Play Store Arama Geçmişi Nasıl Silinir 2022

Play Store arama geçmişi nasıl silinir 2022 hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Play Store arama geçmişi görüntüleme işte detaylar.

Play Store arama geçmişi nasıl silinir 2022 yılında da bir değişiklik göstermemiştir. İşlem oldukça basit olup aşamaları aşağıda sıralanmıştır.

  • Google Play Store uygulamasını açmalısınız.
  • Uygulama içerisinde sağ üst kısımda profil simgenizi göreceksiniz.
  • Profil simgesinin üzerine dokunmalısınız.
  • Profil simgenize dokunduktan sonra kendi hesabınıza ait olan bazı işlem seçenekleri çıkacaktır.
  • Bu seçenekler içerisinden “ayarlar” kısmını tıklamalısınız.
  • Daha sonra genel hesap alanına basmalı ve cihaz tercihlerini seçmelisiniz.
  • Cihaz arama geçmişini temizle diye bir alan olduğunu göreceksiniz.
  • Bu alana dokunduktan sonra Play Store arama geçmişi silinme işlemi tamamlanmış olacaktır.

Arama geçmişinizi sildikten sonra tekrar geri alabilme durumu söz konusu değildir. Bundan dolayı silmeden önce kontrol etmeli ve önemli gördüğünüz herhangi bir şey varsa bunu göz önünde bulundurarak işlemi yapmalısınız.

Play Store Arama Geçmişi Görüntüleme

Play store arama geçmişi görüntüleme için ilk yapmanız gereken telefonunuzdan Google Play Store uygulamasını açmaktır. Uygulamada yer alan arama kısmında daha önce aradığınız içeriklerin görüntülemesini görebilirsiniz. Yapmanız gereken o kısma basmak olmalıdır. Arama butonuna tıkladığınız zaman karşınıza daha önceden yapmış olduğunuz aramalar çıkar. Yalnız bu hepsi değildir. Karşınıza genelde son 4 ya da 5 aramanız ile ilgili görüntüleme gelecektir.

Google Play Store Kitaplık Toplu Silme
Google Play Store Kitaplık Toplu Silme

Google Play Store Kitaplık Toplu Silme

Google Play Store kitaplık toplu silme işlemi için öncelikle Play Store uygulamasına girmelisiniz. Play Store ‘da yer alan kitaplık sizin play store üzerinden bugüne kadar indirmiş olduğunuz bütün uygulamaları göstermektedir. Yani uygulamayı silmiş olsanız dahi daha önce indirmiş olduğunuzdan dolayı kitaplık kısmında bulunacaktır. Bu işlemi yapabilmek için sağ üst tarafta yer alan üç noktaya tıklamalısınız.

Tıkladıktan sonra karşınıza kitaplık geçmişini temizle seçeneği çıkar. Bu seçeneğe bastığınız da kitaplığınızda bulunan uygulamaların hepsi silinecektir. Tek silmek içinde uygulama da yine aynı yere girip, indirip sildiğiniz uygulamaların yan kısmında yer alan çarpı işaretine basmanız yeterli olacaktır.

Google Play İndirme Geçmişini Görme

Google Play indirme geçmişini görme aslında kitaplık kısmı olarak bilinir. Kitaplıkta Play Store hesabınızda, silseniz dahi, bugüne kadar indirdiğiniz bütün uygulamalar görüntülenmektedir. Ne zaman indirdiğiniz fark etmeksizin uygulamaların tamamını kitaplıktan silmediğiniz sürece burada görebilmeniz mümkündür. Kitaplıkta olan uygulamalar telefonda görüntülenmeme gibi bir özellik taşımaktadır. Telefonda depolama alanı ile ilgili bir sorun olmaz.

Google Ekran Siyah Oldu Nasıl Düzelir

Google Chrome Güncelleme Nasıl Yapılır

Google Hesap Şifremi Unuttum Nasıl Alabilirim

Google Resimli Arama

Yusuf Saroğlu

Sizin için blog yazıları paylaşıyorum. Soru ve önerilerini aşağıya yazabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aradığın burada

Başa dön tuşu