Biletmatik Vizeleme Nasıl Yapılır 2022

Biletmatik vizeleme nasıl yapılır 2022 hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. İstanbul kart vizeleme nasıl yapılır işte detaylar.

Biletmatik vizeleme nasıl yapılır 2022 işlemleri oldukça sık bir şekilde araştırılıyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi öğretmen, öğrenci ve 60 yaş üstü vatandaşların ulaşımdan daha indirimli faydalanmasını sağlıyor. Bu vatandaşların kullandığı indirimli kartlar için vizeleme tarihine dair açıklama yapılmıştır. Belediye vizeleme işlemlerini 5 TL’den 13 TL’ye yükselttiğini açıkladı. Ayrıca vizeleme işlemlerinin 2022 yılı boyunca da yapılabileceğini açıkladı. Vizeleme işlemini kısaca şu şekilde yapabilirsiniz;

 • İstanbul’un genelinde 970 adet biletmatik cihazı bulunuyor.
 • Farklı lokasyonlarda bulunan bu biletmatik cihazlarınıza kartınızı yerleştirip 10 saniye kadar bekleyin.
 • Bu işlemi yaptıktan sonra kartınızı vizesini yenilemiş olacaksınız.

İstanbul Kart Vizeleme Nasıl Yapılır

İstanbul kart vizeleme nasıl yapılır sorusu Belediye’nin vizeler hakkında yaptığı açıklamadan sonra sıkça merak edildi. Eğer İstanbul kartınıza vizeleme işlemi yapmak istiyorsanız ODM/Biletmatik cihazlarından faydalanmanız gerekiyor. Bu cihaza vizeleme işlemi yapmak istediğiniz kartı yerleştirip 10 saniye kadar bekleyin. Böylece kartınız yeni bir vizeleme tarihine kadar kullanım geçerliliğini koruyacaktır.

İstanbul Kart İndir

İstanbul Kart Öğrenci Vize Yenileme

İstanbul kart öğrenci vize yenileme işlemleri oldukça basittir. Bunun için takip etmeniz gereken adımları şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Öncelikle indirimli kartınızda vizeleme işleminden önce en az 13 TL bakiye olması gerekiyor.
 • Ardından kartınızı en yakın biletmatik cihazına yerleştirin.
 • Ekranda 13 TL karşılığında güncellemeyi kabul ediyor musunuz sorusu gelince onaya basın.

Bu adımları takip etmeniz halinde indirimli öğrenci kartınızı bir sonraki güncelleme tarihine kadar aktif şekilde kullanabilirsiniz. İşlemden sonra kartınızdan 13 TL vizeleme işlem ücreti kesilecektir.

Biletmatik Kart Güncelleme
Biletmatik Kart Güncelleme

Biletmatik Kart Güncelleme

Biletmatik kart güncelleme işlemi vizeleme anlamı taşımaktadır. Her yıl belirli dönemlerde tüm ulaşım kartlarının vize süresi doluyor. Kartınızın kullanıma kapanmaması için belirlenen tarihlerde vizeleme işlemi yaparak güncellemeniz gerekiyor. Bu işlemi İstanbul genelinde yer alan ODM/Biletmatik cihazları üzerinden kolayca yapabilirsiniz. Bu cihaza ilgili kartınızı takıp 10 saniye kadar beklemeniz yeterli olacaktır. Ardından vizeleme işleminiz yeni vize dönemine kadar tamamlanmış olacaktır.

İstanbul Kart aktifleştirme nasıl yapılır

İstanbul Kart aktifleştirme nasıl yapılır sorusu sıklıkla araştırılıyor. Eğer kartınızın vizeleme işlem dönemi geldiyse bunu ODM/Biletmatik cihazları aracılığı ile yapabilirsiniz. Bu cihazlar İstanbul’un farklı noktalarında yer alıyor. Kartınızı cihaza 10 saniye okutarak işleminizi kolayca yapabilirsiniz. Eğer indirimli kart kullanıyorsanız bu işlem neticesinde kartınızdan 13 TL hizmet bedeli kesilecektir.

Öğrenci Kartı Vize Yenileme Online

Öğrenci kartı vize yenileme online işlemler ile yapılabilir. Bunun için İstanbulkart mobil uygulamasını telefonunuza indirmeniz gerekiyor. İşlem adımlarını kısaca sıralamak gerekirse de;

 • Android ya da IOS işletim sistemli cihazlarınıza İstanbulkart mobil uygulamasını indirin.
 • Ardından online işlemler sayfasına giriş yapın.
 • Sonraki adımda indirimli kartlar sayfasına erişim sağlayarak vizeleme işlemlerini takip edin.
 • Kartınızdan işlem sonucunda 13 TL hizmet bedeli kesilecektir.

Bu adımları takip etmeniz halinde kartınızın vize yenileme işlemi tamamlanacaktır. Sonraki yıl vize yenileme sürecine kadar kartınızı aktif olarak kullanmaya devam edebilirsiniz.

İstanbul Kart Güncelleme Nasıl Yapılır
İstanbul Kart Güncelleme Nasıl Yapılır

İstanbul Kart Güncelleme Nasıl Yapılır

İstanbul kart güncelleme nasıl yapılır sorusu vatandaşlar tarafından araştırılıyor. İstanbulkart’ların tümünde her yıl vize yenileme işlemleri yapılmalıdır. Belirtilen tarihlerde online ya da Biletmatik cihazları üzerinden vize yenileme işlemlerinizi yapabilirsiniz. Online işlemlerden yapmak istiyorsanız telefonunuza İstanbulkart mobil uygulamasını indirmeniz gerekiyor. Ancak Biletmatik cihazlarından yapmak istiyorsanız da şu adımları takip etmelisiniz;

 • Biletmatik cihazlarına ilgili İstanbulkartı’nızı yerleştirin.
 • Kartınızın tanımlanması için 10 saniye bekledikten sonra çıkan ekrandan onay kısmına tıklayın.

Böylece kartınızı güncellemiş olacaksınız.

Müzekart Fiyatı

Ücretsiz Paycell indir internet Kazan

Aylık Akbil Nasıl Yapılır

Paycell Yılbaşı Çekilişi Kampanyası

googlehaberler