Tirecort Krem Ne İşe Yarar

Tirecort krem ciltte oluşan enfeksiyonların giderilmesinde kullanılan bir antibiyotiktir. Kremin kullanılmasına ilişkin doktor reçetesi gerekir. Deride meydana gelen enfeksiyonların ana nedeni bakterilerdir. Bu bakterilerin öldürülmesi için çalışan Tirecort krem oldukça kısa sürede etkilerini gösterebilmektedir.

Tirecort krem hakkında daha fazla bilgiye ve kremin kullanılış şekli, krem hakkında sıkça sorulan soruların yanıtları ve fiyatına yazımızın devamında ulaşabilirsiniz.

Dermatop Krem Ne İşe Yarar

Tirecort Krem Nedir

Tirecort krem vücutta oluşan bakteriyel enfeksiyonların giderilmesinde kullanılan bir kremdir. Bakteriyel enfeksiyonlar tedavi edilmediğinde ciltte büyük hasarlara yol açabilirler. Bu enfeksiyonların tedavisinde düzenli kullanım gerekliliği ile doktor reçetesi kapsamında kullanılan ilaçlardan biri de Tirecort kremdir.

Tirecort krem deride enfeksiyon oluşumuna neden olan bakterileri öldüren bir antibiyotik olarak kullanılmaktadır. Antibiyotik kategorisinde bulunduğundan doktor tavsiyesi ile belirli bir süre kullanılmalıdır. Uzun süre kullanılmaması gerekir.

Deride meydana gelen şişlik, kızarıklık ve kaşıntının azaltılmasına yardımcı olur. Bu belirtilerin azaltılmasını sağlayan bileşeni ise kortikosteroid olarak bilinir. Derinin iltihaplanması halinde sıkça başvurulan bir antibiyotiktir.

Tirecort Krem Kullanıcı Yorumları

Tirecort krem kullanıcı yorumları itibari ile düzenli kullanıldığında etkilerinin hızlı görüldüğü bir krem olduğu bilinmektedir. Yazımızın devamında kullananların yorumlarına ve krem hakkındaki önemli kullanım sonuçlarına ulaşabilirsiniz.

  • Kortizonlu olduğu için doktor reçetesi dışında kullanılmaması gereken bir krem. O hatayı ben yaptım ve cildimde istenmeyen sonuçlar meydana geldi.
  • Krem antibiyotik olarak da kullanılıyor. Bende egzama sorunu vardı. Egzamadan kurtuluş biletim olduğunu söyleyebilirim. Üstelik cildimdeki kızarıklıktan hemen kurtulmamı sağladı.
  • Kaşıntı ve döküntü insanın cildini mahvediyor. Bu durumdan beni kurtaran ise tirecort oldu. Oldukça başarılı bir krem. Ağrı ve döküntüyü de ortadan kaldırmasının nedeni antibiyotik olmasıymış.
  • Doktorum sedef hastalığı için yazmıştı. Sürekli kullandım ve etkilerini gördüm. Başarılı.
  • Hızlı etkisini gösterdiği için çok sevdim. Bu ağrılı ve yanma hissi ile oluşan kızarmalardan kurtulmak zaman alsa da ağrının gitmesi insanı rahatlatıyor.
  • Olumlu etkileri o kadar çok ki, denemeden geçmeyin. Bu arada düzenli kullanmazsanız hiçbir etkisini göremezsiniz. Düzen şart.
  • Egzamanın baş düşmanı olabilir. Çünkü kullanmaya başlar başlamaz etkilerini gördüm. Benim için kurtarıcı oldu.
  • Etkilerini çok hızlı gösteriyor. Kolay kullanılabiliyor. Gece kullanılmasını tavsiye ediyorum. 
Tirecort Krem Eş Değeri (Muadili) Nedir?

Tirecort kremin eş değer olarak bilinen kremler; Belogent, Fucicort, Fucitec Plus, Fusix Dermacort ve Stafine Cort kremdir.

Tirecort Krem Uçuk İçin Kullanılır Mı?

Tirecort krem uçuk için kullanılamamaktadır. Bu nedenle dudak bölgesine ve açık uçuk yaralarına doğrudan uygulanmamalıdır.

Tirecort Krem Yüze Sürülür Mü

Tirecort krem halk arasında sivilcelerin giderilmesi için yüze sürülmektedir. Ancak yüze sürülmesine ilişkin bir doktor tavsiyesi olmadan kullanılmaması gerekir. Kremin yüze sürülmesi halinde mutlaka gece kullanılmalıdır.

Güneş ışığına doğrudan kremin sürülerek çıkılması ciltte ciddi tahribatlara neden olabilmektedir. Kremin yüze sürülmesi için cilt doktoru tavsiyesi ile hareket etmeniz önerilmektedir. 

Tirecort Krem Sivilce İçin Kullanılır Mı

Tirecort krem sivilce için kullanıldığında etkili sonuçlar verdiği bilinmektedir. Ancak tıbbi kullanımı olan bir ilaç olduğundan doktor reçetesi olmadan kullanılmaması tavsiye edilir. Kremin kullanılması sürecinde sivilce üzerine gece yatmadan önce az miktarda krem uygulanmalıdır.

Sabah kremin kalıntıları duru su ile temizlenmeli ve ardından cilt nemlendirilmelidir. İşleme bir gün daha devam etmelisiniz. 3. Güne geldiğinizde sivilcenin kuruyarak yok olduğun görebilirsiniz. Bu noktada güneşe çıkarken güneş kremi sürmeye özen göstermeniz gerekiyor.

Tirecort Krem Fiyat 2022

Tirecort krem fiyatı 2022 yılında eczanelerde 67,72 TL’dir. Kremin en yüksek fiyatı güncel hali ile olan fiyatıdır. Krem fiyatının 2019 yılından bu yana sürekli yükseldiği görülmektedir.

Kremin fiyatı değerlendirildiğinde yüksek bulunursa krem ile eşdeğer olan Belogent benzeri kremler de uzman doktor reçetesi ile kullanılabilir.

Tirecort Krem Mantar İçin Kullanılır Mı

Hayır. Tirecort krem mantar rahatsızlığı için kullanılan bir krem değildir. Mantar rahatsızlığının çözümünde daha çok Travazol krem tercih edilmektedir. Travazol kremin kullanılması doğrudan mantarın giderilmesi için daha başarılı sonuçlar elde etmenizi sağlayacaktır.

Tirecort krem daha çok cilt üzerinde meydana gelen sedef, egzama, ağrılı döküntü gibi durumlarda kullanılan etkin bir kremdir.

Zalain Krem Ne İşe Yarar

Tokalon Güneş Kremi Kullananlar

Madetoll Krem Ne İşe Yarar

Expigment Krem Kullananlar Yorumları

Yusuf Saroğlu

Sizin için blog yazıları paylaşıyorum. Soru ve önerilerini aşağıya yazabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aradığın burada

Başa dön tuşu