Bin Bin nasıl çalışır ve Bin bin hangi kartlar geçerli, detayları sizlerle paylaşıyoruz. Bin bin ücreti nasıl ödenir ve Bin Bin kaç TL, birlikte inceleyelim.

Bin bin çalışma prensibi telefonunuza indireceğiniz uygulama yardımı ile aracın ödemesini yapmanız ve kullanmanıza ilişkindir. Bin Bin elektrikli scooter araçlarına binmek için öncelikle uygulamayı indirmelisiniz. Uygulama kapsamında mevcut bir bakiyeniz bulunmalı.

Bin Bin KiminÜsame Erdoğan
Bin Bin kaç TL2,99 TL
Bin bin ilk sürüş ücretsizHayır

Bakiyeniz yeterli ise kullanmak istediğiniz Bin Bin aracını haritadan seçerek yanına gitmeli ve araç üzerinde yer alan QR kodu taratmalısınız. Ardından sürüş deneyimine başlayabilirsiniz. Bin Bin çalışma prensibi oldukça basittir. Tek bir şarjda 35 km yol ilerleyebildiğinden pratik olması nedeni ile de tercih edilmektedir. Bin Bin elektrikli scooter araçlarını kullanabileceğiniz hizmet sunulan şehirle;

 • İstanbul,
 • İzmir,
 • Konya,
 • Samsun,
 • Kayseri,
 • Antalya,
 • Eskişehir,
 • Kocaeli,
 • Adana,
 • Trabzon,
 • Bursa,
 • Gaziantep,
 • Diyarbakır.

Daha fazla ilgili içerik;


Bin Bin Nasıl Şarj Oluyor

Bin bin şarj olma işlemi şirketin personelleri tarafından yapılmaktadır. Konuya ilişkin görevlendirilen şirket personelleri dolu yedek aküler ile şarjı biten bin bin araçlarını tespit ederek sürekli şarj yenileme işlemi gerçekleştirilmektedir. 

Bin bin şarj olduktan sonra tek bir biniş ile yaklaşık 35 km kadar kullanım mümkün olmaktadır. Bin Bin elektrikli scooterların şarj edilmesi süreci sonrasında 35 km kadar kullanılabilmesi bir kenara dursun mevcut kullanım sürecinde aracın ne kadar şarjının kaldığını görebilirsiniz. Böylece tercih edeceğiniz aracın şarj durumunu da kontrol etme imkanınız doğar.

Bin Bin Ücreti Nasıl Ödenir

Bin Bin Ücreti Nasıl Ödenir

Bin bin ücreti açılış için 2,99 TL’dir. Sonrasında kullanıcıdan talep edilen ücret dakika başına 2,29 TL’dir. İstanbul’da hiçbir şekilde şehir trafiğine takılmadan hızlı bir şekilde yol almanın pratik seçeneklerinden biri de Bin Bin araçları oluyor.

Bin Bin ücretini ödemek için ise uygulamayı açarak hesabınıza EFT/Havale ya da Kredi Kartı aracılığı ile para yüklemelisiniz. Yüklediğiniz tutara bağlı olarak Bin Bin açılış ücreti ve dakika başına talep edilen ücreti de uygulama sizden tahsil edecektir.

Bin Bin Uygulaması

Bin Bin uygulaması, elektrikli scooter araçlarına binmek için sahip olmanız gereken bir uygulamadır. Uygulamayı Google Play Store ya da App Store üzerinden arama bölümüne Bin Bin yazarak kolayca indirebilirsiniz.

Bin bin uygulaması olmadan elektrikli scooterlara binmek mümkün değildir. Uygulamanın çalışma prensibi ise kullanıcılara en yakın Bin Bin elektrikli scooter aracını göstermek ve ödeme işleminin yapılmasını kapsamaktadır. Bin bin uygulamasında dakika başına ücretlendirme söz konusudur.

Bin Bin Kimin

Bin Bin eğlenceli bir şekilde ulaşım imkanı sunduğunu dile getiren bir özel şirkettir. 2019 yılında kurulmuş olan Bin Bin şirketinin genel merkezi ise İstanbul içerisinde yer alan Ümraniye’de bulunmaktadır. Bin Bin şirketi Kadir Abdik tarafından kurulmuş bir şirkettir.

İnternet Yayıncılığı sektöründe yer alan Bin Bin adlı şirketin yaklaşık 500 adet personeli bulunmaktadır. İstanbul’da Bin Bin kapsamında kullanılan elektrikli Scooter araçları ile mesafeleri trafik olmadan aşmak mümkün olmaktadır.