Bankadan PTT hesabına para gönderme işlemi nasıl yapılır, Ziraat mobilden PTT karta para gönderme işlemini nasıl yapacağınızı sizlere aktarıyoruz.

Bankadan PTT hesabına para gönderme işlemleri yapılan son güncellemeler ile mümkün hale geldi. PTT önceden sadece Vakıf Bank ile anlaşmalıydı. Artık tüm bankalardan EFT ile PTT hesabına para gönderimi yapılabilmekte.

PTT hesabı ilk kullanıma sunulduğunda sadece PTT şubelerinden ve Vakıf Bank üzerinden işleme izin veriyordu. Ancak teknolojinin ve ihtiyaçların gelişmesi neticesinde artım bütün bankalar ile işlem yapılabilmektedir.

Ziraat mobilden PTT karta para gönderme

Ziraat mobilden PTT karta para gönderme

Ziraat mobilden PTT karta para gönderme, banka hesabı üzerinden para gönderimi oldukça basittir. Bu işlem bank şubesinden, ATM’den ya da internet bankacılığından yapılabilir. İnternet bankacılığı için adımlar:

  • Öncelikle bankanın mobil sistemine girilmelidir.
  • Menü üzerinden para transferi seçeneği seçilmelidir.
  • Açılan sayfa üzerinden gerekli alanlar doldurulmalıdır. IBAN, banka ismi gibi bilgiler doğru yazılmalıdır.
  • Daha sonra transfer seçeneği olarak EFT seçilmelidir.

Gönderim işlemleri tamamlandıktan sonra para PTT hesabına ulaşır.

İş cepten PTT Hesabına para gönderme

İş cepten PTT Hesabına para gönderme işlemi için kullanıcının İŞ Cep üyeliği olmalıdır. Kullanıcı girişi yapan kişi, sol tarafta bulunan menü bölümünden “Para Aktarma”yı seçmelidir. Açılan sayfadan EFT ile para aktarımını seçmelidir.

Eğer gönderilecek hesap İş cep üzerinde tanımlıysa tanımlı hesaba, değilse tanımsız hesaba gönderim yapılacaktır. Tanımsız bir hesaba gönderim yapılacaksa öncelikle o hesabın bilgileri girilmelidir.

Açılan sayfada banka adı olarak Vakıf Katılım Bankası seçilmelidir. Daha sonra gerekli bilgiler doldurulmalıdır. Bilgilerin yanlış girilmesi durumunda işlem yapılamaz. En son olarak tutar da girilir. İşlem tamamlandıktan kısa süre sonra hesaba aktarım gerçekleşir.


Daha fazla ilgili içerik;


PTT EFT Ne Zaman Hesaba Geçer

PTT para gönderme işlemler EFT sistemi ile yapılmaktadır. PTT EFT ne zaman hesaba geçer, para gönderme işlemleri mesai günleri ve saatleri içerisinde yapılırsa o gün içerisinde hesaba ulaşır. Aksi bir durumda, yani resmi tatillerde, hafta sonlarında ya da mesai saatlerinden sonra yapılan işlemler ilk mesai başlangıcında hesaba gönderilmektedir.

PTT ile para gönderim işlemler Türk Lirası üzerinden yapılmaktadır. Başka para birimleri ile işlem yapılamaz. Ayrıca gönderimler sistemin yoğunluğuna göre gecikebilir. Ancak bilgilerde hata yoksa hesaba ulaşacaktır.