Bekunis fiyat 2024, ülkemizde son zamanlarda en çok tercih edilen ve kullanılan ilaçlar arasında yerimi almıştır. Günlük hayatta yediğimiz yemeklerden dolayı bazı zamanlarda bağırsak görevini yerine getiremez.

Bağırsak hareketlerinin hızlanması için birçok ilaç ve şurup piyasada satılmaktadır. Bağırsak hareketlerinin kolaylaşması için Duphalac şurubu da birçok kişinin tercihi olmaktadır. Duphalac fiyat 2024 yılında Bekunis ilacına göre daha pahalıdır. Hadi gelin daha detaylı bir şekilde bu ilacı inceleyelim.  

Bekunis Fiyat75 TL
Bekunis Fiyat

Bekunis Nedir, Ne İçin Kullanılır?

Kabızlık sorunu çeken kişilerin kullanılması için doktor tarafından tavsiye edilen ilaçlardan biridir. Çeşitli bağırsak hastalıklarında da bu ilacın kullanılması önerilir. Bağırsak görevini tam olarak yerine getirmediği zaman kişilerde bazı durumlar ortaya çıkar. Bu durumlar ise kişilerin günlük hayatınızı olumsuz etkiler. Bu yüzden bağırsağın işlevini yerine getirmesi ve sağlıklı bir şekilde görevini tamamlaması için Bekunis ilacı kullanılır. Peki bu ilacın etkileri nelerdir? Hadi gelin bakalım. 

  • Dışkının daha hızlı ve kolay atılması için kullanılmaktadır. 
  • Kalın bağırsağın uyarılarak kasılmasını sağlar. 
  • Bağırsak kaslarında meydana gelen fonksiyon bozukluklarının düzelmesinde kullanılır. 
  • Bağırsakların temizlenmesi için kullanılan ilaç türüdür. 

Özellikle bu ilaç yatağa bağlı kişilerde meydana gelen kabızlık sorununun ortadan kalkması için kullanılır. Ayrıca basurun neden olduğu kabızlık tedavisinde de tercih edilir. 

Bekunis Günde Kaç Defa Kullanılır?

Bekunis Günde Kaç Defa Kullanılır 

Bekunis ilacını kullanmak isteyen ve kullanım şeklini merak eden birçok kişi vardır. Bu ilacın kullanım dozu doktorunuzun önerdiği şekilde olmalıdır. Etkisini görmediğiniz zaman kendi kendinize doz artırımında bulunmamanız gerekir. Peki günde kaç defa ve nasıl kullanılır? 

Bekunis ilacı günde bir tane alınması tavsiye edilir. Gece yatmadan bir tablet alınarak su içilir. Bu ilacı kullanmanıza rağmen kabızlık sorununuz devam ediyorsa doktora başvurmanızı tavsiye ediyoruz.  

Bekunis Reçetesiz Fiyatı

Bekunis ilacını reçetesiz bir şekilde almak isterseniz ödemeniz gereken tutar 75 TL’dir. Bu ilacı doktorunuzun tavsiyesi üzerine almanız gerektiğini tekrardan hatırlatalım. Ayrıca reçeteli olarak bu ilacı aldığınız zaman ücret ödemek zorunda kalmazsınız.  

Bekunis SGK Karşılıyor Mu? SGK tarafından bu ilacın ücreti karşılanmaktadır. Bu yüzden ödeme farkı olmadan bu ilacı alabilirsiniz. Tabi reçeteli bir şekilde bu ilacı alırsanız bu durum söz konusudur.


Daha fazla ilgili içerik;


Bekunis 3mg/5mg Fiyat

Bekunis 3mg5mg Fiyat

Abdi İbrahim ilaç markası tarafından üretilen Bekunis ilacını almak isteyen kişiler fiyatını merak etmektedir. Bekunis 3MG/5MG tabletin 2024 yılında fiyatı 75 TL olarak belirlenmiştir. Bu ilaç sayesinde uzun süredir çektiğiniz kabızlık sorununuzu çözebilirsiniz. Bu ilaç müshil ilacı olarak da bilinmektedir.  

Bu ilacı kullanırken kafanıza göre doz arttırımında bulunmayınız. Fazla doz alımlarında kramp, karın ağrısı ve ishal gibi durumlar görülür. Bu durumlarda hemen doktora başvurunuz. 

Bekunis ilacı hakkında merak ettiklerinizi, düşüncelerinizi ve sorularınızı bizlere yorum kısmından iletebilirsiniz.