Bengal kedisi yavru fiyatı ve Bengal kedisi sahiplenme nasıl ve nereden yapılır, bilgilendiriyoruz. Bengal kedisi özellikleri ve Bengal kedisi yasak mı, gelin birlikte inceleyelim.

Bengal kedisi fiyatı kedi sahiplenmeyi düşünen pek çok kişi tarafından en sık araştırılan konulardan biri haline gelmiştir. İlk olarak Amerika Birleşik Devletleri’nde yetiştirilmeye başlanmış ve vahşi görünüme sahip bir kedi olan Bengal kedisi, yapısının haricinde oldukça uysal sevecen ve sakin yapılı bir kedidir. Bu sebepler dolayısıyla bir kediyle hayatını paylaşmak amacıyla kedi sahiplenmek isteyen pek çok kişinin ilk tercihi Bengal kedisi olmaktadır.

Bengal kedisinin fiyatı için ise ortalama olarak 18.000 TL ile 26.000 TL arası bir fiyat söylemek doğru olacaktır. Melez bir ilk olan Bengal kedilerinin ataları vahşi kedilere dayanmaktadır. Bu sebeple bulunması güç kedi türleri arasında yer almakta ve fiyatı da bu sebeple diğer kedilere göre daha yüksek olmaktadır.

Minimum18.000 TL
Maksimum26.000 TL

Bengal Kedisi Yavru

Bengal Kedisi Fiyat

Bengal kedisi yavru olarak alındığı takdirde size ve yeni evine çok daha hızlı bir şekilde alışabilir. Kısa süre içerisinde bulunduğu ortama ayak uyduran ve evdeki diğer canlılarla iyi anlaşan Bengal kedileri çocuklu aileler için önerilen evcil hayvanların arasında bulunmaktadır. Çocuklarla arası oldukça iyi olan bu kedi oyun oynamaktan ve kendini sevdirmekten hoşlanır.


Daha fazla ilgili içerik;


Gri Bengal Kedisi

Bengal Kedisi Fiyat

Gri Bengal kedisi, Bengal kedileri arasında en popüler olan türlerden biridir. bulunması oldukça güç olan gri Bengal kedisi görenleri kendine adeta hayran bırakır. Vahşi görüntüsünün yanı sıra oldukça oyuncu ve uysal olan Bengal kedileri, evde beslenmek için uygundur.

Kısa süre içerisinde bulunduğu ortama ve bulunduğu ortamda yaşayan insanlara alışır ve onlara samimiyet göstermeye başlar. Ayrıca bulunduğu evi ve ortamın sahiplenmesi de Bengal kedilerinin özellikleri arasında bulunmaktadır.

Bengal Kedisi Sahiplenme

Bengal Kedisi Fiyat

Bengal kedisi sahiplenme son yıllarda oldukça popüler hale gelmiştir. Vahşi ve oldukça farklı görüntüsünün yanı sıra evlerde yaşamak için uygun olan özellikle küçük çocuklarla oldukça iyi anlaşan Bengal kedileri kısa süre içerisinde sizlere alışabilir ve sizlerle yaşamaya alışabilir.

Bunun yanı sıra bir Bengal kedisi sahiplenmek isteyen kişilere bu kediyi daha yavru haldeyken sahiplenmeleri önerilmektedir. Bu sayede kedi sizlere çok daha kolay şekilde alışacak ve uyum sürecinde herhangi bir zorluk yaşamanız söz konusu olmayacaktır.