilde karşımıza çıkıyor:

 • Azelderm kremin bir miktar kaşındırması dışında herhangi bir sorun yok. 13 yaşından beri bir türlü kurtulamadığım sivilcelerim ve lekelerim vardı. Ancak artık neredeyse hiç kalmadı. Aynı zamanda güneş lekelerim olduğu için yine aynı cildiyeci solante acnes (kırmızı kutu) güneş kremi de vermişti. Hepsini düzenli bir şekilde kullanmaya başladığımdan beri yüzüm ışıl ışıl oldu.
 • Bu kaşıntı daha ne kadar devam edecek diye kara kara düşündüren krem. Acaba orijinalini mi alsaydım diye düşünmüyor değilim.
 • Sivilce ve güneşe bağlı cilt lekelerinin giderilmesinde kullanılan %20 azelaik asit içeren krem. Cildin kendini yenilemesinde, siyah nokta ve sivilce izlerinin temizlenmesinde etkili mucizevi bir krem. Tek sorunu çok ağır bir krem olması. Dermatoloğa danışmadan kesinlikle kullanılmaması gerekiyor.
 • Leke açıcı bir krem. Lekeleri açmakla beraber sivilce çıkmasını da önlüyor.
 • Bu kremi süremiyorum. Sürdükten sonra acayip bir kaşınma oluyor. Gidip yüzümü geri yıkıyorum.
Azelderm Lekelere İyi Gelir Mi?

Azelderm krem, lekeler için özel olarak üretilmiş olan bir kremdir. Sivilce, güneş yanığı, siyah nokta ve benzeri nedenler ile ortaya çıkmış olan lekeleri iyileştirmek için kullanılır. Lekelerin rengini açarak kısa süre içerisinde yok olmasını sağlayan krem, içerisindeki maddeler nedeni ile ağır bir kremdir.

Azelderm Krem Yan Etkileri Nelerdir?

Azelderm krem yan etkileri arasında en çok karşılaşılanı kaşınmadır. Pek çok kişi kremin kaşınmaya neden olması nedeni ile kullanılmamasından bahsediyor. Azelderm krem kızarıklığa da neden olabilir. Bu yan etkiler ile karşılaşılması durumunda kişinin bölgeyi bol miktarda su ile yıkaması tavsiye edilir.

Azelderm Lekelere İyi Gelir Mi

Azelderm krem ciltte meydana gelen lekelerin geçmesine yardımcı olur. Sivilce, güneş yanığı ve siyap noktalar nedeni ile oluşan lekelere birebir bir kremdir. Kullananların yorumlarına göre kullanımı sonrasında lekeleri büyük oranda geçiriyor.

Azelderm krem sürülmesinin ardından bazı kişilerde kaşıntı ve benzeri yan etkiler oluşabiliyor. Krem içerisinde yer alan maddeler nedeni ile bu durum mümkündür. Her krem içerisinde belirli maddeler bulunduğundan pek çok kreme ve ilaca karşı bu yan etkiler ile karşılaşılabilir. Bu durumda doktora danışmanız gerekir.

Azelderm Reçetesiz Alınır Mı

Azelderm krem reçeteli ya da reçetesiz bir şekilde eczanelerden satın alınabilir. Normal reçete ile satılmakta olan bu kremin reçete edilmesi durumunda devlet tarafından ödeme gerçekleşmektedir. Azelderm krem aynı zamanda topikal akne ilaçları grubu içerisinde bulunuyor.

Azelderm krem etkisi yüksek olan ağır bir kremdir. Bu nedenle dermatoloğa danışılmadan kullanılmaması gerekir. Etkisini özellikle karıncalanma şeklinde gösteren kremi kullanırken dikkat edilmesi kişinin sağlığı için büyük önem taşıyor.

Azelderm Krem Nasıl Kullanılır

Azelderm kremi kullanmadan önce bölgenin bol miktarda suyla temizlenmesi ve dezenfekte edilmesi gerekiyor. Bu aşamadan sonra ise kağıt havlu ile yüzünüzü kurutup fındık büyüklüğünde gerekli olan bölgeye uygulayabilirsiniz.

Krem bölgeye uygulanırken baskı yapılmadan masaj yaparak yüze yedirilir. Sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kere kremi kullanmanız yeterli olacaktır. Krem oldukça ağır etkilere sahip bir kremdir. Bu neden daha fazla kullanımı, sağlık açısından tercih edilmez.

Azelderm Mucizesi

Azelderm Mucizesi

Azelderm krem, ciltte meydana gelen sivilce ve güneş izlerinin geçmesinde oldukça etkili bir üründür. Ciltteki hücrelerin yenilenmesi için kullanılmakta olan bu ürünü aynı zamanda çukurlarınız için de kullanmanız mümkün.

Azelderm krem ile sadece sivilce izlerini değil, bilinen birçok yanık, yara, çizilme ve ameliyat izleri için kullanabilirsiniz. Dikiş izleri için bile kullanılmakta olan bu ürün gerçekten mucizevi bir etkiye sahip. Kullananlar tarafından da sıklıkla tavsiye ediliyor.  

Azelderm Krem Fiyat 2022

Azelderm kremin 21 Şubat 2022 Pazartesi günü itibari ile fiyatı 128.85 TL’dir. Pek çok kişi tarafından ilgi görmekte olan bu ürün, gösterdiği performans ile fiyatını hakkediyor. Azelderm 0.2 gr 30 gr kreme eşdeğer olan kremlerin fiyatları ise 129 TL’den 207 TL’ye değişiklik gösteriyor.

Eşdeğer biçimde etki gösteren krem çeşitlerine ve fiyatlarına bakıldığı zaman Azelderm krem hem fiyat hem de etki bakımından oldukça uygun ve kullanılması tavsiye edilen bir krem.

Tirecort Krem Ne İşe Yarar

Dermatop Krem Ne İşe Yarar

Zalain Krem Ne İşe Yarar

Tokalon Güneş Kremi Kullananlar

Yusuf Saroğlu

Sizin için blog yazıları paylaşıyorum. Soru ve önerilerini aşağıya yazabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aradığın burada

Başa dön tuşu