En İyi Öksürük Şurubu Hangisi? – Hangi Öksürük Şurubu İyi Gelir?

En iyi öksürük şurubu, öksürüğünüzün nedenine ve semptomlarınıza bağlı olarak değişir. Öksürüğünüz için en iyi tedaviyi bulmak için bir doktora veya eczacıya danışmanız önemlidir.

Öksürük şurubu, öksürüğün nedenine göre farklı şekillerde etki eden bir ilaçtır. Öksürük, solunum yollarının tahriş olması nedeniyle oluşan refleks bir harekettir. Öksürük şurupları, bu tahrişi azaltarak veya öksürüğe neden olan mukusun atılmasını kolaylaştırarak öksürüğü gidermeye yardımcı olur.

Prospan74 TL
GrinTuss150 TL
Perebron74 TL
Aferin66 TL

Reçetesiz En İyi 7 Öksürük Şurubu

Kuru öksürük, öksürük esnasında balgam oluşmadığı bu sebeple boğazı tahriş eden öksürük türüdür. Viral hastalıklarda karşılaşılan kuru öksürük, verimsiz öksürük olarak da anılmaktadır. Oldukça rahatsız edici olan bu problem için en iyi kuru öksürük şurubu hangisi sorusuna ise çeşitli cevaplar verilebilir.

Bisolnatur, kuru öksürük için tercih edilen doğal ve etkili şuruplardan biridir. Fitospan, Prospan ve Grintuss da kuru öksürük için tercih edilen şurupların arasında bulunur. Ancak şurup kullanımının bilinçsiz şekilde gerçekleşmesi daha büyük problemlere neden olabilir. Sizin için uygun şurubu bulmak için doktorunuza danışmalısınız.

1. Aferin

Öksürük şurubu

Aferin öksürük şurubu uzun yıllardır öksürük ve soğuk algınlığı için en sık tercih edilen şurupların arasında gelmektedir. Parastemol ve klorfeniramin içerikli bir şurup olan Aferin, reçeteli şekilde eczanelerde satılmaktadır. Dolayısıyla bu ilacı kullanmak için doktor muayenesinden geçmek gerekir.

2. Brıcanyl

Renksiz ve berrak bir görüntüye sahip olan Brıcanyl öksürük şurubu solunum yolunu genişleterek nefes almayı kolaylaştırır ve öksürük probleminin ortadan kalkmasını sağlar. 6 yaşından büyük bireylerin kullanımına uygundur.

3. Perebron

Öksürük şurubu

Etkin maddesi oksolamin fosfat olan Perebron öksürük şurubu solunum yollarına bağlı olan ateş, ağrı ve tahrişi ortadan kaldırır, öksürüğün sonlanmasını sağlar. Öksürüğü sebebi ile birlikte tedavi ediyor olması bu şurubun sıklıkla tercih edilmesini sağlar.

4. Prospan

Prospan öksürük şurubu öksürük ve akut solunum enflamasyonu hastalıkların tedavisine yardımcı olmak amacı ile kullanılır. Kullanım miktarının değişikliği ile 1 yaşından küçük çocuklarda bile kullanılabilir.

Reçetesiz Öksürük Şurubu Fiyatı 2024

Reçetesiz öksürük şurubu fiyatı çeşitli sebepler dolayısıyla öksürük yaşayan kişiler tarafından merak edilmektedir. Reçetesiz öksürük şurupları arasında bulunan Bisolnatur ve Prospan gibi şurupların fiyatları 75 TL ile 150 TL arasında değişiklik göstermektedir.

Öksürük için hangi şurup iyi gelir?

Öksürüğün türüne göre şurup seçimi değişmektedir. Kuru öksürük için öksürük kesici şuruplar, balgamlı öksürük için ise balgam söktürücü şuruplar tercih edilir.

Kuru öksürüğe hangi şurup keser?

Kuru öksürüğe, öksürüğü kesmeye yardımcı olan öksürük kesici şuruplar iyi gelir. Öksürük kesici şurupların yaygın örnekleri arasında dextromethorphan (DM) ve guaifenesin bulunur.

En hızlı öksürük kesici ilaç nedir?

En hızlı öksürük kesici ilaç, öksürüğün nedenine göre değişir. Kuru öksürük için dextromethorphan (DM) veya guaifenesin içeren şuruplar, balgamlı öksürük için ise guaifenesin, ambroksol veya bromheksin içeren şuruplar en hızlı öksürük kesici etkiyi gösterir.

Ecz. Yeşim Karabulut

2001 İstanbul Eczacılık Fakültesi Mezunu. Uzmanlık alanı tedavi ilaçları ve ağrı, bulantı, öksürük ilacı kullanımı hakkında bilgi verir. Meslek ve İstanbul aşığıdır. yesim.karabulut@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥