Bilgisayara Play Store nasıl indirilir ve PC ye uygulama indirme programını birlikte indirelim. Play Store bilgisayara indir işlemini gelin birlikte inceleyelim.

Bilgisayarınıza Play Store indirmek için BlueStrak adlı bir programı bilgisayarımıza indirerek kurmamız gerekir. Bu programa bilgisayarınızın web tarayıcısından kolaylıkla erişebilirsiniz. Tarayıcınızdan uygulamayı bulduktan sonra kurulumunu yapmalısınız.

Play Store Bilgisayara indir

Play Store Bilgisayara indir
Play Store Bilgisayara indir
Play Store Bilgisayara indir

 Söz konusu olan programın indirme aşamalarını tek tek yazalım;

  • Bilgisayarınızın tarayıcısına ilk olarak BlueStrak yazarak ilgili sayfayı açın
  • Daha sonra ekranda “download BlueStacks”  indir seçeneğine basın.
  • Sizden kurulum dosyasını PC’nize kaydetmeniz istenecek ve yeri seçerek “Kaydet”e basın.
  • Kurulum sürecini başlatmak için “Şimdi kur” yani ‘ Install now’ seçeneğine basın.
  • Kurulum işlemi tamamlandıktan sonra play storeniz hazır olacak.
  • Ardından uygulamaya bir mail adresi girerek oturum açmalısınız. Eğer mail adresiniz yoksa hemen bir gmail adresi açın.

BlueStacks uygulamasını doğrudan indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.


Daha fazla ilgili içerik;


PC Ye Uygulama İndirme Programı

PC ye uygulama indirme programı, bilgisayarınıza indirdiğiniz BlueStrak uygulaması sizim bilgisayarınızı bir android sisteme çevirmektedir. Bu uygulamayı bilgisayarınıza indirdikten sonra uygulamayı açtığınız zaman g-mail hesabınızla o sisteme giriş yaptığınız zaman google store hesabınızı açmış oluyorsunuz ve istediğiniz her türlü uygulamayı aynı cep telefonunuzda olduğu gibi bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz.

Google Play’den bilgisayara uygulama indiremiyorum

Google Play’den bilgisayara uygulama indiremiyorum, Google Play’den bilgisayarınıza uygulama indiremiyorsanız aşağıda yazacağım adımları uygulayınız;

  • Güçlü bir internet ağınız olup olmadığından emin olun eğer internetiniz güçsüzse indirme işlemi gerçekleşmeyebilir.
  • Uygulamada bulunan önbelleği ve verileri temizleyin ve google play storeyi kapatıp yeniden açın indirme işlemini yeniden deneyin
  • Cihazınızı yeniden başlatın. Bilgisayarınızı ya tamamen kapatıp açım ya da yeniden başlat sekmesini seçerek kapanıp açılmasını sağlayın

Eğer bunları yaptınız ve hala sorun yaşıyorsan depolama alanınız olup olmadığını kontrol edin. Play storenin güncel olup olmadığını kontrol edin.