Bebeklerde balgamlı öksürük nasıl geçer ve 6 aylık bebeklerde balgamlı öksürük nasıl geçer, bilgilendiriyoruz. 1 yaş bebeklerde balgam söktürücü hangisi birlikte inceleyelim.

Bebeklerde balgamlı öksürük bebeğin boğazının fazla kuru olması, az su alması gibi durumlar nedeni ile ortaya çıkar. Bu noktada bebeklerde balgamlı öksürüğün aynı zamanda nefes almayı da engellediğini unutmamalısınız.

Bebeğinizin balgamı atması için ona bol bol ılık su içirmeyi unutmayın. Bunun yanı sıra 1 yaşını geçen bebekler için ballı su da tavsiye edilmektedir. Kullanılan başka bir yöntem de balgamlı öksürüğün giderilmesi için çörek otu kaynatılmasıdır. Bebeklerde balgamlı öksürüğü geçiren tarif;

  • Elma ve armut kabuklarını ılık suyun içine atarak kaynatın.
  • Kaynamaya başlayınca tarçın ve zencefil de ekleyerek 10 dakika daha kaynatın.
  • Kaynama işlemi sonunda karışımı posasından süzün.
  • Karışım ılıyana kadar soğumaya bırakın.
  • Ilıyan karışım azar azar olacak şekilde bebeğe içirilmelidir.

6 Aylık Bebeklerde Balgam Söktürücü

6 aylık bebeklerde balgam Söktürücü

6 Aylık bebeklerde balgam söktürücü yöntemlere başvurmadan önce mutlaka bir uzman tavsiyesi almak gerekir. Bebekler henüz çok küçük olduğundan bizim sindirebildiğimiz her şeyi sindiremeyebilirler. Bu noktada bebeğin sindirim sistemine zarar vermemek için çok dikkatli olmak gerekir.

Balgam söktürücü şuruplar en etkili balgam atma yöntemlerinden biridir. Bebeklerin biz yetişkinler gibi balgamı doğrudan öksürerek atamaması doğaldır. Bu sorunu çözmek için doktorunuzdan balgam söktürücü reçetelendirmesini talep edebilirsiniz. 

1 Yaş Bebeklerde Balgamlı Öksürük Nasıl Geçer

1 yaş bebeklerde balgamlı öksürük nasıl geçer

1 yaş bebeklerde balgamlı öksürük nasıl geçer, 1 yaş bebeklerde balgamlı öksürük bebeğin nefes alma kalitesini doğrudan olumsuz etkileyen bir durumdur. 1 yaşını geçen bebeklerde balgam atılması için doğal yollara başvurabilirsiniz. Ilık su, limon ve biraz bal boğazın yumuşamasını sağlayacaktır. Bu karışımı tükettikten sonra bebeğin boğazı yumuşayacağından balgamı çok daha kolay bir şekilde atabilir.

Bebeklerin balgamlı öksürük hali içinde olmaları durumunda düzenlı olarak ılık su, limon ve bal üçlüsünden faydalanabilirsiniz. Günlük 1 kez yarım bardak tüketilmesinde herhangi bir sakınca yoktur.


Daha fazla ilgili içerik;


Bebeklerin balgam atması için ne yapılmalı?

Bebekte balgam sorunu varsa bebeğin balgamı atması için eğer bebek 1 buçuk yaşından büyükse; ılık su ve limonu karıştırarak üzerine biraz bal ekleyip içirmeyi deneyebilirsiniz. Bu bebeğin boğazının yumuşamasına ve balgamın atılmasına yardımcı olacaktır.

Bebeklerde hırıltı ve öksürük evde nasıl geçer?

Bebeklerde hırıltı ve öksürük bebeğin nefes alma kalitesini olumsuz etkiler. Hırıltı ve öksürüğün azaltılması için bebeğin burnu sık sık narin bir şekilde temizlenmeli ve bebeğe bol bol su içirilmelidir. sıvı tüketiminde ılık sıvılar tercih edilmelidir.

1 Comment

  1. 6 aylık bebeğim var sürekli balgamlı bir şekilde öksürüyor. Nane yağı sürmemize rağmen işe yaramadı. Kimyasal kullanmak istemiyorum.