2024 Bentonit Kil Kullananlar Yorumları

Bentonit kili, volkanik kül, tüf ve lavların kimyasal ayrışmasıyla oluşan, alüminyum ve magnezyum bakımından zengin bir kil türüdür. Bentonit kilin en önemli özelliği, elektromanyetik negatif yük taşımasıdır. Bu sayede toksinleri, bakterileri ve fazla yağı cilde yapışmadan mıknatıs gibi çeker ve arındırır.

Uzun yıllar boyunca Bentonit kil farklı amaçlarla kullanılıyor. Özellikle cilt bakımında en etkin bir şekilde kullanılır. Kil maskesi olarak kullanıldığı zaman cilde olumlu bir etki yaratır. Cilt tipi fark etmeden her cilt tipi rahatlıkla kullanabilir. Dişlerin beyazlamasını için de kullanıldığı gibi evcil hayvan bakımında da kullanılmaktadır. Peki bu kadar çok faydası olan Bentonit kil hakkında kullanıcılar hangi yorumları söyledi?

  • Maskeyi her hafta düzenli olarak kullanıyorum. Cildimi aydınlatıyor ve diş lekelerine aşırı iyi geliyor.
  • Düzenli olarak kullanmadığım için etkili bir sonuç alamadım. Ancak cildimizi aydınlattığını rahatlıkla söyleyebilirim.
  • Saçlarınıza kesinlikle bentonit kil kullanın. Saçlarımı aşırı güçlendirdi ve dökülmesini azalttı. İnanılmaz bir etkisi var.
  • Aktarlardan bentonit kilini alın. İnternet üzerinden almanızı istemem. Doğal kil tozu sayesinde saç, cilt, dişlerinizde kullanabilirsiniz.

Bentonit Kil Zararları

Bentonit kil zararları

Antibakteriyel özelliğinden dolayı vücudunuzu kir ve yağdan arındırır. Cilde faydası olduğu gibi diş ve ağız bakımı için de önemli bir yere sahip. Yüz beyazlatma ve diş beyazlatmak için kullanılır. Ancak Bentonit kilin gösterdiği etki kişiden kişiye göre değişiklik gösterir. Bu kilin yararı olduğu gibi zararı da olabilir. İşte Bentonit kilin zararları şu şekildedir;

  • Su tutma ve çekme özelliğinden dolayı kabızlık sorunu,
  • Sürekli kullanılan ilaç varsa ilaç ile etkileşime girerek farklı yan etkiler,
  • İdrara çıkma isteğinin artması gibi sorunlara yol açabilir.

Bentonit Kil İçmenin Faydaları

Sindirim sistemi rahatsızlıklarından tutun depresyon sorununa kadar birçok konuda fayda sağlar. Maske olarak kullanılan Bentonit kil ağız yoluyla da tüketilebilir. İçilen bentonit kil bağırsak sorunlarınızı en aza indirger. Vücutta bulunan zararlı patojenleri kan dolaşımına karışmasını engelleyerek kolay bir şekilde vücuttan atılmasını sağlar.

Bentonit kil içen kişiler mide rahatsızlıkları ve bağırsak sorunlarından kurtulur. Bunlara ek olarak kolon temizliği sağlanır. Ayrıca mineral takviyesi ve detoks etkisine de sahiptir. Hatta Osmanlı zamanında salgın hastalıkların tedavisi içinde bentonit kil sıkça kullanıldığı biliniyor. Düzenli olarak bentonit kil içerek vücut sağlığınızın korunmasına yardımcı olabilirsiniz.

Bentonit Kili Eczanede Satılır Mı

Bentonit kili eczanede satılır mı

Bentonit kilini bulabileceğiniz birçok alan var. Aktarlardan ya da doğal içerik satışı gerçekleştiren mağazalardan Bentonit kilini satın alabilirsiniz. Hatta internet üzerinden satış yapan mağazalardan da Bentonit kilini satın alabilirsiniz. Ancak doğal ve saf içerikli olduğundan emin olamayacağınız için Bentonit kilini aktarlardan satın almanızı tavsiye ediyoruz. Bentonit kil nadir eczanelerde satış sunulur. Her eczanede Bentonit kilini bulamayabilirsiniz.

Başak Saroğlu

Başak, Ankara'da Elektrik Elektronik Mühendisi. Ayrıca yeni içerikler yazmayı ve paylaşmayı seviyor. basak.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥