Bekleyen Provizyon İptali (Kontrol Altında Tutun)

Bekleyen provizyon iptali, provizyonda bekleyen işlemin size ait olmaması halinde iptali gerçekleştirilebilmektedir. Bir örnek ile açıklamak gerekirse hesabınızdan yapılan para transferi size ait olmadığını düşünebilirsiniz.

Sizin tarafınızdan gerçekleştirilmeyen bir transfer işleminin iptali provizyon süresi boyunca mümkündür. Doğrudan bankayı arayarak işlem iptali yaptırabilir ve provizyon sürecinden faydalanabilirsiniz. Yazımızın devamında provizyondaki paranın iptaline ilişkin farklı bankaların kullandıkları kanalları derledik.

Provizyonda Bekleyen Para İadesi

Provizyonda bekleyen para iadesi mümkün olmakla birlikte iade süresi bankadan bankaya değişir. Provizyon bir ön onay süresidir. Ön onay süresi bitene kadar bankalar arasında yapılan iletişim de tamamlanır. 

Provizyonda bekleyen paranın iadesi büyük oranda mümkündür. Yaptığınız işlemi yanlış hesaba transfer olarak yaptığınızı düşünüyorsanız hızlı bir şekilde ilgili bankanın müşteri hizmetlerini aramanız ve kayıp, çalıntı veya şüpheli işlem tuşlaması yaparak müşteri temsilcisine bağlamanız gerekir.

Müşteri temsilcisine bağlandıktan sonra hesabınızdan yapılan para transferi ile ilgili şikayetinizi dile getirmeli ve çözüm işlemlerinde müşteri temsilcisine yardımcı olmalısınız.

Yapı Kredi Bekleyen Provizyon İptali

Yapı Kredi bekleyen provizyon iptali ancak işlemin hatalı olarak yapılması ya da hesap sahibinden başkası tarafından yapılmış olması nedeni ile gerçekleştirilebilmektedir. Provizyondaki paranın transferini iptal etmek için Yapı Kredi müşteri hizmetlerine bağlanmalısınız.

Yapı Kredi müşteri hizmetleri numarası; 0850 222 0 444 üzerinden müşteri hizmetlerine bağlanın. Kayıp, çalıntı veya şüpheli işlem tuşlaması yaparak ardından müşteri temsilcisine bağlanın.

Müşteri temsilcisi tarafından işlemin belirli şartları taşıması halinde provizyon iptali gerçekleştirilebilmektedir.

Vakıf Bank Provizyon İptali

Bekleyen provizyon i̇ptali

Vakıf Bank provizyon iptali, provizyon süresi geçmemiş ise ve müşterinin yanlış bir işlem ya da başkası tarafından yapılmış bir işlem olması halinde mümkündür. Vakıf Bank müşterilerinin provizyondaki para transferini bazı nedenler ile iptal etmesi gerekebilir. Bu iptal nedeninin yanlış işlem ya da başkası tarafından yapılan bir işlem olmaması halinde iptal gerçekleştirilmez.

  • Vakıf Bank provizyon iptali için arayacağınız müşteri hizmetleri numarası; 0850 222 0 724 üzerinden müşteri temsilcinize bağlanın.
  • Ana menüde tuşlama yaparken kayıp, çalıntı ya da şüpheli işlem seçeneğini seçin.
  • Müşteri temsilcisine provizyondaki işlem iptali istediğinizi söyleyin.
  • İptal nedenini açıklayın.
  • İptal işleminin gerçekleşmesi için gerekli süreyi müşteri hizmetlerine danışarak öğrenebilirsiniz.

Bekleyen Provizyon İptali Garanti

Bekleyen provizyon iptali Garanti bankası için de belirli şartların taşınması ile mümkündür. Provizyon süreci bankalar arasında gerçekleşen bir işlem için daha uzun sürebilir. Yanlışlıkla yaptığınız bir para transferini iptal etmek için doğrudan müşteri hizmetlerini aramalısınız.

Müşteri hizmetlerini aradıktan sonra müşteri temsilcisine durumu aktararak hızlı bir şekilde provizyon iptal talebinde bulunabilirsiniz. Bekleyen provizyonun iptali için ya işlemin yanlışlıkla yapılmış olması gerekir ya da hesap sahibinden başkası tarafından şüpheli bir işlem olarak gerçekleştirilmiş olması gerekir.

Halkbank Provizyon İptali

Halkbank provizyon iptali işlemlerinde hızlı bir şekilde provizyon sürecini geçirmeden müşteri hizmetlerine bağlanmak gerekir. Provizyon iptali denildiğinde anlatılmak istenilen provizyon sürecinde olan aktarmanın iptal edilmesidir.

Henüz provizyon sürecinde olan para transferinin iptal edilmesi için doğrudan müşteri hizmetlerini arayarak yanlış bir işlem gerçekleştirdiğinizi söylemelisiniz. Bunun dışında hatalı işlem ya da şüpheli işlem olmadıkça para transferi iptali gerçekleştirilememektedir.


Daha fazla ilgili içerik;

Bekleyen provizyon kaç dakika sürer?

Bekleyen provizyon süresi, genellikle bir gündür. Ancak, yapılan işlem farklı bir bankanın POS cihazına aitse bekleyen provizyon 2 güne uzayabilir.

Bekleyen provizyon borca yansır mı?

Hayır, bekleyen provizyon borca ​​yansımaz. Bekleyen provizyon, işlemin henüz tamamlanmadığını ve onaylanmadığını gösterir. İşlem tamamlandığında, tutar borca ​​yansıyacaktır.

İşlem provizyondan ne zaman çıkar?

İşlem provizyondan, işlemin tamamlanıp onaylanmasından sonra çıkar. İşlem tamamlandığında, tutar borca ​​yansıyacaktır.

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr